Lauksaimniecība

Par gada uzņēmumu pārtikas ražošanā atzīts Rāmkalni Nordeco

Db.lv, 15.10.2021

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Zemkopības ministrijas (ZM) organizētajā konkursā "Sējējs 2021" nominācijā "Gada uzņēmums pārtikas ražošanā" apbalvots zīmola "Rāmkalni" ražotājs SIA "Rāmkalni Nordeco" no Siguldas novada, informē ministrijā.

Balva "Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā" piešķirta bioloģijas doktorei, laukaugu patoloģijas grupas vadītājai Latvijas Augu aizsardzības pētniecības centrā Olgai Treikalei un lauksaimniecības maģistrei, pētniecei, vasaras un ziemas kviešu selekcijas grupas vadītājai Agroresursu un ekonomikas institūta Stendes pētniecības centrā Vijai Strazdiņai.

Apbalvojumu "Ģimene lauku sētā" saņēma Ozoliņu ģimene no zemnieku saimniecības "Jāņkalni" Madonas novadā.

"Jaunais veiksmīgais zemnieks" - Lauris Ikaunieks no zemnieku saimniecības "Druvas" Rēzeknes novadā, bet "Gada veiksmīgākā kopdarbība" titulu saņēma lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība "Kuldīgas labumi".

Nominācijā "Bioloģiskā lauku saimniecība" apbalvojumu saņēma SIA "Forest Fox" no Cēsu novada. Par "Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā" atzīts SIA "Diamonds Food Group" un publisko un privāto partnerattiecību biedrība "Zied zeme" no Ogres novada. Savukārt "Rītdienas sējējs - mazpulks" nominācijā apbalvots Puzes mazpulks no Ventspils novada un mazpulka vadītāja Māra Kraule.

Nominācijā "Zinātne praksē un inovācijas" apbalvota doktore agronomijā Dzintra Dēķena ar promocijas darbu "Plūmju potcelmu ietekme uz šķirņu ziemcietību un ražu".

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA) norāda, ka lauksaimniecības nozare veido ne vien nozīmīgu daļu no Latvijas ekonomikas, bet arī nodrošina senču tradīciju un zemes saglabāšanu visplašākajā tās nozīmē: "Tās ir ainavas, ko redzam ikdienā, tās ir darbavietas reģionos, tā ir svaiga un kvalitatīva pārtika Latvijas iedzīvotājiem. Darbs lauksaimniecības nozarē nebūt nav viegls. Tas ir izaicinājumiem piesātināts, taču mūsu lauksaimnieki paaudžu paaudzēs un gadu desmitu garumā spēj rast arvien jaunus veidus, kā darīt Latvijai godu. Esmu gandarīts par Latvijas lauksaimnieku darba tikumu, kas nes tik nozīmīgus ieguvumus mūsu nācijai. Tādēļ ir svarīgs ne vien sacensības gars, bet arī labāko saimnieku, saimniecību, uzņēmumu un arī zinātnieku darba ieguldījuma apbalvošana".

Konkurss "Sējējs" notika 28.reizi. Konkursa laureāti saņēma Gada balvu "Sējējs" (bronzas statuja), diplomu un naudas balvu.

Komentāri

Pievienot komentāru