Bankas

Papildināta - Nordea un DNB pēc apvienošanas jauno banku reģistrēs Igaunijā

Žanete Hāka, 25.08.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Nordea un DNB bankai apvienojoties, jaunās kredītiestādes tirgus daļa Baltijas valstīs kredītu tirgū sasniegs 26%, preses konferencē informēja abu banku pārstāvji.

Ņemot vērā, ka par darījumu paziņots tikko, pie zīmola izveides tiks strādāts un plānots to veidot tādu, kas atspoguļo bankas darbības fokusu uz Baltiju, bet Ziemeļeiropas īpašniekus.

Katrai no bankām ir savas stiprās puses, kuras apvienojot, radīsies spēcīgs tirgus spēlētājs – Nordea patlaban ir liels korporatīvo klientu segments, bet DNB – MVU, tāpat Nordea ir spēcīga Igaunijā, bet DNB – Lietuvā, savukārt, apvienojot spēkus, banka stiprinās pozīcijas arī Latvijā, uzsvēra Nordea bankas vadītāja Baltijas valstīs Inga Skisakera. Rezultātā jaunā banka būs lielākais aizdevējs korporatīvu klientu segmentā, bet otrais – mājsaimniecību segmentā.

Jaunā banka tiks reģistrēta Igaunijā, savukārt filiāles būs Lietuvā un Latvijā.

Kā skaidro Latvijas Komercbanku asociācijas pārstāve Baiba Melnace, ne reizi vien Komercbanku asociācija gan publiski, gan sarunās ar mūsu nozares politikas veidotājiem ir norādījusi, ka vide banku darbībai Latvijā nav visai pretimnākoša, un ik pa laikam izskanošas idejas par jauna veida nodokļiem un maksājumiem, ko uzlikt banku sektoram, noved pie likumsakarīga rezultāta – Igaunijas vide acīmredzami šajā gadījumā ir atzīta par labāku. Pēc LKA asociācijas ekspertu domām galvenie faktori, lemjot par bankas reģistrācijas valsts izvēli, varētu būt finanšu stabilitātes nodeva, kas Latvijā ir, bet Igaunijā nav. Tāpat Igaunijā pastāv UIN atvieglojums reinvestētajai peļņai. Pēc uzņēmēju atzinumiem Igaunijas nodokļu vide un administrācija tiek vērtēta kā vienkāršāka un draudzīgāka, piemēram, angļu valodas izmantošana oficiālai saziņai, kā arī e-iespējas, kas uzņēmējiem Igaunijā ir pieejamas vairāk nekā Latvijā.