Jaunākais izdevums

2020. gada maijā Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) vērsās kāds maz zināms uzņēmums SIA Pharma Invest, lūdzot FKTK izsniegt atļauju brīvprātīgā a/s Olainfarm akciju atpirkšanas piedāvājuma izteikšanai. Pharma Invest iecere bija atklāti aizdomīga – faktiski čaulas uzņēmums pēkšņi atradis līdzekļus 10 miljonu eiro apmērā, lai nopirktu 10% Olainfarm akciju.

Jau toreiz Dienas veiktā izpēte liecināja, ka aiz Pharma Invest mēģinājuma iegūt Olainfarm akcijas slēpās Kārļa Krastiņa un ar viņu saistīto Prudentia uzņēmumu intereses.

FKTK reakcija uz aizdomīgo iesniegumu bija pasīva, un, iespējams, tieši tas ļāva jau pēc nepilna gada tām pašām personām piedalīties nākamajā Olainfarm reiderisma mēģinājumā, kas beidzās ar policijas uzsākto kriminālprocesu.

Diena jau ziņoja par Valsts policijas progresu kriminālprocesa izmeklēšanā, taču šoreiz pēta, ko tad šajā situācijā īsti ir vai nav darījis finanšu tirgus uzraugs FKTK. Jautājums ir aktuāls, ņemot vērā FKTK plānoto apvienošanos ar Latvijas Banku, kas mudinājusi vadošās FKTK amatpersonas nodarboties ar pašreklāmu valdības un Saeimas gaiteņos.

Pirmā afēra – ko darīja FKTK?

Aplūkojot Pharma Invest finanšu rādītājus, bija skaidrs, ka ar uzņēmumu kaut kas nav kārtībā. Pharma Invest vairākus gadus nebija veicis aktīvu saimniecisko darbību, valsts budžetā nodokļus teju nebija maksājis un 2016. gadā tika izslēgts no PVN maksātāju reģistra. FKTK vajadzētu rasties jautājumam un iemeslam pārbaudīt, no kurienes šādam uzņēmumam uzradās līdzekļi teju 10 miljonu eiro apmērā darījuma realizēšanai.

Olainfarm reiderisma izmeklēšanā pieci aizdomās turamie 

Gads pēc lielākā krāpšanas mēģinājuma Latvijas vēsturē: policijas izmeklēšanai a/s Olainfarm...

Izpētot informāciju par to, kas ir Pharma Invest, nevarēja nepamanīt šīs kompānijas patieso saistību ar Kārli Krastiņu un viņam piederošajiem Prudentia grupas uzņēmumiem – viens no Pharma Invest īpašniekiem bija Kārlim Krastiņam piederošais SIA Prudentia Private Equity Partners (šobrīd nosaukums nomainīts uz SIA Keme Holding), kura finansiālie rādītāji faktiski arī bija tikpat "spīdoši" kā pašam Pharma Invest. Savukārt tā brīža Pharma Invest valdes loceklis, otrs līdzīpašnieks un kā patiesais labuma guvējs reģistrētais Reinis Martinsons vienlaikus bija arī a/s Prudentia valdes loceklis.

Savukārt a/s Prudentia patiesā labuma guvējs bija un joprojām ir neviens cits kā Kārlis Krastiņš, kurš tobrīd ieņēma arī Olainfarm padomes locekļa amatu.

Nedaudz vairāk kā nedēļu pēc vēršanās FKTK Pharma Invest reģistrēja divas ķīlas par labu Čehijas uzņēmumam Teton a.s. Netiek izslēgts, ka par ieķīlāto vērtību nākotnē varēja kļūt tieši Olainfarm akcijas – tiktu izsniegts aizdevums akciju iegādei, jo nav ticams, ka Pharma Invest varēja būt reāli līdzekļi akciju iegādei, pēc kā sākotnējais ķīlas priekšmets tiktu nomainīts uz Olainfarm akcijām, tiesības rīkoties ar kurām tad potenciāli iegūtu minētais Čehijas uzņēmums Teton a.s.

Un te nu mēs caur Teton a.s. nonākam pie Olainfarm reiderismā iepazītajiem čehu "biznesmeņiem".Teton a.s. īpašnieks Tomašs Kršeks līdz 2017. gadam bija lielākais SIA Rīgas satiksme kriminālprocesā par korupciju tramvaju iepirkumā iesaistītā uzņēmuma Škoda Transportation akcionārs.

Savukārt Teton a.s. īpašumā atrodas uzņēmums BHM management, kas ir viens no daudziem Čehijā reģistrēto BHM grupas uzņēmumiem, kuros darbojas un ar kuriem savukārt ir saistīti Olainfarm reiderisma kriminālprocesā, visticamāk, aizdomās turētie čehi Vojtehs Kačena un Tibors Bokors, kuri formāli rīkojās cita Čehijas čaulas uzņēmuma Black Duck Invest a.s. vārdā.

Tātad FKTK uzmanības lokā saistībā ar Olainfarm vismaz daļa no vēlākajā reiderismā iesaistītajām personām jau bija nonākusi gadu iepriekš. Atbildot uz Dienas jautājumu par Pharma Invest iesnieguma izvērtēšanas gaitu, FKTK šobrīd skaidro, ka noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas un sankciju riska jautājumi šādos gadījumos neesot FKTK kompetences jautājums, jo tie tiekot vērtēti kredītiestādēs, kas nodrošina darījumu veikšanu. Taisnības labad gan jāatzīst, ka FKTK tomēr aicināja Pharma Invest "novērst trūkumus saistībā ar brīvprātīgā akciju atpirkšanas piedāvājuma prospektā atklājamo informāciju".

Sīkāk gan nav zināms, ko sevī ietvēra šis FKTK lūgums. Pharma Invest, iespējams, apzinoties, ka darbību aizdomīgums un līdzekļu neesamība kompānijas rīcībā jau pārāk spilgti sāk iezīmēties, 2020. gada jūnija sākumā savu iesniegumu pati atsauca. Savukārt Dienai ir zināms, ka teju nekavējoties pēc FKTK publiskā paziņojuma par saņemto aizdomīgo Pharma Invest iesniegumu FKTK vērsās Olainfarm akcionāri, kuri norādīja uz Pharma Invest izteiktā piedāvājuma aizdomīgo raksturu un aicināja FKTK izvērtēt un pārbaudīt Pharma Invest iespējamam darījumam iecerēto naudas līdzekļu izcelsmi. FKTK uzmanība bija vērsta arī uz to, ko šķietami šādā situācijā būtu vajadzējis pamanīt un pārbaudīt pašam FKTK – ka Kārlis Krastiņš ir gan Olainfarm padomes loceklis, gan saistīts ar Pharma Invest un tā ieceri pirkt Olainfarm akcijas.

