Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šis pandēmijas gads pagaidām veiksmīgs izrādījies virtuālajām valūtām. Populārākā šāda veidojuma - bitkoina - vērtība to maiņas vietās internetā palielinājusies aptuveni par 45% un pārkāpusi pāri apaļajai 10 tūkst. ASV dolāru atzīmei par vienu tās vienību.

Rezultātā "Bloomberg" apkopotā virtuālo valūtu kopuma "Galaxy Crypto" indeksa vērtība šogad palēkusies jau par 66%. Vairāku šādu virtuālo valūtu cenu pieaugums bijis pat vēl straujāks, ja salīdzina ar jau minēto bitkoinu.

Kopumā tādējādi tieši virtuālās valūtas cenu pieauguma ziņā šogad pagaidām bijis pats labākais aktīvs un tādējādi izgriezis pogas tradicionālākiem ieguldījumiem. Katrā ziņā virtuālajām valūtām pēdējos gados izveidojies savs fanu pulciņš, kas mēdz norādīt, ka šādas virtuālās valūtas ir gluži kā neizbēgama monetārā evolūcija. Bieži vien bitkoina entuziasti uzmanību vērsuši uz to, ka šis veidojums ir decentralizēts un pārskaitījumi ir anonīmi. Jāteic gan, ka, virtuālajām valūtām kļūstot nozīmīgākām, faktiski uzreiz palielinājās arī valdību centieni šo jomu kontrolēt un uzraudzīt. Tām par labu bieži vien nenāk arī dažādi skandāli, kas saistīti ar krāpniecību šajā nozarē.

Daļēji par bitkoina pieprasījumu atbildīgi arī "dumpinieki", kuri aizrāvušies ar vīziju, kas paredz mazāku valdības iejaukšanos jebkuros procesos. Tādējādi virtuālās valūtas pēdējos gados populārākas kļuvušas zelta mīļotāju vidū. Kā bitkoina iegādes iemesli tiek minēti neticība papīra naudai un vēlme pasargāt savus ieguldījumus. Piemēram, manāmi spriedumi, ka centrālo banku kārtējā bezpredecenta likviditātes drukāšana novedīs pie milzīgas inflācijas. Tie dažkārt ir tie paši tradicionālie iemesli, kādēļ bieži tiek pirkts zelts. Kādiem reāliem maksājumiem šis veidojums gan tiek lietots ļoti maz – drīzāk tas, šķiet, pilda kādu "digitāla ļoti, ļoti alternatīva zelta" lomu un pilnā mērā ļauj izpausties spekulantiem.

Jāpiebilst, ka arī paša tradicionālā zelta cenai šogad klājies ļoti labi. Tā palēkusies aptuveni par ceturto daļu.

Tāpat virtuālajām valūtām par labu nāk tā saucamo blokķēžu tehnoloģiju apgūšanas process.

Kopumā gan šādu veidojumu pircējiem būtu jārēķinās ar to, ka svārstības šajā tirgū var būt milzīgas. Joprojām visai daudzi arī pauž pārliecību, ka daudzu šādu "valūtu" patiesā vērtība ir tuvāka nullei.

Komentāri

Pievienot komentāru