Ražošana

Pagājušajā nedēļā atsevišķās stundās elektroenerģijas cena Latvijā bija zemāka nekā Somijā un Zviedrijā

Žanete Hāka, 07.11.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Vietējais elektroenerģijas izstrādes daudzums sekmēja to, ka pagājušajā nedēļā atsevišķās stundās elektroenerģijas cena Latvijā bija zemāka nekā Somijā un Zviedrijā, informē AS Latvenergo.

Kopumā vidējā elektroenerģijas cena Latvijā, Lietuvā un Igaunijā bija 40,71 eiro/MWh jeb par 2 % augstāka, nekā novērots nedēļu iepriekš, un visās trijās Baltijas valstīs cenas pagājušonedēļ svārstījās no 38,28 eiro/MWh līdz 59,99 eiro/MWh.

Nelielo elektroenerģijas cenu pieaugumu Baltijā pamatā veicināja augstāks elektroenerģijas cenu līmenis kaimiņvalstīs. Jaudas pārvades starpsavienojumos ar kaimiņvalstīm būtiski ierobežojumi netika fiksēti. Zīmīgi, ka vienota elektroenerģijas cena visām trīs Baltijas valstīm visās nedēļas stundās tika reģistrēta pirmo reizi pēdējo 30 nedēļu laikā.

Pagājušās nedēļas laikā Baltijā elektrostacijas saražoja 87 % no Baltijā nepieciešamās elektroenerģijas. Visvairāk elektroenerģijas importēja Lietuva – 68 % no kopējā patēriņa. Latvija saražoja par 17 % vairāk nekā patērēja, bet Igaunija saražoja par 17 % vairāk elektroenerģijas nekā patērēja.