Nodokļu ieņēmumos cer uz pusmiljardu vairāk 

Prognozētās ekonomiskās izaugsmes un ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumu īstenošanas rezultātā 2017. gadā nodokļos iekasēs vairāk nekā šogad, uzņēmēji nespēj noticēt pieauguma apmēram, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Māris Ķirsons, 17.10.2016
1/2

Foto: Edijs Pālens/LETA

Nākamā gada budžetā ietvertais nodokļu ieņēmumu pieaugums, pēc finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas sacītā, ir reāli sasniedzams rezultāts. Viņasprāt, aktīvāka uzņēmējdarbība ir galvenais nodokļu ieņēmumu pieauguma avots.

Vislielākais ieņēmumu pieaugums nākamgad salīdzinājumā ar šogad prognozēto būs valsts sociālās apdrošināšanas iemaksās – par vairāk nekā 200 milj. eiro –, savukārt pievienotās vērtības nodoklī pieaugums būs vairāk nekā 150 milj. eiro. Iedzīvotāju ienākuma nodoklī papildus plāno iegūt nedaudz vairāk nekā 100 milj. eiro. Tāpat vairāk iekasēt plānots arī akcīzes nodoklī, dabas resursu nodoklī. «Nav skaidrs, kā ar IKP plānoto pieaugumu 3,5% apmērā nodokļu ieņēmumi varētu pieaugt teju vai par 10%,» neizpratnē ir Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padomes locekle Lienīte Caune. Viņa norāda: «galvas ir kūpējušas», tomēr atbilžu neesot. «Uzņēmēji būtu priecīgi, ja varētu plānot kaut vai 10% neto apgrozījuma pieaugumu, bet diemžēl, ja vien uzņēmums pavisam nesen nav sācis strādāt vai pabeidzis kādu investīciju projekta īstenošanu, šādi pieaugumi vairāk ir no zinātniskās fantastikas jomas, jo īpaši, ja arī ES vecajās dalībvalstīs vairāk runā par stagnāciju nekā par kādu būtisku izaugsmi,» norāda L. Caune.

Visu rakstu Nodokļu ieņēmumos cer uz pusmiljardu vairāk lasiet 17. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.