Papildināta - Tiesā prasa Skonto būves maksātnespēju 

Uzņēmums EKO osta šā gada 15.jūnijā iesniedzis būvniecības uzņēmuma SIA Skonto Būve maksātnespējas pieteikumu, liecina informācija maksātnespējas administrācijas mājas lapā.

Zane Atlāce - Bistere, 19.6.2018

Guntis Rāvis

Foto: LETA

Kā maksātnespējas administratora pretendents norādīts Guntars Birsāns.

Zemgales rajona tiesas informācija liecina, ka Skonto būves maksātnespējas pieteikumu plānots skatīt 2.jūlijā.

SIA Skonto būve valdē ir Juris Pētersons un Dmitrijs Soldatenko, padomes priekšsēdētājs ir Guntis Rāvis, bet padomes locekļi ir Ivars Millers un Rihards Rāvis, liecina informācija Lursoft. Kā patiesā labuma guvējs norādīts Guntis Rāvis.

Uzņēmumā norāda, ka SIA EKO osta iesniegtais maksātnespējas pieteikums pret SIA Skonto Būve ir nepamatots.

«Maksātnespējas pieteikums iesniegts par SIA EKO osta darbu izpildi objekta Vēsturiski piesārņotās vietas “Inčukalna sērskābā gudrona dīķi projektēšana un sanācijas darbi” ietvaros. SIA EKO osta pretēji līguma nosacījumiem ir izrakstījusi nepamatotus rēķinus par ar pasūtītājiem nesaskaņotiem darbiem,» teikts uzņēmuma skaidrojumā presei.

SIA Skonto Būve kategoriski noliedz, ka tai būtu jebkādas parādsaistības pret SIA EKO OSTA, kurām būtu iestājies izpildes termiņš.

Maksātnespējas likuma mērķis ir veicināt finansiālās grūtībās nonākuša parādnieka saistību izpildi, taču šajā gadījumā SIA EKO OSTA ar maksātnespējas procesa palīdzību cenšas risināt savas problēmas, vienlaikus nomelnojot SIA Skonto Būve reputāciju, norāda uzņēmumā.

SIA Skonto būve tuvākajā laikā vērsīsies atbilstošajās instancēs savu likumisko tiesību aizstāvībai par nepamatota maksātnespējas procesa pieteikuma iesniegšanu, tostarp saskaņā ar Krimināllikuma 214. pantu tiks ierosināts kriminālprocess pret SIA EKO OSTA par nepatiesa maksātnespējas procesa pieteikuma iesniegšanu.

SIA Skonto būve nodokļos pērn samaksājusi aptuveni 895 tūkst. eiro. Veidojot ikgadējo Dienas Biznesa būvnieku topu maijā, aktuālos datus Skonto būve tā arī nesniedza.

Skonto būve nule noslēgusi līgumu par Okupācijas muzeja pārbūvi par 5,19 miljoniem eiro. Tāpat Skonto būve tika izvēlēta par Origo biznesa centra būvniecības darbu veicējiem.

LASI VĒL:

Latvijas būvuzņēmumu TOP 20

Patiesā labuma guvēja rekordisti labumu gūst 68 uzņēmumos