Pārzinot komercdarbības situāciju un Olainfarm iekšējo informāciju, Kārlim Krastiņam bija daudz vieglāk, piemēram, potenciālajiem pircējiem un aizdevējiem pateikt, kāda cena par akciju būtu piemērota konkrētajā situācijā un kādas būtu tālākās rīcības perspektīvas pēc akciju iegūšanas īpašumā. Tamlīdzīgas darbības, kā iekšējās informācijas (t. i., uzņēmuma komercdarbībai būtiskas, konfidenciālas informācijas) nelikumīga izmantošana un tirgus manipulācijas, ir aizliegtas ar normatīvajiem aktiem un ir pat krimināli sodāmas. FKTK tika aicināts to pārbaudīt, taču vērā ņemama FKTK reakcija nesekoja.

Vēl paradoksālāk, ka pēc gada – 2021. gadā – FKTK tik tiešām tomēr pievērsās iekšējās informācijas jautājumu pārbaudei Olainfarm, tajā skaitā jautājumā par jau citu Kārļa Krastiņa un citas reiderisma kriminālprocesā figurējošās personas, valdes locekles Milanas Beļevičas, rīcību, kas izpaudās kā Olainfarm iekšējās informācijas neatļauta nodošana kādam Vācijas uzņēmumam. FKTK pārbaudes rezultāti nevar nepārsteigt.

Nopludina iekšējo informāciju

2021. gada martā Olainfarm valdes locekle Milana Beļeviča parakstīja līgumu ar Vācijas uzņēmumu Ludwig&Co GmbH, saskaņā ar kuru Ludwig&Co GmbH it kā apņēmās analizēt uzņēmuma finanšu situāciju. Olainfarm, vēlāk pārbaudot līguma parakstīšanas apstākļus, konstatēja, ka Milana Beļeviča līgumu parakstīja pusslepus, nesaņemot tam ne Olainfarm padomes, ne valdes saskaņojumu. No Olainfarm padomes par līguma parakstīšanu ne tikai bija informēts, bet faktiski aktīvi to virzīja neviens cits kā Kārlis Krastiņš.

Tālāk noskaidrotais kārtējo reizi liek domāt, ka tā nebūt nebija nejaušība – Olainfarm noskaidrojis, ka, pamatojoties uz šo līgumu, ar Kārļa Krastiņa ziņu un atbilstoši viņa norādēm Ludwig&Co GmbH rīcībā tika nopludināta Olainfarm iekšējā, komercnoslēpumu saturošā un konfidenciālā informācija, tāda kā finanšu atskaites un analīžu dati, budžeta un stratēģiskās attīstības informācija, Olainfarm meitassabiedrību vērtējumi. Dienai zināms, ka policija, reaģējot uz Olainfarm iesniegumu par minēto faktu, ir uzsākusi vēl vienu kriminālprocesu. Neoficiālā informācija liecina, ka tiek izmeklēta un pārbaudīta arī šī līguma saistība ar Olainfarm reiderisma mēģinājumu, kur figurēja tās pašas personas.

Diena no Valsts policijas ir saņēmusi apstiprinājumu, ka Valsts policijas izmeklēšanā atrodas viens (un šobrīd vienīgais) kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma panta par iekšējās informācijas nelikumīgu izmantošanu un manipulācijām finanšu tirgos. Tātad Valsts policija apņēmusies veikt izmeklēšanu par notikušo. Dienai zināms, ka par līgumu ar Ludwig&Co GmbH jau 2021. gada maijā ir ziņots arī FKTK. Taču FKTK kā finanšu un kapitāla tirgus uzraugs atšķirībā no Valsts policijas arī šoreiz pārkāpumus nesaskatīja. FKTK uzsāka administratīvo lietu, kuru drīz vien arī izbeidza it kā pierādījumu trūkuma dēļ.

Tajā pašā laikā FKTK, cik zināms Dienai, vairāku mēnešu garumā 2021. gadā pārbaudīja to, vai un kā Olainfarm teju piecu gadu garumā formāli ievērojusi iekšējās informācijas turēšanas un uzskaites kārtību uzņēmumā. FKTK interesējis, vai Olainfarm ir atbilstoši formālām prasībām noformēti un atjaunoti to personu saraksti, kurām ir piekļuve Olainfarm iekšējai informācijai. Te nu FKTK, konstatējot pārkāpumus, uzlika Olainfarm sodu 50 tūkstošu eiro apmērā, kas vēlāk samazināts līdz 25 tūkstošiem eiro.

Tātad, kad FKTK ziņots un lūgts pārbaudīt iespējamas tirgus manipulācijas un ļoti būtiskus pārkāpumus ar FKTK uzraugāmā uzņēmuma Olainfarm iekšējo informāciju, kur atkal figurē Kārlis Krastiņš, FKTK nekādas problēmas nesaskatīja – atšķirībā no Valsts policijas, kura ne pēc FKTK ziņojuma, bet pēc paša Olainfarm iniciatīvas saistībā ar notikušo veic izmeklēšanu kriminālprocesā. Taču tehniski nepareizi noformētas tabulas un saraksti FKTK ieskatā bijis tik nopietns pārkāpums, lai uzreiz piemērotu sodu vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā tieši Olainfarm. Rezumējot ir secināma FKTK acu vairākkārtēja pievēršana attiecībā uz Kārļa Krastiņa rīcību.

