Finanses

Papildināta - FM iniciēs neatkarīga audita veikšanu FKTK

Dienas Bizness, 24.02.2018

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Finanšu ministrija nākotnē plāno iniciēt neatkarīga audita veikšanu Finanšu un kapitāla tirgus komisijas darbībā, informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

«ASV partneri no savas puses atzinīgi vērtējuši regulatora darbu pēdējo divu gadu laikā, taču tas nenozīmē, ka nav jautājumu par kopējo darbību,» viņa uzsvēra.

Tādēļ mēs runāsim ar Saeimu, lai iniciētu neatkarīgu auditu, kas varētu novērtēt FKTK darbu, viņa uzsver.

«Man nav iemesla neuzticēties FKTK, un ir pamanāms, ka, nomainoties vadībai, mainījusies arī attieksme, ir daudz profesionālāks darbs, taču es gribētu saņemt ārējo vērtējumu, lai precīzi izanalizētu piemēram, risku novērtējumu komisijā,» viņa skaidroja.

Arī partija Vienotība sestdien paziņojumā medijiem aicina nekavējoties sākt starptautisku, padziļinātu auditu par FKTK pieņemtajiem lēmumiem attiecībā uz ABLV Bank. Partijas ieskatā maksātnespējas un likvidācijas procesiem jābūt pēc iespējas caurspīdīgākiem un bez mazākās šaubu ēnas par izvēlētajām administratoru un likvidatoru kandidatūrām. Tāpat ir būtiski jāierobežo maksātnespējas administratoru un likvidatoru atlīdzība par labu kreditoriem.

Vienotība uzsver, ka visām atbildīgajām iestādēm jānodrošina maksātnespējas un likvidācijas procesu maksimāls caurspīdīgums, nepieļaujot jebkādu šaubu ēnu parādīšanos par izvēlētajiem maksātnespējas administratoriem un likvidatoriem vai viņu izvēles procedūrām. Savukārt maksātnespējas administratoru un likvidatoru atlīdzības līmeni nepieciešams būtiski ierobežot par labu kreditoru interesēm.