Noraida pret Monum vērsto maksātnespējas pieteikumu

2018. gada 14. jūnijs plkst. 10:40
Dalies ar šo rakstu

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa noraidījusi uzņēmuma SIA AVN Group pieteikumu par būvniecības uzņēmuma Monum maksātnespējas procesa uzsākšanu. Iesniegtā maksātnespējas prasība ir bijusi nepamatota, un, kā norāda tiesa, maksātnespējas pieteikums nevar tikt izmantots kā risinājums civiltiesisko strīdu risināšanai, informē Monum.

«Vēršanās pret «Monum» tiesā ar maksātnespējas procesa pieteikumu ir apliecinājums tam, ka atsevišķi uzņēmumi negodprātīgi vēršas pie tiesībsargājošajām iestādēm un izmanto normatīvo aktu nepilnības, lai risinātu civiltiesiskus strīdus. «Monum» nav savlaicīgi nenokārtotu saistību ne ar SIA «AVN Group», ne ar kādu citu uzņēmumu, ar kuru ir izpildītas visas līgumsaistības. Arī tiesa savā lēmumā norāda, ka maksātnespējas pieteikums pret mums ir vērsts pilnībā nepamatoti, un to uzskatām par mūsu uzņēmuma nomelnošanu,» norāda «Monum» valdes priekšsēdētājs Māris Ozoliņš.

SIA «AVN Group» 2018.gada 3.maijā iesniedza tiesā pieteikumu par SIA «Monum» maksātnespējas procesa pasludināšanu, ko tiesa 8.jūnijā atzina par nepamatotu un izbeidza tiesvedību, pamatojoties uz to, ka pieteikuma iesniegšanas dienā pieteikumā norādītā maksātnespējas pazīme nepastāvēja un SIA«AVN Group» ir iesniegusi maksātnespējas pieteikumu, apzinoties, ka starp pusēm pastāv strīds par saistību izpildi.

Māris Ozoliņš atzīmē, ka «šobrīd būvniecības apjomi pieaug, vērojams darbinieku trūkums, un pieprasījuma rezultātā tiek dibinātas daudzas jaunas firmas, kas nereti neievēro līguma nosacījumus, gan kavējot darbu izpildi, gan nekvalitatīvi veicot darbus. Līdz ar to šādas situācijas, kurās apakšuzņēmēji izmanto visas metodes, lai nomelnotu un grautu ģenerāluzņēmēju reputāciju, jo nevar atrisināt civiltiesiskus strīdus, var tikai pieaugt. Tā, piemēram, salīdzinoši nesen nepamatotu maksātnespējas pieteikumu pieredzēja būvniecības uzņēmums Latvijas Energoceltnieks, tagad Monum.»

Dalies ar šo rakstu