Ražošana

Olainfarm pārdošana - mantinieku rokās

Kristīne Stepiņa/Žanete Hāka, 08.01.2018

Foto: Vitālijs Stīpnieks

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Saņemti vairāki AS Olainfarm akciju kontrolpaketes pirkšanas piedāvājumi, lielu interesi izrāda ārvalstu investori, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Pēc AS Olainfarm lielākā akcionāra Valērija Maligina nāves pagājušā gada nogalē uzņēmumam netrūkst pircēju, tie ir no dažādām pasaules valstīm, stāsta AS Olainfarm valdes loceklis Salvis Lapiņš. Otrs lielākais pašmāju farmācijas uzņēmums AS Grindeks piedāvājumu pirkt Olainfarm gan nav izteicis. Uzņēmums arī iepriekš bija saņēmis līdzīgus piedāvājumus, taču V. Maligins pārdošanu neplānoja. Tas, vai kompānija tiks pārdota, ir viņa mantinieku ziņā, teic S. Lapiņš. Viņa testaments tiks nolasīts 16.janvārī, liecina paziņojums Latvijas Vēstnesī. «Ļoti ceru, ka arī V. Maligina izveidotā kompānija turpinās savu attīstību kā Latvijas uzņēmums, papildinot mūsu valsts budžetu daudzus jo daudzus gadus ar daudziem jo daudziem miljoniem eiro,» saka Rigvir holdinga valdes priekšsēdētājs Jurģis Auziņš.

S. Lapiņš atzīst, ka jaunievēlētais uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Oļegs Grigorjevs ir gana kompetents, lai vadītu uzņēmumu. «Viņš tajā ir strādājis daudzus gadus un ir īpaši spēcīgs komercijas jautājumos, kas ir saistīti ar biznesu NVS valstīs. Šo valstu tirgus Olainfarm ir ļoti svarīgs,» piebilst S. Lapiņš. Ieguldījumu ziņā šis gads uzņēmumam būs daudz mierīgāks nekā iepriekšējie, kad tika veiktas būtiskas investīcijas gan pašā uzņēmumā, gan meitasuzņēmumu iegādē. Tas esot nolemts īsi pirms uzņēmuma lielākā akcionāra V. Maligina pēkšņās nāves pagājušā gada nogalē, viņš apgalvo. «Šogad strādāsim pie tā, lai optimāli izmantotu iespējas, ko šie iegādātie uzņēmumi dod, kā arī turpināsim jaunu produktu izstrādi un tehnoloģisko iekārtu nomaiņu. Pieļauju, ka līdzīgi, kā to esam darījuši iepriekšējos gados, iegādāsimies arī aptiekas, lai paplašinātu Latvijas aptieku tīklu,» atklāj S. Lapiņš. Šobrīd Olainfarm pieder 70 aptiekas, katru gadu aptieku tīkls tiek paplašināts par 4-5 struktūrvienībām, arī šis gads nebūs izņēmums.

Intervijā DB, kas notika pērn pavasarī, V. Maligins teica, ka Olainfarm plāno iegādāties ne tikai aptiekas, bet arī medicīnas pakalpojumu sniedzējus, kā arī ražošanas uzņēmumus, tostarp arī ārvalstīs. Tāpat viņš vēlējās uz klīnikas Diamed bāzes izveidot plaša profila slimnīcu, ieviešot papildu medicīnas pakalpojumus. S. Lapiņš teic, ka šobrīd jaunās klīnikas projekts ir iesaldēts, kā arī ir atliktas citas bijušā īpašnieka grandiozās ieceres.

Visu rakstu Pārdošana - mantinieku rokās lasiet 8. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.