Par 4.4 milj. Ls palielina Rīgas šī gada budžeta deficītu 

Ar grozījumiem šī gada Rīgas budžetā deficīts palielināts līdz 37.9 milj. Ls. Kopējie budžeta izdevumi palielināti par teju 10 milj. Ls un tagad tiek lēsti 452.9 milj. Ls apmērā, bet ienākumi – par 5.5 milj. Ls līdz 415.1 milj. Ls. Pašvaldība sola, ka budžeta deficīts tikšot segts no iepriekšējo gadu uzkrājumiem.

Lāsma Vaivare, 12.11.2010

Pašvaldības ienākumus audzē nevis ienākumi no nodokļi, bet gan mērķdotācijas un dotācijas no valsts budžeta, to skaitā dotācija Eiropas Savienības līdzfinansēto projektu īstenošanai, liecina budžeta projekts.

DB jau ziņoja, ka izdevumus plānots palielināt dažādām vajadzībām, piemēram, 300 tūkst. Ls nepieciešami Rīgas atpazīstamības veicināšanai un investīciju piesaistīšanai. Rīgas Tūrisma attīstības birojs skaidro, ka 110 tūkst. Ls no šīs summas aizies Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014 reklāmas kampaņai Igaunijā, Lietuvā, Norvēģijā, Vācijā, Krievijā, Somijā, Zviedrijā un Dānijā. 75 tūkst. Ls nepieciešami dalībai starptautiskās konferenču, kongresu un biznesa tūrisma izstādēs, attīstot zīmolu MEET Rīga. Mazākas summas plānots tērēt arī suvenīru līnijas attīstībai. Jau līdz šim Rīgas atpazīstamības un investīciju piesaistīšanas pro¬grammai budžetā bija atvēlēti 2 milj. Ls.

Viens no būtiskākajiem budžeta izdevumu palielinājumiem saistīts ar SIA Rīgas satiksme dotēšanu. 1.1 milj. Ls paredzēts novirzīt negūto ieņēmumu kompensēšanai par domes noteiktajām atlaidēm sabiedriskajā transportā nestrādājošajiem pensionāriem, trešās grupas redzes un dzirdes invalīdiem un Černobiļas AES avārijas seku likvidētājiem. Vēl vairāk nekā 1 milj. Ls nepieciešams degvielas cenu pieauguma segšanai.

Ik gadu dotācijām Rīgas satiksmei aiziet milzu summas - šogad pirms plānotajiem budžeta grozījumiem tam paredzēti 45 milj. Ls, pērn - Ls 51.5 milj. Ls, bet 2008. gadā – 47.7 milj. Ls. Nākamgad dotācijas pilsētas sabiedriskajam transportam palielinātas līdz 48.5 milj. Ls, bet valsts budžeta mērķdotācija regulārajiem pasažieru pārvadājumiem budžetā netiek plānota.

Par grozījumiem šī gada budžeta grozījumos balsojuši 36, bet pret - 17 domnieki.