Transports un loģistika

Papildināta - Vulkāna pelni paralizēs gaisa satiksmi vismaz līdz plkst. 19

Guna Gleizde, 16.04.2010

REUTERS/SCANPIX

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Civilās Aviācijas aģentūra (CAA) plāno neatvērt Latvijas gaisa telpu arī pēc plkst.18. Ierobežojumi tiks pagarināti vismaz līdz plkst.19 vai ilgāk. Īslandē notukšā vulkāna izvirduma pelni un izmeši joprojām atrodas virs Kurzemes, pretēji iepriekšējām prognozēm samazinās tā pārvietošanās ātrums.

CAA Aeronavigācijas daļas vadītājs Māris Čerņonoks informē, ka jaunākās prognozes un novērojumi tiks saņemti ap plkst.15, kad aģentūra izlems par nākamo ierobežojumu termiņu.

Pašlaik ir zināms, ka pēcpusdienā vulkāniskie izmeši pārklās visu Latvijas teritoriju, tādēļ iespējams, ka lidojumi no un uz Rīgu tik drīz neatsāksies.

Viņš skaidro, ka Igaunija lēmusi saglabāt ierobežojumus savā gaisa telpā līdz pusnaktij.

Kā ziņo ārvalstu mediji, piektdien pusdienlaikā atcelti ierobežojumi lielākajā daļā Īrijas gaisa telpas, bet pelnu mākonim pārvietojoties uz Austrumiem, tā slēgta Austrijā.

Parīzes Šarla de Golla lidosta paliks slēgta vismaz līdz plkst. 18 pēc vietējā laika, ziņo ārvalstu mediji.

Tiek prognozēts, ka Eiropas satiksme būs daļēji paralizēta vismaz līdz sestdienas rītam. Piektdien ierasto 28 tūkstošu lidojumu vietā notikšot vien 11 tūkstoši. Vulkāna pārvietošanās trajektorija apskatāma britu meteoroloģijas centra lapā.

Kā informē airBaltic Corporation korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags, pašlaik uzņēmums atcēlis visus piektdien paredzētos lidojumus no Rīgas līdz plkst. 13, bet brīdina, ka atcelti varētu tikt arī lidojumi pēc šī laika.

M.Čerņonoks informē, ka uzņēmums pagaidām nav lūdzis atļauju atsākt lidojumus, turklāt tam nemaz nebūtu, uz kurieni lidot, jo visu kaimiņvalstu gaisa telpas ir slēgtas. Iespējams būtu sākt satiksmi vienīgi austrumu virzienā.

airBaltic norāda, ka atcelti ir arī visi airBaltic lidojumi no lidostām Eiropā, Skandināvijā, Tuvajos Austrumos un NVS valstīs, kuriem bija paredzēts ierasties Rīgā laikā līdz plkst.13.

Uzņēmums aicina pasažierus pārbaudīt informāciju par ielidojošiem un izlidojošiem reisiem uzņēmuma interneta mājaslapā, kā arī airBaltic profilos sociālajos tīklos. Tāpat informāciju iespējams iegūt, zvanot uz lidostu.

Kompānija sola darīt visu iespējamo, lai palīdzētu lidostās esošajiem pasažieriem. Pasažieri, kuri bija rezervējuši aviobiļetes uz kādu no atceltajiem lidojumiem, var izmantot nākamo pieejamo lidojumu bez papildu samaksas, vai arī saņemt pilnu aviobiļetes cenas atmaksu jebkurā airBaltic biļešu kasē, tūrisma aģentūrā, kur biļete nopirkta, vai arī zvanot vai nosūtot e-pastu airBaltic biļešu rezervācijas centram.

Saņemt biļetes cenas atmaksu varēs izdarīt arī vēlāk. Tādējādi ceļotāji var izvairīties no rindām un aviokompānija spētu sniegt palīdzību tiem, kam tā nepieciešama steidzami.