Foto

Papildināta - TOP 5 automašīnu markas Latvijā

Dienas Bizness, 30.04.2015

5. Volvo
Latvijā reģistrēti 40,4 tūkstoši Volvo markas automašīnu

Foto: Scanpix

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Saskaņā ar transporta sludinājumu portāla LATAUTO.lv datiem, Latvijas automašīnu parkā gan pērn, gan šogad dominē vācijā ražotas automašīnas. Pašlaik valstī vispopulārākās ir Volkswagen (141,5 tūkstoši) markas automašīnas. Pēc tam seko Audi (93,6 tūkstoši), Opel (55,9 tūkstūši) un BMW (46,5 tūkstoši) automašīnas.

Saskaņā ar portāla pārdošanas vadītāja Andra Mālnieka apgalvojumu, Volkswagen markas automašīnas saglabājas populārākās arī citās Baltijas valstīs. Pa Igaunijas ceļiem to brauc 94,9 tūkst., pa Lietuvas ceļiem – 224,6 tūkst.

Ņemot vērā automašīnu modeļus Latvijā, pirmajā gada ceturksnī dominē Volkswagen Golf automašīnas (42,8 tūkst.), otrajā vietā palicis Volkswagen Passat modelis (42,1 tūkst.), trešajā – Audi 80 (27,7 tūkst.). Tālāk seko Audi A6 (22,6 tūkst.), Audi A4 (20,9 tūkst.), Opel Astra (20,4 tūkst.), BMW 3-Series (19,4 tūkst.), BMW 5-Series (17,3 tūkst.), Opel Vectra (12 tūkst.).

Gada laikā Latvijas automašīnu parks ir ne tikai palielinājies, bet arī nedaudz atjauninājies. Pagājušā gada pirmajā ceturksnī tā lielāko daļu veidoja 16-20 gadus senas automašīnas, bet šī gada pirmajā ceturksnī tajā dominē 11-15 gadus seni transporta līdzekļi.

«Pagājušā gada pirmajos trīs mēnešos valstī lielākoties bija novērojami 16-20 gadus veci transporta līdzekļi, taču šī gada pirmajā ceturksnī fiksētas izmaiņas. Tādu automašīnu daudzums samazinājies par 20 procentiem. Turklāt, uz ielām parādījušies arī vairāk pašu jaunāko transporta līdzekļu, kuri nav vecāki par pieciem gadiem,» saka A. Mālnieks.

Automašīnu skaits, kuras nav vecākas par vienu gadu, gada laikā ir pieaudzis par 12,3 procentiem – no 11,5 tūkstošiem līdz 12,9 tūkstošiem. Savukārt nedaudz vecāki transporta līdzekļi - līdz piecu gadu vecumam - šī gada pirmajā ceturksnī sastādīja 47,4 tūkstošus. Tas ir par 23,3 procentiem vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pagājušajā gadā.

Latvijā ir palielinājies arī to automašīnu skaits, kuras ir vecākas par 20 gadiem. Valstī to ir par 7,8 procentiem vairāk nekā pagājušā gada pirmajā ceturksnī un tagad tās veido 21 procentu (148,4 tūkstoši) no visām automašīnām.

Latvijā ir samazinājies to automašīnu skaits, kas tiek darbināts ar benzīnu. Pagājušā gada pirmajos mēnešos tādu automašīnu bija aptuveni 317 tūkstoši, bet šogad to skaits samazinājies par aptuveni 16 tūkstošiem. Tagad tās veido 42,6 procentus no visām valstī esošajām automašīnām. Pašlaik gandrīz puse – 49,7 procenti – Latvijā reģistrēto automašīnu izmanto dīzeļdegvielu. Tiesa, automašīnas, kas tiek darbinātas ar benzīnu vai benzīnu un gāzi, veido 50,1 procentu no visām valstī esošajām automašīnām.

To automašīnu skaits, kas tiek tiek darbinātas ar dīzeli, Latvijā pēdējās desmitgades laikā ir audzis, taču, tikai šī gada sākumā tās apsteidza automašīnas, kas tiek darbinātas ar benzīnu. Dīzeļautomobiļi ir kļuvuši populārāki arī kaimiņvalstī Igaunijā, kaut arī lielākā daļa Igaunijā reģistrētās automašīnas aizvien izmanto benzīnu. Savukārt Lietuvā jau vairākus gadus pēc kārtas transporta līdzekļi, kas tiek darbināti ar dīzeli, saglabājas populārāki par ar benzīnu darbināmām automašīnām.

Latvijā pēdējā gada laikā ir palielinājies arī elektroautomobiļu skaits. Pagājušā gada pirmajā ceturksnī tādas automašīnas bija reģistrētas tikai 17, bet šodien to skaits tuvojas diviem simtiem – 197 automašīnas.

papildināta visa ziņa