Visu dara labi

Dienas saņemtās FKTK atbildes uz jautājumiem par FKTK iesaisti pārkāpumu, kas saistīti ar finanšu un kapitāla tirgus dalībnieku iekšējās informācijas nelikumīgu izmantošanu un manipulāciju finanšu tirgos, izmeklēšanu, liek domāt, ka FKTK darbs šajā jomā ir aktīvs un nerimstošs. 2019.–2021. gadā no bankām un biržas vien FKTK ir saņēmusi 48 ziņojumus par aizdomīgiem darījumiem vai tirdzniecības rīkojumiem ar finanšu instrumentiem. Atbildot uz jautājumu par to, cik tad daudz gadījumos patiešām konstatēti pārkāpumi un piemēroti sodi saistībā ar šiem pārkāpumiem, FKTK sniegtā atbilde pārsteidz: "Līdz šim FKTK ir ierosinājusi vienu administratīvo lietu par tirgus manipulācijām, un FKTK padome pieņēma lēmumu izteikt publisko paziņojumu par vienas iesaistītās personas pieļauto Eiropas Savienības tiesību aktu pārkāpumu, bet otrai personai piemēroja naudas sodu – 1000 eiro. 2020. gadā trijos gadījumos FKTK nosūtīja ieguldītājiem aizrādījuma vēstules, norādot, ka to veiktajos darījumos ir saskatāmas tirgus manipulāciju pazīmes. Tika pieprasīts nekavējoties pārtraukt tādas darbības, kas var maldināt citus ieguldītājus par akciju cenu, pieprasījumu un piedāvājumu," liecina FKTK sniegtā atbilde.

Papildus FKTK norāda, ka "konkrētajos gadījumos FKTK veica virkni preventīvu pasākumu, novēršot pārkāpumus pēc būtības, kā arī ierosināja administratīvo pārkāpumu procesu". Ja no 48 gadījumiem administratīvā lieta tiek ierosināta un sods tiek piemērots vienā (!) gadījumā, jādomā, ka, vai nu bankas un birža mūsu valstī ir tik nekompetenti, ka regulāri ziņo FKTK par neesošiem vai izdomātiem pārkāpumiem, vai nu tomēr problēma slēpjas FKTK spējā vai, pareizāk, nespējā izmeklēt šos pārkāpumus. Pēc FKTK ieskatiem, tirgus uzraudzība esot pietiekama un efektīva, turklāt, kā norāda FKTK, "tā visu laiku tiek pilnveidota un uzlabota, ņemot vērā pieejamās iespējas, ko dod dažādi IT risinājumi un rīki".

Arī Finanšu ministrija (FM) atbildēs Dienai norādījusi, ka, pēc FM ieskatiem, 2021. gadā uzraudzība pār biržas uzņēmumu darbību kopumā ir bijusi efektīva un normatīvo aktu līmenī regulējums Latvijā ir pietiekams, lai būtu iespējams saukt personas pie likumā noteiktās atbildības.

Taču Olainfarm gadījums, kad vienas un tās pašas personas FKTK un Centrālā depozitārija (Nasdaq CSD) acu priekšā vairākkārt mēģināja atklāti īstenot biržā kotēta uzņēmuma reiderismu, parāda to, ka realitātē uzraudzība un reaģēšana uz pārkāpumiem, maigi izsakoties, nav bijusi efektīva. Cita starpā tieši neefektīvās uzraudzības dēļ Olainfarm 2021. gada oktobrī pieņēma lēmumu pamest biržu un no 2022. gada janvāra jau darbojas kā slēgtā akciju sabiedrība. Pirms Olainfarm biržu pametusi arī virkne citu biržā iepriekš ilgstoši kotētu uzņēmumu, tādi kā a/s Ventspils nafta, a/s Latvijas kuģniecība, a/s Grindex, a/s Rīgas farmaceitiskā fabrika, a/s Brīvais vilnis, a/s Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca, a/s Rīgas Elektromašīnbūves rūpnīca. Daļa no šiem uzņēmumiem nemaz nav slēpuši, ka iemesls šādam solim bijusi necaurskatāmā un neizprotamā biržas darbība, kā arī nepietiekamā emitentu uzraudzība.

Finanšu ministrija izvairīgi atbildēja uz Dienas jautājumu, vai apstāklī, ka privātie uzņēmumi pamet biržu, nav saskatāmas arī uzraudzības vai citas sistēmiskas problēmas, norādot, ka vērtējami esot katra uzņēmuma pieņemtie lēmumi atsevišķi. Jāsecina, ka tik daudzu uzņēmumu pēdējo gadu laikā pieņemtiem lēmumiem par biržas pamešanu tomēr varētu būt meklējami sistemātiski cēloņi valsts politikas un uzraudzības līmenī, kuri būtu jānoskaidro un jānovērš, ja Latvija kā valsts vispār grib saglabāt reālu, funkcionējošu biržu, kuras dalībnieki nav tikai pašai valstij piederoši uzņēmumi.

Agra Auces ēna pār FKTK

FKTK darbībā ir saskatāmas arī citas ar Olainfarm reiderismā iesaistītajiem saistītas dīvainības un nevēlēšanās saskatīt acīmredzamas problēmas. Tā Agris Auce, kurš, kā Diena jau vēstījusi, nemaz nav slēpis savu saistību ar reiderismā iesaistīto čehu kompāniju Black Duck Invest a.s., ne tikai uzdodas par "mazākuma akcionāru tiesību aizstāvi" kā Investoru un mazākuma akcionāru biedrības valdes loceklis, bet darbojas arī kādā citā maz zināmā biedrībā Latvijas Profesionālo apdrošināšanas brokeru asociācija, kuras juridiskā adrese ir arī Agrim Aucem piederošās kompānijas SIA A TurboC 4U juridiskā adrese. Un te nu pārsteigums – minētā biedrība ir reģistrēta FKTK kā finanšu un kapitāla tirgus dalībnieks, kuram ir tiesības sniegt atzinumus par apdrošināšanas un pārapdrošināšanas starpnieku un citu saistīto personu zināšanām un prasmēm, kuras nepieciešamas apdrošināšanas vai pārapdrošināšanas izplatīšanai.Turklāt biedrība ir arī FKTK izveidotās padomdevēja institūcijas – FKTK konsultatīvās padomes – dalībniece. Citiem vārdiem, Agris Auce kā biedrības dalībnieks ir tiesīgs gan konsultēt FKTK amatpersonas, gan vēl arī sniegt atzinumus par apdrošināšanas izplatītāju atbilstību normatīvo aktu prasībām.

