Padziļinātu finanšu analīzi Liepājas metalurgā veiks Ernst & Young Baltic 

Finanšu ministrija noslēgusi līgumu ar starptautisko auditorkompāniju SIA Ernst & Young Baltic par padziļinātas finanšu analīzes veikšanu grūtībās nonākušajā Liepājas metalurgā. Līgums summa ir 83,4 tūkstoši latu bez PVN, kurus valsts budžetam kompensēt apņēmušies metalurga lielākie akcionāri.

Ieva Mārtiņa, 13.02.2013

Foto: LETA

Tāpat par šā uzņēmuma kontrolieri ir izraudzīts jurists Andis Pauliņš, kurš pārraudzīs uzņēmuma izdevumus un darījumus, tādējādi nodrošinot valsts pārraudzību uzņēmuma darbībai audita laikā un līdz turpmāko lēmumu pieņemšanai, Db.lv informēja Finanšu ministrijas (FM) Komunikācijas nodaļas vadītājs Aleksis Jarockis. Viņš atklāja, ka noslēgtā līguma apmaksa sākotnēji tiks veikta no valsts budžeta līdzekļiem. FM ir panākusi vienošanos, ka pēc audita noslēgšanas šos izdevumus valsts budžetam kompensēs Liepājas metalurga akcionāri Sergejs Zaharjins un Iļja Segals.

Liepājas metalurga izraudzītajam kontrolierim juristam Andim Pauliņam ir vairāk nekā 18 gadu pieredze banku sektorā un vadībā. Pauliņš ir bijis DnB/Nord līzings valdes loceklis, strādājis ar aizdevumu restrukturizāciju un vērtējis kredītriskus.

Jau vēstīts, ka šā gada 5. februārī finanšu ministrs Andris Vilks panāca vienošanos ar Liepājas metalurga vadību par sadarbību uzņēmuma padziļināta audita veikšanā un uzņēmuma tālākas darbības kontrolē. Izvērtējot situāciju, valdība nolēma piesaistīt auditorkompāniju, kas veiks uzņēmuma padziļinātu finanšu analīzi.

Finanšu ministrs 2009. gada 30. decembrī valsts vārdā izsniedza galvojumu par Liepājas metalurga saistībām 85,6 miljonu eiro apmērā, lai nodrošinātu prasījumus, kas var rasties no aizdevuma līguma, kas noslēgts starp Liepājas metalurgu un UniCredit S.p.A. Uz šā gada 25. janvāri izsniegtais, bet vēl neatmaksātais valsts galvotā aizdevuma apmērs bija 73,6 miljoni eiro.

Šobrīd Liepājas metalurgs saistībā ar valsts galvojumu un valsts galvotā aizdevuma līgumu savas saistības pilda savlaicīgi un pilnā apmērā. FM jau pērn sāka sarunas ar uzņēmumu par valsts galvotā aizdevuma restrukturizāciju (aizdevuma atmaksas grafika izmaiņām).

Jaunākais izdevums