Papildināta - Ušakovs ironizē par piketu par viņa atkāpšanos no amata 

«Izveidosim Rātslaukumā stūrīti desmit cilvēkiem, lai viņi tur katru dienu piketētu pret Domi. Rādīsim tūristiem,» tā pēc vāji apmeklētā piketa par Nila Ušakova atcelšanu no mēra amata sociālajos tīklos izteicies Rīgas pašvaldības vadītājs Nils Ušakovs.

Gunta Kursiša, LETA, 2014. gada 14. janvāris plkst. 15:26

Jāatgādina, ka šodien, 14. janvārī, notika pikets par un pret N. Ušakovu kā galvaspilsētas vadītāju. Kopumā rātslaukumā pulcējās aptuveni 50 cilvēki ar dažādiem viedokļiem.

Uz piketu bija ieradušies aptuveni 20 dažāda vecuma cilvēki, kuri tur plakātus ar uzrakstiem «Ušakov, atkāpies», «Pārdot e-talonus lēti. Nelikumīgi» un citiem saukļiem. Savukārt aptuveni 30 cilvēki pauda pretēju viedokli, proti, atbalstu pašreizējam Rīgas mēram.

Piketa pieteicējs Jānis Mārtiņš Skuja norādīja, ka piketa mērķis ir pieprasīt N. Ušakova atkāpšanos, taču primāri ir «steidzami ir jāizveido strādātspējīga valdība, lai tā varētu atlaist domi un rīkot pašvaldības ārkārtas vēlēšanas».

Tikmēr aptuveni 30 cilvēki ieradušies Rātslaukumā, lai oponētu N. Ušakova kritizētājiem. N. Ušakova atbalstītāju pūlī lielākoties ir vecāka gadagājuma sievietes, kuras norāda, ka viņu pikets neesot organizēts. Viņas esot izlasījušas ziņās informāciju par piketu un nolēmušas Rīgas mēru atbalstīt.

Laiku pa laikam abu pretējo pušu pārstāvji iesaistās viedokļu apmaiņā, kas lielākoties notiek krieviski, jo Rīgas mēra atbalstītāju pūlī lielākā daļa runā tikai krieviski.

N.Ušakova kritizētāji mēģina pārliecināt Rīgas mēra atbalstītājas, ka viņš muļķo vecus cilvēkus, kā arī pauž viedokli, ka mēra atbalstītāju rindās ir profesionāli aģitatori.

Uz pārmetumu, ka N. Ušakova aizstāves pat pēc daudziem Latvijā nodzīvotiem gadiem neprot latviešu valodu, viena no sievietēm atbildēja ar pretjautājumu: «Ušakovs?»

Rīgas mēra atbalstītāji ir pārliecināti, ka N. Ušakovs ir jāatbalsta, jo viņš dara vairāk nekā citi. «Visi viņu mīl. Tā saujiņa, kas ir neapmierināti, ir neapmierināti paši ar sevi,» norādīja viena no Rīgas mēra atbalstītājām. Savukārt citi neapmierināto pūlim ieteica pierakstīties pie Rīgas mēra uz pieņemšanu un sasāpējušās lietas izrunāt klātienē. Rīgas mēra kritizētāji gan norāda, ka viņiem šādas tikšanās nav izdevies panākt, jo domes priekšsēdētājs esot pārāk aizņemts.

Pagaidām akcija noris mierīgi un bez domstarpībām. Viens no N. Ušakova kritizētājiem bija paņēmis līdzi bungas, taču Skuja nekavējoties lūdza viņu pārtraukt bungošanu, lai nepārkāptu sabiedriskās kārtības noteikumus.

Tikmēr N. Ušakova atbalstītāju pūlis sauc «Malaģec, malaģec» un «Ušakov - Rīgas mērs».

Pasākumu pieskata četri pašvaldības policisti.

Skuja bija iniciators arī 3.decembra piketam, kas notika neilgi pēc 21.novembrī Zolitūdē notikušās traģēdijas, kur, sabrūkot lielveikala Maxima jumtam, zem gruvešiem gāja bojā 54 cilvēki. Īsi pēc šī piketa pieteikšanas turpat Rātslaukumā pieteicās piketēt arī N. Ušakova atbalstītāji, kuri Rātslaukumā ieradās pusstundu ātrāk, bija lielākā skaitā un skaļāki.

Šoreiz Skuja iesniegumā pašvaldībai precīzi norādījis, ka vēlas piketēt piecu metru attālumā no Rātsnama durvīm vismaz 10 metrus platā joslā. Pieteikumā Rīgas domei dalībnieku skaitu viņš nav minējis.

N. Ušakovs norādīja, ka demokrātiskā sabiedrībā ikvienam ir tiesības rīkot piketus un šo iespēju var izmantot, taču viņš norādīja, ka sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka lielākā daļa rīdzinieku atbalsta Rīgas domes esošā sasaukuma darbu.

Rīgas mērs piketētājus šodien neapmeklēja, norādot, ka tam pirms domes sēdes nav sanācis laika. «Cik bija, tik bija cilvēku - arī labi,» piebilda N. Ušakovs.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2013. gada 02. decembris plkst. 14:28

Laikā, kad pie Rātsnama notiks pikets, pieprasot Rīgas mēra Nila Ušakova (SC)...

2013. gada 29. novembris plkst. 14:54

Ir vismaz četri politiķi, kam par demisiju bija jādomā vairāk nekā premjeram...

2013. gada 28. novembris plkst. 12:26

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs ar iesniegumu vērsies pie Drošības...

2013. gada 28. novembris plkst. 8:44

«Premjers Valdis Dombrovskis bija padzīts no darba, to izdarīja prezidents. Tas nebija...

2013. gada 27. novembris plkst. 18:10

Rīgas mēra Nila Ušakova preses konference bija ļoti īsa un kodolīga. Viņš...

Nepalaid garām

Šodien Ventspilī tika prezentēta jaunā koncertzāle «Latvija»....

Biznesa portāls Db.lv bija liecinieks situācijai, kad kāda sieviete SIA «Ilgezeem» tirdzniecības...

Jaunlaicenē ražotās cementēto koka ēveļskaidu plātnes tiek realizētas ne tikai Eiropā, bet...

Asociācija LANĪDA turpina publicēt ikmēneša nekustamā īpašuma tirgus cenu indikatoru....

Jau 22.sezonu Saulkrastos strādā Velosipēdu muzejs, kas ļauj ielūkoties Latvijas velosipēdu ražošanas...