Atrašanās FKTK reģistrētajā biedrībā paver iespējas Agrim Aucem jau iepriekš zināt konfidenciālo, publiski neizziņoto FKTK padomes sēžu darba kārtību, kura tiek izsūtīta visiem FKTK konsultatīvās padomes dalībniekiem. Tātad jādomā, ka jautājumos par to, kas tiek lemts FKTK padomes sēdēs, tajā skaitā saistībā ar Olainfarm, Agris Auce bijis ļoti labi informēts un faktiski savu amatpersonas statusu biedrībā varējis izmantot arī privātajām vajadzībām.

FKTK ļauj turpināt Agrim Aucem ar biedrības starpniecību darboties konsultatīvajā padomē. Uz Dienas jautājumu par Agra Auces reputācijas jautājumu un dalību konsultatīvajā padomē FKTK norādīja: "FKTK nav tiesību un mandāta ietekmēt tirgus dalībnieku biedrību sastāvu un amatpersonu iecelšanu, FKTK un apdrošināšanas izplatītāju asociācijas pienākumu sadalījumu nosaka Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas izplatīšanas likums." Tātad FKTK apgalvo, ka neko nevarot ne ietekmēt, ne izmainīt. Tā nu Agris Auce var turpināt netraucēti darboties savā biedrībā, vērtēt citus apdrošinātājus un to reputāciju un turpināt saņemt informāciju par FKTK padomes sēžu, kurā tiek pieņemti teju visi nozīmīgākie ar FKTK darbu un uzraudzības jomām saistītie lēmumi, darba kārtību.

Atklāts paliek jautājums, vai Agra Auces dalība Latvijas Profesionālo apdrošināšanas brokeru asociācijā un FKTK ilgstošā nespēja rīkoties saistībā ar Agra Auces reputācijas problēmām nav izmantota kā izdevīgs un noderīgs aizsegs Olainfarm reideru shēmu atbalstīšanā. Rodas arī jautājums – vai tiešām no FKTK atbildes būtu jāsecina, ka jebkura persona ar visapšaubāmāko reputāciju un pagātni finanšu sfērā varētu kļūt par FKTK konsultantu kā konsultatīvās padomes dalībnieks un piedalīties FKTK sēdēs? Ja tā, tad tikpat labi par FKTK konsultantu, pievienojoties Agrim Aucem, varētu brīvi kļūt gan Kārlis Krastiņš, saistībā ar kura darbībām Olainfarm, kā Diena jau informējusi, tiek izmeklēti vismaz divi kriminālprocesi, vai arī to kredītiestāžu bijušie vadītāji, kuras savas banku licences zaudējušas.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Gads pēc lielākā krāpšanas mēģinājuma Latvijas vēsturē: policijas izmeklēšanai a/s Olainfarm lietā iespaidīgi rezultāti, vēsta laikraksts Diena.

Pirms nedaudz vairāk kā gada, 2021. gada 30. aprīlī, Valsts policija uzsāka izmeklēšanu lietā, kas, iespējams, kā lielākais krāpšanas un reiderisma mēģinājums jau ir iegājusi Latvijas vēsturē. Parakstot, iespējams, fiktīvu akciju atsavināšanas līgumu, lielākā a/s Olainfarm akcionāra SIA Olmafarm valdes locekle Milana Beļeviča mēģināja par vairāk nekā 40 miljoniem eiro izkrāpt SIA Olmafarm piederošo Olainfarm akciju kontrolpaketi Čehijas čaulas kompānijai Black Duck Invest a.s. Gadu pēc notikušā Diena uzrunāja Valsts policiju, aicinot izklāstīt, kā šajā laikā ir veicies ar izmeklēšanu. Jāteic, ka atšķirībā no citām reizēm, kad ar sarežģītu noziegumu atklāšanu policijai tik raiti un veiksmīgi nav gājis, šoreiz policijai ir, ar ko palielīties, un izmeklēšanas rezultāti solās būt iespaidīgi. Turklāt krāpšanas stāstā arvien spilgtāk iezīmējas arī vairākas citas personas, kuras krāpšanā tieši nepiedalījās, bet bijušas ieinteresētas, lai Olainfarm nelikumīgā pārņemšana būtu izdevusies.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Olainfarm tālākā izaugsme ārpus biržas un ar stabilu īpašnieku sastāvu

Guntars Gūte, Diena, 24.01.2022

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Līdz ar mierizlīgumu starp mantiniecēm un kontroles atgūšanu pār uzņēmumu a/s Olainfarm iezīmējas stabilas un mērķtiecīgas attīstības posms, vēsta laikraksts Diena.

Viens no Latvijas farmācijas nozares flagmaņiem, zāļu ražotājs a/s Olainfarm, pēdējos trīs gadus – pēc tā īpašnieka Valērija Maligina nāves – bijis ierauts ilgstošos konfliktos, skandālos un intrigās, kurās bijuši iesaistīti arī daudzi personāži ar apšaubāmu reputāciju. Pateicīgu augsni šiem konfliktiem un skandāliem lielā mērā radīja Valērija Maligina mantinieču, trīs māsu, savstarpējie strīdi un nespēja vienoties par mantojumā iegūtā uzņēmuma pārvaldību.

Taču 2021. gads – jāatzīst, ar visai spraigiem notikumiem – tomēr beidzot iezīmēja šīs skandālu un nestabilitātes epopejas beigas, un gada beigās tika sperts pēdējais solis, lai Olainfarm pēc ilgstošajiem konfliktiem beidzot iestātos miers. Kā atzīst gan īpašnieki, gan uzņēmuma jaunā vadības komanda, to savā ziņā veicinājis arī lēmums par Olainfarm akciju izslēgšanu no kontrolētā akciju tirgus, kas sekmēšot stabilitāti uzņēmumā kopumā, arī tā pārvaldībā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Veselības aprūpes uzņēmumu grupas "Repharm" mātesuzņēmums AS "AB City" izteicis zāļu ražotāja AS "Olainfarm" akciju atpirkšanas galīgo piedāvājumu, liecina ceturtdien oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicētais paziņojums.

Vienas akcijas cena galīgajā akciju atpirkšanas piedāvājumā ir 9,26 eiro.

Ieraksta datums ir 2022.gada 3.janvāris, bet norēķinu datums - 4.janvāris.

