Nodibināts uzņēmums Rail Baltica projekta realizācijai 

Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs pieņēmis lēmumu ierakstīt komercreģistrā komercsabiedrību SIA Eiropas dzelzceļa līnijas, kas ir svarīgs solis Baltijas valstu kopuzņēmuma izveidei Rail Baltica dzelzceļa projekta realizēšanai, informē Satiksmes ministrijas (SM) sabiedrisko attiecību speciālists Rolands Rumba.

Dienas Bizness, 17.10.2014

Jaundibinātā komercsabiedrība Eiropas dzelzceļa līnijas ir 100% valstij piederoša sabiedrība ar ierobežotu atbildību ar pamatkapitālu 680 000 eiro. Minētā uzņēmuma valsts kapitāla daļu turētāja būs SM.

Lursoft pieejamā informācija liecina, ka jaundibinātā uzņēmuma valdes loceklis ir SM valsts sekretāra vietnieks Dins Merirands.

Ministrijā skaidro, ka Eiropas dzelzceļa līnijas kļūs par Baltijas valstu kopuzņēmuma akcionāru no Latvijas puses, investējot kopuzņēmumā 650 000 eiro un tādejādi iegūstot proporcionāli līdzvērtīgu kapitāla daļu apjomu Igaunijai un Lietuvai - 33,33% apmērā.

Jau ziņots, ka Rail Baltica kopuzņēmuma dibināšanas līgums tiks parakstīts Rīgā oktobra beigās. Dibināšanas līguma parakstīšana un kopuzņēmuma izveide veicinās Rail Baltica, kas būs nozīmīgs publiskās lietošanas dzelzceļa transporta projekts, realizēšanu. Rail Baltica projekta īstenošana nodrošinās Baltijas valstu transporta infrastruktūras sistēmas integrāciju ES transporta tīklā, kā arī tautsaimniecības ilgtspējīgu un diversificētu attīstību un konkurētspēju.

Jaunākais izdevums