Pakalpojumi

Paaris dod iespēju pensionārēm nopelnīt

Dienas Bizness, 16.04.2015

Avots: Facebook

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Turpinās augstskolu studentu projekta Radām novadam īstenošana. Saistībā ar to izveidots uzņēmums Paaris, kura produkts būs adīti cimdi no dabīgas aitu vilnas, ko darinās Pļaviņu novada adītājas, vēsta reģionālais laikraksts Staburags.

Studentu uzņēmējdarbības konkurss sākās pirms gada, kad vairākas komandas sacentās par naudas balvu savas biznesa idejas īstenošanai. Tajā iesaistījās arī Rīgas Ekonomikas augstskolas piecu jauniešu komanda, kurā ir pļaviņietis Oto Davidovs.

Projekta mērķis ir kādā no Latvijas novadiem divu gadu laikā radīt pēc iespējas lielāku ekonomisko vērtību, izveidojot jaunas darba vietas un piesaistot finansējumu. Uzņēmums Paaris izvēlējās Pļaviņu novadu.

«Jau sākumā mums bija skaidra ideja par sociālo uzņēmumu, kurā nodarbināsim pensionāres, dodot viņām iespēju papildus nopelnīt ar adīšanu, kas daudzām ir vaļasprieks. Izveidots cimdu dizains, pirmie paraugi, un tagad jāsāk aktīvi piesaistīt adītājas, lai varam nodrošināt preces apjomu realizācijai,» stāsta Oto Davidovs.

Viņš piebilst, ka cimdu adījums nav sarežģīts. Tā pamatā ir latviešu tradicionālās zīmes, ietverot to visu modernā versijā. Cimdiem izmantos Latvijā audzēto aitu pārstrādāto, ekoloģisko vilnu.

Šo produktu paredzēts piedāvāt iegādāties dāvanām uzņēmumiem un sūtīt arī uz ārzemēm. Drīzumā pirmo cimdu partiju piegādās veikalam Anglijā.

Plašāk - laikrakstā Staburags.