AB City atļauj veikt galīgo Olainfarm akciju atpirkšanu 

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome atļāvusi "Repharm" grupas mātesuzņēmumam AS...

Ieraksta datumā atpērkamās akcijas tiks bloķētas akciju turētāju kontos, un akcionāri zaudēs tiesības rīkoties ar tiem piederošajām akcijām.

Jau vēstīts, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome 2021.gada 28.decembrī atļāva "AB City" izteikt "Olainfarm" akciju atpirkšanas galīgo piedāvājumu, jo "AB City" līdzdalība "Olainfarm" kapitālā sasniegusi 96,1%. Akciju atpirkšanas galīgajā piedāvājumā citiem akcionāriem piederošās "Olainfarm" akcijas tiks atsavinātas par labu "AB City", kas kļūs par vienīgo uzņēmuma īpašnieci.

"AB City" tiešajā kontrolē ir 3 752 305 "Olainfarm" akcijas jeb 26,62% no balsstiesīgo akciju kopskaita, savukārt uz netiešas līdzdalības pamata kompānijai pieder 69,48% no balsstiesīgo akciju kopskaita.

Tostarp "AB City" uz netiešas līdzdalības pamata ieguvusi balsstiesības, kas izriet no Nikai Saveļjevai piederošajiem 8,98% "Olainfarm" akciju, no SIA "Olmafarm" piederošajiem 28,37% "Olainfarm" akciju un no Igaunijas uzņēmumam "Olfim" piederošajiem 8,97% "Olainfarm" akciju, kā arī no "AB City" kontrolētās SIA "Farma Fund" iegūtajiem Annai Emīlijai Maliginai piederošajiem 8,97% "Olainfarm" akciju un no "Farma Fund" iegūtajiem "Olmafarm" piederošajiem 14,19% "Olainfarm" akciju.

Tāpat ziņots, ka "Olainfarm" akcionāri ārkārtas sapulcē 2021.gada 14.oktobrī nolēma izslēgt "Olainfarm" akcijas no regulētā tirgus.

"Olainfarm" koncerna apgrozījums 2020.gadā bija 122,157 miljoni eiro, kas ir par 11% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt koncerna peļņa samazinājās 2,3 reizes un bija 9,478 miljoni eiro. "Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu.

Savukārt "Repharm" grupā ir "Mēness aptieku" tīkla īpašniece AS "Sentor farm aptiekas", zāļu vairumtirgotājs AS "Recipe Plus", augu valsts ārstniecisko līdzekļu ražotājs AS "Rīgas farmaceitiskā fabrika", ambulatorās aprūpes iestāžu tīkls AS "Veselības centru apvienība" (VCA) un SIA "Centrālā laboratorija".

"Repharm" patiesie labuma guvēji, pēc "Firmas.lv" datiem, ir vairākas Latvijas privātpersonas - Roberts Tavjevs, Jānis Oskerko, Mihails Lurje, Aleksandrs Livšics, Andrejs Leibovičs, Sergejs Korņijenko, Josifs Apts un Jeļena Ņikitina.

2020.gadā "Repharm" strādāja ar 314 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,9% vairāk nekā 2019.gadā, bet "Repharm" peļņa bija 11,39 miljoni eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

AB City atļauj veikt galīgo Olainfarm akciju atpirkšanu

Db.lv, 29.12.2021

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome atļāvusi "Repharm" grupas mātesuzņēmumam AS "AB City" veikt galīgo zāļu ražotājas AS "Olainfarm" akciju atpirkšanu, informē FKTK.

Vienas akcijas cena galīgajā atpirkšanā ir 9,26 eiro.

Galīgās akciju atpirkšanas rezultātā citiem akcionāriem piederošās "Olainfarm" akcijas tiks atsavinātas par labu "AB City", kas kļūs par vienīgo uzņēmuma īpašnieci.

Kā ieraksta datums noteikta nākamā darba diena pēc informācijas par galīgo atpirkumu publikācijas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis". Ieraksta datumā akcijas tiek bloķētas akcionāru kontos un akcionāri zaudē tiesības rīkoties ar tām.

Obligāti atpērkamas ir 549 837 "Olainfarm" akcijas, kas aprēķināts, no kopējā akciju skaita atņemot "AB City" uz tiešas un netiešas līdzdalības pamata iegūtās no 13 535 241 akcijas izrietošās balsstiesības.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Buks: Esmu gatavs skriet, kavēties Olainfarm vairs nav laika!

Jānis Goldbergs, 01.02.2022

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Olainfarm vairākuma akcijas pārstāv viens uzņēmums – AS AB City, ir beigušies akcionāru strīdi un ar tiem saistītās ķibeles, kā arī neskaitāmie paziņojumi presei par skandāliem. Ir pienācis praktiska darba un attīstības laiks.

Par šiem un citiem jautājumiem Dienas Biznesā saruna ar AS Olainfarm tiešo vadītāju, valdes priekšsēdētāju Jāni Buku.

Fragments no intervijas

Dienas Biznesā jau esam intervējuši gan AS Olainfarm jauno padomes priekšsēdētāju Juri Bunduli, gan vēlāk arī AS AB City, kas pārstāv AS Olainfarm akciju vairākumu, valdes locekli Robertu Tavjevu. Līdz ar to mums jau zināms, ka turpmāk vairs nebūs akcionāru strīdu, akciju sabiedrība ir atstājusi biržu un priekšā ir attīstības un investīciju laiks. Tieši šeit sākas Olainfarm pārmaiņu stāsts. Esat tiešais uzņēmuma vadītājs ikdienā. Ar ko jūs sāktu šo stāstu? Kādi ir praktiskie plāni?

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Par Olainfarm valdes priekšsēdētāju iecelts Juris Bundulis

Db.lv, 22.09.2022

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Farmācijas uzņēmuma “Olainfarm” akcionāru sapulce 22. septembrī apstiprinājusi dinamiskāku stratēģijas īstenošanu ar koncentrētāku vadības komandu, lai ar pētniecības un inovāciju palīdzību nostiprinātos Rietumu tirgos.

Par AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētāju iecelts Juris Bundulis. Valde turpmāk darbosies trīs cilvēku sastāvā līdzšinējo četru vietā, un darbu valdē veiks arī Andris Jegorovs un Jānis Leimanis.

Līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Jānis Buks, kurš pārraudzīja sekmīgu uzņēmuma transformāciju no biržas par privāto uzņēmumu un uzsāka optimizācijas procesus, turpmāk vadīs uzņēmuma padomi piecu cilvēku sastāvā. Šāda uzņēmuma līderības kompetenču koncentrēšana valdē un padomē ļaus mērķtiecīgāk īstenot pērnā gada nogalē publiskoto stratēģisko attīstību Rietumu tirgos un pilnvērtīgi investēt jaunu produktu izstrādē un pētniecībā.

“Esmu pagodināts jaunajā līderības modelī strādāt kopā ar farmācijas, finanšu, vadības un korporatīvās pārvaldības jomas līderiem, kas kopā ar savām komandām radīs jaunu produktu portfeli, paplašinās tirgus daļu Latvijā un visā Baltijas reģionā, kā arī virzīsies Rietumeiropas tirgos. Mūsu mērķis ir būt starp 10 lielākajiem ražošanas uzņēmumiem Centrālajā un Austrumeiropā. Līdzšinējā vadības struktūrā esam sagatavojuši labus priekšnoteikumus mūsu mērķu sasniegšanai, tagad varēsim tos īstenot vēl straujāk!” norāda “Olainfarm” jaunais valdes priekšsēdētājs J.Bundulis.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Par Olainfarm ugunsgrēka zaudējumiem un iemesliem spriest vēl ir pāragri

LETA, 29.11.2021

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Par farmācijas kompānijā "Olainfarm" piektdien notikušo ugunsgrēku un tā radītajiem zaudējumiem spriest ir pāragri, atzina "Olainfarm" valdes priekšsēdētājs Jānis Buks.

Tāpat viņš sacīja, ka tā izcelšanās iemesli pašlaik nav zināmi.

"Patlaban mūs vairāk satrauc cietušo ģimenes un tas, kā varam tām palīdzēt, ko noteikti arī darīsim," piebilda Buks.

"Visas uzņēmuma vadības vārdā izsaku visdziļāko līdzjūtību bojāgājušās kolēģes ģimenei. Mēs no uzņēmuma puses sniegsim visu nepieciešamo atbalstu. Tāpat visu šajā situācijā nepieciešamo aprūpi un palīdzību sniegsim arī cietušajai kolēģei un viņas ģimenei. Mēs sadarbojamies ar atbildīgajām institūcijām negadījuma apstākļu noskaidrošanā, un sniegsim papildus informāciju, kad mūsu rīcībā būs jaunas ziņas par notikušo," teica Buks.

Tāpat viņš sacīja, ka notikuma vietu ceturtajā ražošanas cehā ierobežojusi policija, tādēļ kompānijas darbiniekiem to ir problemātiski apsekot. Buks norādīja, ka pašlaik ceha telpas iespēju robežās apseko ražošanas un tehniskais direktors, taču arī pats valdes priekšsēdētājs sestdien dosies aplūkot notikušo dabā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Medicīnisko elastīgo izstrādājumu ražotājs, AS “Olainfarm” grupas uzņēmums Tonus Elast pēc rekonstrukcijas atvēris atjaunoto koncepta veikalu Rīgā, Miera ielā.

Turpmāk šajā veikalā varēs iegādāties uzņēmuma ražotos izstrādājumus un iepazīties ar inovācijām, kas masveida ražošanā tiks laistas nākotnē.

Kaut arī 72% “Tonus Elast” klientu ir sievietes, daudzas no viņām – grūtnieces, uzņēmums piedāvā medicīniskos izstrādājumus dažāda vecuma un dzimuma cilvēkiem. Veikalā varēs iegādāties gan “Tonus Elast” populārāko produkciju – kompresijas zeķes, t. sk. dizaina kompresijas zeķes, zeķubikses un piedurknes, grūtnieču jostas un veļu, gan muguras balsta jostas, stājas korektorus, pēcoperācijas jostas, kā arī dažāda veida saites un ortozes locītavu veselībai. Veikala sortimentā būs AS “Olainfarm” grupas uzņēmuma “Silvanols” produkcija, nostiprinot sinerģiju starp grupas uzņēmumiem. Iecerēts, ka koncepta veikala telpās ar laiku varēs saņemt arī ārsta flebologa konsultācijas.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Uzņēmēju žurnāla Dienas Bizness izdevums #5

DB, 01.02.2022

Dalies ar šo rakstu

AS Olainfarm vairākuma akcijas pārstāv viens uzņēmums – AS AB City, ir beigušies akcionāru strīdi un ar tiem saistītās ķibeles, kā arī neskaitāmie paziņojumi presei par skandāliem. Ir pienācis praktiska darba un attīstības laiks. Intervija ar AS OlainFarm valdes priekšsēdētāju Jāni Buku.

Vēl uzņēmēju žurnāla Dienas Bizness 1. februāra numurā lasi:

Statistika. Nodokļus iekasē ar uzviju.

Tēma. Esam nonākuši arī pie mēslu problēmas.

Dārga minerālmēslojuma iegādi Latvijas zemnieki vēl apsver.

Satiksme. airBaltic naudu no valsts, visticamāk, vairs neaizņemsies.

Aktuāli. Bezgalīgā krīzes stadija pieprasīs vēl ietekmīgākas valdības.

Pandēmija atmodina kalnu kultūru Latvijā.

Nodokļi. Eiropa kaļ plānus par jauniem nodokļiem.

Finanses. Pie naudas sadārdzināšanās daži var pārkrist pāri bortam.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Īstenojot daļu no uzņēmuma stratēģijas kļūt par vadošo uztura bagātinātāju ražotāju Baltijas valstīs, zaļās farmācijas uzņēmums Silvanols paplašina pārdošanas komandu Lietuvā un atver biroju Kauņā.

Plānots, ka 2021. gada nogalē Silvanols apgrozījums Lietuvas tirgū sasniegs 150 000 eiro un 2022. gadā plānotais bruto apgrozījums – 750 000 eiro.

"Mēs nodrošināsim plašāku produktu sortimentu gan aptieku tīklos, gan digitālajā vidē," norāda Silvanols valdes priekšsēdētāja Liene Puriņa.

