Nodokļi

Nodokļu likumos būs grozījumi

Māris Ķirsons, 16.02.2018

Foto: Ieva Makare/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

#Ir sagatavoti grozījumi vairāku nodokļu likumos.

Saistībā ar vienota nodokļu konta iedzīvināšanu no 2021. gada ir sagatavoti grozījumi vairāku nodokļu likumos, tos varētu izmantot arī nodokļu reformas piemērošanā konstatēto trūkumu novēršanai, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Valsts sekretāru sanāksmē jau šā 1. februārī izskatīšanai ir pieteikti grozījumi jaunajā uzņēmumu ienākuma, kā arī iedzīvotāju ienākuma nodokļa un mikrouzņēmuma nodokļa likumā.

Jāatgādina, ka DB jau vēstīja, ka grozījumi likumā Par nodokļiem un nodevām stājās spēkā 2018.gada 1.janvārī, taču šā likuma normas attiecībā uz vienotā nodokļu konta ieviešanu stāsies spēkā 2021.gada 1.janvārī. Tā uzņēmuma ienākuma nodokļa likumā tiek piedāvātas izmaiņas, kas paredzētu šī nodokļa nomaksu līdz pēctaksācijas perioda 23. datumam pašreizējā 20. datuma vietā. Savukārt iedzīvotāju ienākuma nodokļa likuma grozījumi paredz šī nodokļa iemaksas termiņus – ne vēlāk kā līdz ienākuma izmaksas mēneša 23. datumam, ja darba devējs no mēneša 1. datuma līdz 16. datumam ir izmaksājis darbiniekam gūto ienākumu, no kura darba devējs ir ieturējis algas nodokli, un ne vēlāk kā līdz ienākuma izmaksas mēnesim sekojošā mēneša 23. datumam, ja darba devējs no mēneša 17. datuma līdz mēneša pēdējam datumam ir izmaksājis darbiniekam gūto ienākumu, no kura darba devējs ir ieturējis algas nodokli.

Līdzīgi arī grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā nosaka vienoto nodokļu maksāšanas gala termiņu – tas samaksājams ne vēlāk kā līdz pārskata iesniegšanas mēneša 23. datumam. Arī grozījumi izložu un azartspēļu nodevu un nodokļu likumā paredz šo nodokli par pārskata mēnesi līdz nākamā mēneša 23. datumam iemaksāt vienotajā nodokļu kontā. Finanšu ministrijas anotācijā norādīts, ka uzņēmējiem tiks samazināts administratīvais slogs attiecībā uz nodokļa maksājumiem, jo nodokļi būs jāieskaita vienā kontā (vienotajā nodokļu kontā) un nebūs jāveic nodokļa maksājumi attiecīgās pašvaldības budžeta ieņēmumu kontos un valsts budžeta ieņēmumu kontā atbilstoši noteiktajiem nodokļa ieņēmumu sadales principiem. Taču administratīvais slogs arī palielināsies, jo azartspēļu un izložu organizētājiem katru mēnesi būs jāiesniedz VID izložu un azartspēļu nodokļa pārskats par aprēķināto izložu un azartspēļu nodokli. Tas, ka ļoti savlaicīgi - trīs gadus pirms spēkā stāšanās - tiek gatavoti grozījumi normatīvajos aktos, no uzņēmēju puses tiek vērtēts apsveicami, vienlaikus tiek izteikta versija, ka šo nodokļu likumu atvēršana varētu tikt izmantota arī citu normu precizēšanai.

Visu rakstu Nodokļu likumos būs grozījumi lasiet 16. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru