Citas ziņas

Nodibina partiju Par prezidentālu republiku

Lelde Petrāne, 27.03.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Rīgā sestdien nodibināta partija Par prezidentālu republiku, aģentūra BNS uzzināja partijas dibināšanas kongresā.

Partijā ir 287 biedri un par tās dibināšanu tika nolemts vienbalsīgi.

Partijas pamatnostādnes paredz Saeimas deputātu skaita samazināšanu līdz 71 deputātam, ieviest saprātīgu nodokļu politikas sistēmu, kas stimulētu ražošanu, lauku saimniecību un eksporta attīstību. Tāpat plānots noteikt, ka nodokļi netiek paaugstināti turpmākos 15 gadus, bet izmaiņas nodokļos tiek veiktas tikai tos samazinot.

Pamatnostādnēs arī sacīts, ka partijai ir ilgtermiņa valsts tautsaimnniecības attīstības plāns, kuru plānots nostiprināt ar Saeimas balsojumu, piešķirot tam likuma spēku. Lai plānu realizētu, tautas vēlēts prezidents iecels profesionālus, nepolitiskus ministrus. Par Saeimā apstiprināta Tautas dzīves līmeņa uzlabošanas kalendāra (plāna) izpildi personīgi atbildīgs būtu tautas vēlēts valsts prezidents.

Par prezidentālu republiku pamatnostādnēs sacīts, ka partija atbalsta atbildīgo amatpersonu kriminālatbildību ar mantas konfiskāciju par noziegumiem pret tautu un valsti.

Tāpat partija plāno mainīt vēlēšanu sistēmu, lai vēlētājiem būtu iespējams atsaukt deputātus. Partijas pamatnostādnēs sacīts, ka iecerēts labot reģionālo reformu iedalot Latviju septiņās adminitratīvajās teritorijās, kas nodrošina sociālo un medicīnosko aprūpi, drošību un loģistikas infrastruktūru.

Partija norāda, ka parādu straptautiskajiem aizdevējiem atdos tad, kad Latvijā būs sasniegts cilvēka cienīgs līmenis.

«Mēs esam godīga tauta, mēs atdosim,» teikts partijas pamatnostādnēs.

Zemniekiem tiks nodrošināti garantēti lauksaimniecības produktu valsts iepirkumi ar mērķi tos centralizēti pārdot ārvalstu tirgos. Tāpat iecerēts atjaunot un attīstīt tās ražošanas nozares, kuru produkti, pirmkārt, tiek patērēti Latvijā, aizvietojot importu, otrkārt, ir eksportspējīgi.

Partijas plāns paredz obligātu valsts apmaksātu vidējo izglītību un valsts pasūtījumu profesionālajā un augstākajā izglītībā. Par prezidentālu republiku plāno ieviest alternatīvu zāļu izplatīšanas sistēmu, jo zālēm ir jāpaliek lētākām. Tāpat plānots skaidri formulēt bezmaksas pakalpojumu klāstu veselības aizsardzībā, lai varētu attīstīties arī veselības apdrošināšanas sistēma.

Plānots atjaunot Zemessardzes funkcijas, jo tas ir valsts ārējās un iekšējās drošības garants. Savukārt prioritāte ārpolitikā ir stabili ilgtermiņa ekonomiskie sakari ar lielākajiem pasaules tirgiem, teikts partijas pamatnostādnēs.

Par partijas Par prezidentālu republiku valdes priekšsēdētāju sestdien tika iecelts Einars Grigors, kas agrāk bijis Jelgavas maiznieks un Liepājas maiznieks valdes priekšsēdētājs. Tāpat Grigors bijis Jelgavas pilsētas Domes deputāts, Sabiedriskās drošības un kārtības komisijas priekšsēdētājs, Finanšu un Pilsētas attīstības komitejas loceklis.

Vēl partijas valdē darbosies Rīgas domes deputāts un Siguldas opermūzikas svētku rīkotājs Dainis Kalns, basketbola skolas Rīga direktors Guntis Šēnhofs, publiskās un privātās partnerības biedrības Sernikon valdes locekle Ulrika Auniņa, uzņēmuma Grandeg īpašnieks Andris Lubiņš, bijušais Latvijas Automobiļu federācijas prezidents Dainārs Dambergs, Latvijas Organiskās sintēzes institūta asistents Egils Bisenieks, uzņēmuma Aiguta ģenerāldirektors Aigars Taukulis un Ints Cālītis.

Iepriekš biedrības Politiskā laboratorija pārstāve Marika Skulte aģentūrai BNS pavēstīja, ka jaunās partijas pamatā ir biedrība Politiskā laboratorija, kuru vada bijušais Tautas partijas ģenerālsekretārs Augusts Kūravs.

Pērn rudenī trīs biedrības - Politiskā laboratorija, Uzņēmēju un ražotāju apvienības Latvijas attīstībai un Latvija - prezidentāla valsts - parakstīja sadarbības līgumu, izveidojot kodolu jaunas politiskas apvienības veidošanai, kas varētu startēt 10.Saeimas vēlēšanās un iestāties par tautas vēlētu prezidentu.