Līdz šim Silvanols Lietuvas tirgū nodrošināja produktu pieejamību izmantojot A/S Olainfarm ārpakalpojumu pārstāvniecības atbalstu.

Uzņēmums arī strauji attīstās e-komercijā, 2021. gadā sasniedzot izvirzīto mērķi- nodrošināt interneta platformas un pilnu Silvanols produktu pieejamību Baltijas valstīs.

2020.gadā "Silvanols" strādāja ar 3,724 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 31,6% mazāk nekā 2019.gadā, kā arī kompānija cieta zaudējumus 250 861 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ekonomika

Zāļu ražotāji meklē izdzīvošanas ceļus

Jānis Goldbergs, Māris Ķirsons, 10.03.2022

Ja pirms tam uzņēmuma produkcijas Eiropas tirgū (izņemot Latviju) tikpat kā nebija, tad tagad pārdošanas apjomi Eiropā ir lielāki nekā Krievijā,” uz lūgumu skaidrot tirgus nomaiņu atbild AS Grindeks padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans.

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

“Situācija ir sarežģīta, realizācijas apjomi ir samazināti teju uz pusi, nopietni strādājam ar zāļu cenu politiku Krievijā un piegādes pārorientējām no lidmašīnām uz kravas auto,” stāsta AS Grindeks padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans.

Viņš atzīst, ka tiek īstenots nopietns darbs Eiropas tirgū, lai tādējādi arvien mazāks kļūtu Krievijas tirgus īpatsvars. “Šāda tirgus pārorientācija sākās jau pirms pieciem gadiem. Ja pirms tam uzņēmuma produkcijas Eiropas tirgū (izņemot Latviju) tikpat kā nebija, tad tagad pārdošanas apjomi Eiropā ir lielāki nekā Krievijā,” uz lūgumu skaidrot tirgus nomaiņu atbild K. Lipmans.

Viņš atzīst, ka Baltkrievijā labi strādā pārstāvniecība, taču piegādes uz šo valsti kļuvušas sarežģītākas tieši transporta kontekstā. “Ukrainā notiek karš, tomēr zāles bija un būs pieprasītas neatkarīgi no tā, kas notiek,” uz jautājumu par Ukrainas tirgu atbild K. Lipmans. Viņš ir pārliecināts, ka arī šādā sarežģītā situācijā tiks sasniegti maksimāli iespējami labākie rezultāti. “Neviens no valdības nav interesējies par to, kā dzīvojam šajos laikos, par to, kāpēc ir tādas cenas zālēm aptiekās un kā tās rodas,” piezīmē K. Lipmans.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Apstrādes rūpniecībā strādājošo uzņēmumu kopējā vērtība aizvadītajā gadā palielinājusies par 22,3%, sasniedzot 10,44 miljardus eiro, liecina Lursoft pieejamais uzņēmumu jaunākais novērtējums, kas balstīts uz “Capitalia” uzņēmumu vērtības noteikšanas metodoloģiju*.

Lursoft pētījums atklāj, ka vairāk nekā pusi no apstrādes rūpniecības uzņēmumu kopējās vērtības veido TOP 25 nozares līderi.

Jaunākajā sarakstā TOP 25 līderu kopējā vērtība novērtēta ar 5,54 miljardiem eiro. Gadu iepriekš TOP 25 līderu vērtība lēsta 4,73 miljardu eiro apmērā.

Līdera pozīciju apstrādes rūpniecības TOP 25 vērtīgāko uzņēmumu jaunākajā sarakstā saglabājis SIA “Mikrotīkls”. Balstoties uz “Capitalia” veikto novērtējumu, SIA “Mikrotīkls” vērtība augusi par 28,64%, pārsniedzot 1 miljarda eiro atzīmi.

Lursoft apkopotie dati atklāj, ka bez SIA “Mikrotīkls” vēl tikai AS “Latvenergo” novērtējums 2021.gadā pārsniedza 1 miljardu eiro.

Aizpērn SIA “Mikrotīkls” apgrozījums auga par 24,93%, sasniedzot 353,6 milj. EUR. 2020.gadā uzņēmums guvis 82,4 milj. EUR peļņu. Iesniegtais gada pārskats rāda, ka 55 milj. EUR no SIA “Mikrotīkls” aizpagājušā gada apgrozījuma veidoja ASV tirgus, 32,6 milj. EUR – Polijas tirgus, bet 24,4 milj. EUR – Krievijas tirgus. Uzņēmums savas ražotās iekārtas realizējis arī Čehijā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Itālijā, Spānijā, Vācijā un citviet.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Uzņēmēju žurnāla Dienas Bizness izdevums #21

DB, 24.05.2022

Dalies ar šo rakstu

Covid-19 pandēmija, kā arī Krievijas invāzija Ukrainā ir būtiski mainījusi situāciju Latvijā un Eiropā, tam redzamākā izpausme ir inflācijas vētra, kas vēl tik drīz nenorims, vienlaikus visiem prasot pielāgoties jaunajai, skarbajai realitātei. To intervijā Dienas Biznesam stāsta AS Eco Baltia valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.

Vēl uzņēmēju žurnāla Dienas Bizness 24.maija numurā lasi:

• Statistika.

Dati par eksporta ienākumu pieaugumu jāvērtē kritiski

• Tēma

Ericsson 5G dos iespēju Bitei lidot ātrāk

Bite 5G biznesam – kā, kad, kāpēc? Intervija ar Bite Latvija ģenerāldirektoru Kasparu Bulu

• Finanses

Faktoringa tirgū Latvija būtiski atpaliek no Baltijas kaimiņiem

Kripto pasaulē dažās stundās no stabilitātes garanta par dārgu joku

• Enerģētika

Jādara viss iespējamais, lai gāzes šoziem pietiktu

• Tūrisms

Tūrisma nozare pamazām atdzīvojas

• Tendences

Komentāri

Pievienot komentāru
Enerģētika

Krīzes simulācija izgaismo nepilnības

Māris Ķirsons, 28.07.2022

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Iespējamās enerģētiskās krīzes situācijā paredzētie dabasgāzes piegādes samazinājumi par 20%, 40%, 80% vai pat par 100% būtiski ietekmēs ražošanas uzņēmumus, kuriem nāksies apturēt savu darbību ar visām no tā izrietošajām sekām, to novēršanai var būt nepieciešami milzīgi līdzekļi, tieši tāpēc jāpārskata gāzes samazināšanas un atslēgšanas nosacījumi un uzņēmumu atrašanās vienā vai otrā grupā.

