Finanses

Nordea bankas Latvijas filiāles zaudējumi – 15,8 miljoni eiro

Žanete Hāka, 29.04.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Nordea bankas Latvijas filiāle šā gada pirmajā ceturksnī strādājusi ar operacionālajiem zaudējumiem 15,8 miljonu eiro apmērā, informē bankas pārstāvji.

Kā skaidro Nordea bankas vadītājs Latvijā Jānis Buks, pirmajā ceturksnī tīrie procentu ieņēmumi sasnieguši 13,5 miljonus eiro, kas vēsturiski ir labākais rezultāts. Noguldījumu apjoms, salīdzinot ar 2013.gada pirmo ceturksni, palielinājies par 8% un sasniedzis 1,25 miljardus eiro.

Banka no jauna izsniegusi kredītus 72,3 miljonu eiro vērtībā, kopējam kredītportfelim sasniedzot 2,8 miljardus eiro.

Banka turpina mattiecību nostiprināšanu ar mērķa klientiem – privātpersonām ar vidējiem un augstiem ieņēmumiem, kā arī maziem un vidējiem, un lieliem uzņēmumiem ar stabilu biznesa attīstības perspektīvu, par 3% palielinot savu mērķa klientu bāzi privātpersonu segmentā un noslēdzot 110 jaunus biznesa darījumus uzņēmumu segmentā.

Lai Latvijas filiāles finansētie nekustamā īpašuma industrijas projekti atbilstu Nordea Grupas politikai, pirmajā ceturksnī banka turpināja kredītportfeļa nodrošinājuma pārvērtēšanu, izveidojot uzkrājumus 23,7 miljonu eiro apmērā, kā arī veica meitaskompāniju ieguldījumu pārvērtēšanu, līdz ar to gadu iesākot ar 15,8 miljonu eiro zaudējumiem.

Db.lv jau rakstīja, ka Nordea bankas Latvijas filiāles operacionālā peļņa pērn sasniegusi 5,3 miljonus eiro, kas ir par 74% mazāk nekā iepriekšējā gadā, informē bankas pārstāvji.

Tīrie procentu ieņēmumi pērn sasnieguši 47,8 miljonus eiro, kas ir palielinājums par 12%, salīdzinot ar 2012.gadu, lai gan kredītportfeļa apjoms samazinājās.