Tirdzniecība un pakalpojumi

Novērš mēģinājumu Latvijā ievest 15,2 miljonus kontrabandas cigarešu

Žanete Hāka, 18.08.2015

Foto: VID

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas–Krievijas robežas, atklāja 15,244 miljonus cigarešu ar Baltkrievijas un Krievijas akcīzes nodokļa markām kontrabandu, informē VID.

13.augustā Terehovas muitas kontroles punktā, veicot kravas automobiļa Mercedes Benz fizisko kontroli, muitas amatpersonas konstatēja, ka automobiļa piekabē ir piestiprinātas finiera plāksnes un nav redzams, kas atrodas kravas nodalījumā. Atskrūvējot finiera plāksnes, atklājās, ka kravas nodalījumā atrodas cigaretes, kas iepakotas paciņās mazumtirdzniecībai (pa 20 gab. katrā).

Savukārt paciņas iepakotas gan kartona kārbās, gan polietilēna plēvē.

Kontroles rezultātā tika izņemti 15,2 miljoni cigarešu Bayron, Golden Gate, Prince, Winston, NZ, Jin Ling, Compliment, Kiss un L&M ar Baltkrievijas un Krievijas akcīzes nodokļa markām un bez akcīzes nodokļa markām.

14.augustā VID Muitas policijas pārvaldē par minēto faktu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.panta trešās daļas. Kriminālprocesa ietvaros aizdomās par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu aizturēts Latvijas Republikas pastāvīgais iedzīvotājs, kuram vēlāk piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Kriminālprocesa ietvaros izņemts transportlīdzeklis un cigaretes. Cigaretes tiks nodotas Nodrošinājuma valsts aģentūrai iznīcināšanai. Pirmstiesas izmeklēšana turpinās.

Komentāri

Pievienot komentāru