Ražošana

Pagājušajā nedēļā vidējā elektroenerģijas cena Latvijā nedaudz pakāpusies

Žanete Hāka, 24.10.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pagājušajā nedēļā vidējā elektroenerģijas cena Latvijā bija 38,59 eiro/MWh jeb par 19 centiem vairāk nekā novērots nedēļu iepriekš, liecina AS Latvenergo dati.

Lietuvā tā sasniedza 38,64 eiro/MWh, tādējādi pieaugot par 1% attiecībā pret iepriekšējo nedēļu. Kopumā būtisku izmaiņu tirgus apstākļos nebija, un nelielo cenu kāpumu abās valstīs lielā mērā veicināja par vidēji 9% mazāka elektroenerģijas importam pieejamā kapacitāte no Igaunijas un Baltkrievijas, kas tādējādi samazināja importētās elektroenerģijas apjomu no abām valstīm par vidēji 32 %. Kopumā elektroenerģijas cena gan Latvijā, gan Lietuvā pagājušonedēļ svārstījās no 28,44 eiro/MWh līdz 53,63 eiro/MWh.

Igaunijā vidējā tirgus cena pagājušonedēļ samazinājās par 2 % un sasniedza 37,23 eiro/MWh, un kopumā nedēļas laikā cenas Igaunijā svārstījās no 28,44 eiro/MWh līdz 48,40 eiro/MWh. Kopumā cenas visās nedēļas stundās bija vienādas ar elektroenerģijas cenām Somijas tirgū, ko turpināja nodrošināt stabila darbība Estlink starpsavienojumā.

Pagājušās nedēļas laikā Baltijā elektrostacijas saražoja 79 % no Baltijā nepieciešamās elektroenerģijas. Visvairāk elektroenerģijas importēja Lietuva –

72 % no kopējā patēriņa. Latvija importēja 3 % no kopējā patēriņa, bet Igaunija saražoja par 25 % vairāk elektroenerģijas nekā patērēja.

Komentāri

Pievienot komentāru