Ražošana

Olainfarm kā potenciālo darbības virzienu patlaban izvērtē arī veterināro medicīnu

Db.lv, 26.11.2018

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Olainfarm biržā ir sava veida dinozaurs, mēs jau esam 22 gadus, un esam viens no biržas veterāniem, pasākumā CEO Meets Investors sacīja uzņēmuma valdes padomnieks Salvis Lapiņš.

1997.gadā uzņēmuma kontrolpaketi iegādājās Valērijs Maligins, un šobrīd viņa mantiniekiem pieder ap 70% uzņēmuma akciju, bet atlikušie 30% ir brīvā apgrozībā esošas akcijas. Kompānijas tirgus kapitalizācija svārstās ap 100 miljoniem eiro.

Uzņēmums kopš 2002. gada ik gadu ir stabili spējis demonstrēt realizācijas apjomu izaugsmi, neskatoties uz vietējām, reģionālām un globālām krīzēm, saka S. Lapiņš. Kompānijas pamattirgi aizvien ir NVS valstis, taču šo valstu īpatsvars samazinās. Krievijas tirgus veido aptuveni 30% tirgus, bet NVS valstīs Olainfarm realizē vairāk nekā 50% no kopējiem apjomiem.

Krievijā neliels apjomu kritums bija jau iepriekš plānots, pamatojoties uz prognozēm par Krievijas rubļa kursu un tā ietekmi uz pirktspēju, arī tuvākajos gados ir sagaidāms ne vairāk kā minimāls apjomu pieaugums, informēja S. Lapiņš.

Uzņēmuma realizācijas apjomi Latvijā strauji pieauga pēc meitasuzņēmumu iegādes sākuma 2011.gadā, un piecu gadu laikā tas ir vairāk nekā divkāršojies, tuvākajos gados arī sagaidāmi labi pieauguma tempi, skaidro S. Lapiņš.

Olainfarm patlaban atsācis sarunas ar Rietumeiropā bāzētu elastīgo medicīnas iekārtu ražotāju. Paredzams, ka darījuma kopsumma nepārsniegs 2 miljonus eiro, un tā noslēgšanas gadījumā ir sagaidāms arī Tonus Elast produkcijas noieta pieaugums dažās Rietumeiropas valstīs.

Uzņēmumā veterinārā medicīna ir identificēta kā viena no potenciāli attīstāmām jomām un uzsākta attiecīgā situācijas izpēte, sacīja S. Lapiņš.

Komentāri

Pievienot komentāru