Šāds ir uzņēmēju viedoklis pēc dabasgāzes sadales sistēmas operatora akciju sabiedrības Gaso rīkotajām mācībām, kurās tika izspēlēts scenārijs par to, kas un kā notiek situācijā, kad valstī nav dabasgāzes tādā apmērā, lai visiem varētu nodrošināt tās piegādi. Atbilstoši MK noteikumos strikti noteiktajiem nosacījumiem augstākā prioritāte dabasgāzes piegādēm ir paredzēta slimnīcām, sociālās aprūpes iestādēm, mājsaimniecībām, kas gāzi izmanto ēdiena gatavošanai, ūdens sildīšanai vai apkurei, savukārt šī resursa industriālajiem patērētājiem tās piegāde krīzes situācijā var tikt ierobežota 20%, 40%, 80% apmērā vai pat pilnībā apturēta. Vienlaikus, apturot ražošanu, uzņēmumi nespēs ne tikai samaksāt darbiniekiem, bet arī preču un pakalpojumu sniedzējiem un nemaksās arī nodokļus valsts budžetā, tādējādi raisot sava veida domino efektu. Tāpēc uzņēmēji aicina darīt visu, lai šādu situāciju nepieļautu, jo īpaši, ja pašlaik ir atklāti jautājumi par dabasgāzes pieejamību nākamajā ziemā. Vienlaikus dabasgāzes padeve pagaidām nevienam Latvijā nav samazināta, jo krīzes situācija nav izsludināta.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ieguldot aptuveni miljonu eiro un pilnveidojot aptieku funkcionalitāti visā Latvijā, šogad pabeigta 17 “Mēness aptieku” rekonstrukcija, vēl trīs aptiekās notiek celtniecība un procesu plānots turpināt arī nākamajā gadā.

“Mēness aptiekas” pa vienai rekonstruētas Daugavpilī, Salaspilī, Talsos, Jelgavā, Aizkrauklē, Ikšķilē, Dobelē, Balvos, Madonā, kā arī vairākas Rīgā.

"Pilnveidojot funkcionalitāti labas farmaceitiskās aprūpes nodrošināšanai, Mēness aptiekās, galvenokārt ir veikti telpu paplašināšanas un atjaunošanas darbi, paplašinātas pašapkalpošanās iespējas un farmaceitiskās aprūpes zonas, papildināta tehnika, iegādātas jaunas mēbeles,” stāsta Mēness aptiekas Pārdošanas, mārketinga un klientu attiecību departamenta vadītāja un valdes locekle Evita Jurjāne-Nelsone.

Viens no mērķiem ir aptiekās iespējami palielināt energoefektivitāti, videi draudzīgāk piegādāt un uzglabāt medikamentus un medicīnas preces.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Noskaidroti piecās kategorijās nominētie 57 uzņēmumi "Eksporta un inovācijas balvai 2022", informē pasākuma organizatori Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA).

Kā norāda LIAA, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šoreiz uzņēmumu nominācijas tika izvirzītas, izvērtējot Centrālās statistikas pārvaldes informāciju. Tika vērtēti dati par uzņēmumu eksportu, radīto pievienoto vērtību, rentabilitāti un nodarbināto skaitu.

Tāpat žūrija, uzklausot uzņēmumu prezentācijas, iepazinās ar uzņēmumu attīstības plāniem, ieguldījumiem cilvēkkapitālā, ilgtspējīgas izaugsmes nodrošināšanā, sadarbībā ar zinātniski pētnieciskajām iestādēm. Atsevišķi tika vērtēti arī uzņēmumu panākumi mārketingā savu produktu virzībai ārvalstu tirgos.

Kopumā konkursā izvirzītas piecas kategorijas "Eksporta jaunpienācējs", "Eksporta līderis", "Eksporta čempions", "Inovācijas čempions" un "Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts". Konkursa nominantus noteica žūrija, kurā piedalījās finanšu institūciju, uzņēmēju organizāciju, Ekonomikas ministrijas, LIAA un plašsaziņas līdzekļu deleģētie pārstāvji.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Uzņēmēju žurnāla Dienas Bizness izdevums #48

DB, 30.11.2021

Dalies ar šo rakstu

Baltic International Bank piesaista trīs jaunus akcionārus no Šveices un Tuvajiem Austrumiem. Kas motivē investēt banku biznesā Latvijā un kādas šai jomai saskatāmas perspektīvas - saruna ar investoru no Šveices Tomasu Šaetti.

Vēl uzņēmēju žurnāla Dienas Bizness 30. novembra numurā:

  • Statistika - analizējam biznesa reģistrēšanas un likvidēšanas statistiku. Kā rāda Eurostat dati, 2021. gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar otro ceturksni, jaunu uzņēmumu reģistrācija Latvijā sarukusi par 7,2%, kas ir trešais sliktākais rādītājs starp Eiropas Savienības dalībvalstīm.
  • Žurnāla centrālā tēma - kā mainās transports un piegādes pandēmijas un Zaļā kursa ietekmē. Globālās tendences, tirgotāju, lauksaimnieku un mežsaimniecības biznesā nodarbināto pielāgošanās jaunajai situācijai.
  • Kāda būs OlainFarm nākotne pēc izstāšanās no biržas - intervija ar AB City valdes locekli Robertu Tavjevu.
  • Tendences - par degvielas cenām dažādās pasaules valstīs, tostarp kāpēc Latvijā degviela ir tuvu dārgajam galam.
  • Aktuāli - kā sankcijas pret Baltkrieviju maina minerālmēslu tirgu.
  • Portrets - šoreiz par SIA Puratos Latvia ģenerāldirektoru Aigaru Balodi.
  • DB konferences - kā mainās pieprasījums pēc CNG.
  • Brīvdienu ceļvedis - Baiba Liepiņa, Latvijas Reklāmas asociācija valdes priekšsēdētāja.

Komentāri

Pievienot komentāru