Citas ziņas

Parakstīs līgumu par mazo un vidējo uzņēmumu atbalstu

Vēsma Lēvalde, 24.03.2010

Jaunākais izdevums

26. martā Eiropas Investīciju Fonds (EIF) parakstīs līgumu ar SEB banku un Swedbank par 104 miljonu eiro pieejamību Latvijas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.

Līdz ar līguma parakstīšanu aizdevumu instruments sniegs iespēju SEB bankai un Swedbank nodrošināt finansējumu 104 miljonu eiro apmērā investīciju un apgrozāmā kapitāla aizdevumiem mikro, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem Latvijā, informē EIF. Šie līdzekļi pirmkārt paredzēti ražošanai, sola ekonomikas ministrs Artis Kampars.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Tamužs: 28 miljonu latu vērtais riska kapitāla iepirkums liecina par LGA nekompetenci

NOZARE.LV, 17.05.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) lēmums aizliegt Latvijas Garantiju aģentūrai (LGA) slēgt līgumus riska kapitāla jomā ir spilgts apliecinājums tās vadības nekompetencei, uzskata SIA EIF komanda līdzīpašnieks Viesturs Tamužs.

Viņš norādīja, ka tautsaimniecības atbalsta instruments, kuram vajadzēja sākt darboties 2011.gadā, LGA neprofesionalitātes dēļ vēl joprojām nav pieejams uzņēmējiem.

«Gan ilgais un mokošais gatavošanās process, gan ārkārtīgi savdabīgais nolikums, gan uzvarētāju noskaidrošana, kura ilgst jau pusgadu, mūsuprāt, ir apliecinājumi tam, ka LGA nav spējīga kvalitatīvi noorganizēt šādu konkursu,» uzsvēra Tamužs.

Tāpēc EIF komanda vēlas aicināt Ekonomikas ministriju vēlreiz pārskatīt konkursa nolikumu gan daudzo formālo kļūdu un neveiklību dēļ, gan tādēļ, ka tas konceptuāli neatbilst ne Nacionālā attīstības plāna, ne Ekonomikas ministrijas norādē, par Latvijas tautsaimniecības prioritātēm.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Eiropa liks finansēt ražotājus

Guna Gleizde, Db, 17.12.2009

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aizdevumiem un investīcijām būs pieejami 91.5 milj. eiro. Eiropas Investīciju fonds (EIF) izvēlējies pēdējo no četriem holdingfonda līdzekļu pārvaldītājiem Latvijā, kas būs Swedbank.

Jau iepriekš par vienu no starpniekinstitūcijām aizdevumu instrumenta pārvaldīšanai tika izraudzīta SEB Banka, bet investīciju kompānijas BaltCap Management Latvia un ImprimatureCapital Baltics vadīs attiecīgi riska kapitāla fonda un biznesa uzsākšanas fonda darbību. Kopumā turpmākajos gados līdz ar šo kompāniju finansējumu investīciju un aizdevumu veidā tirgū ieplūdīs līdz 154.4 milj. EUR. Par prioritāti noteikta ražotāju un inovatīvo tehnoloģiju uzņēmumu finansēšana.

Līgumus ar četriem izvēlētajiem uzņēmumiem EIF noslēgs nākamā gada pirmajā ceturksnī, kad plānots, ka šie finansu līdzekļi būs pieejami maziem un vidējiem uzņēmumiem. SEB bankai divos gados būs pieejami 30 milj. EUR, bet Swedbank – 22 milj. EUR. Vienošanās paredz, ka abām bankām no saviem resursiem jānodrošina tieši tik pat liels finanšu apjoms kā EIF piešķirtais. Tādējādi EIF un banku pašu līdzekļi kopumā veidos 104 milj. EUR, kas tiks izmantoti mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanai.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

SEB un Swedbank saņem 52 milj. EUR kreditēšanai

Guna Gleizde, 26.03.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kopumā mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanai ar banku un Eiropas Investīciju fonda (EIF) finansējuma līdzdalību būs pieejami 104 milj. EUR.

To paredz piektdien parakstītās EIF vienošanās ar SEB banku un Swedbank.SEB bankai divos gados būs pieejami 30 milj. EUR, bet Swedbank – 22 milj. EUR. Bet vienošanās paredz, ka abām bankām no saviem resursiem vēl jārod tik pat liels finansējums.

EIF jau parakstījis līgumu ar investīciju uzņēmumu BaltCap Management Latvia par riska kapitāla fonda darbību, kurā kopumā pieejami 30 milj. EUR.

Sadarbībā ar Latvijas Ekonomikas ministriju izstrādāti EIF līdzekļu izmantošanas principi – 70% no kredītiem jāsniedz ražotājiem.

EIF darbojas visā Eiropā, kur tas administrē kopumā 1,1 mljrd. EUR, informē finda Reģionālā biznesa attīstības vadītājs Huberts Kotogni.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Imprimatur Capital Baltics būs otrs palīgs maziem uzņēmumiem

, 30.09.2009

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eiropas Investīciju fonds izvēlējies otro finanšu institūciju Latvijas Ieguldījumu fonda līdzekļu pārvaldīšanai - uzsākšanas kapitāla fondus dibinās un pārvaldīs Imprimatur Capital Baltics.

Par to Db informēja Eiropas Investīciju fonds (EIF). Kopējais investīciju apjoms mazajiem un vidējiem uzņēmumiem Latvijā plānots 20.4 miljoni eiro, no kuriem 5.7 miljonus Imprimatur Capital Baltics piesaistīs no privātajiem investoriem.

Pēc EIF informācijas, Imprimatur Capital ir pieredzējis sēklas stadijas investors, kas investē tehnoloģiju uzņēmumos ar starptautisku izaugsmes potenciālu. Līdz šim Imprimatur Capital investējis 23 kompānijās Eiropā, Krievijā un Āzijas reģionā tādos sektoros kā uzņēmumu programmatūra, elektronika, medicīnas tehnoloģijas, drošība un bezvadu mobilie sakari. Imprimatur Capital ir aktīvs akcionārs un palīdz tās portfeļa kompānijām attīstīties, apgūt jaunus tirgus un paaugstināt uzņēmuma vērtību. Imprimatur Capital Baltics bāzēts Rīgā un veic investīcijas Baltijas un Skandināvijas reģionā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Veselas 17 riska kapitāla pārvaldes organizācijas izrādījušas interesi vai pieteikušās oficiālajai atlases procedūrai uz kādu daļu no Baltijas Inovāciju fonda (BIF) 100 miljoniem eiro, kas izraudzītajiem kandidātiem no savas puses būs attiecīgi jādubulto ar piesaistīto privāto kapitālu.

BIF pagājušajā septembrī dibināja Eiropas Investīciju fonds (EIF) un Latvijas Garantiju aģentūra (LGA) ar abiem pārējiem Baltijas valstu kolēģiem – Igaunijas KredEx un Lietuvas INVEGA. Katra nacionālā aģentūra fondā ieguldījusi pa 20 miljoniem eiro, bet EIF – 40 miljonus. EIF kompetencē ir izraudzīties šā kapitāla pārvaldītājus četru gadu investīciju periodam.

Fonda «stāsts ir izplatījies tālāk nekā bijām iedomājušies,» DB saka EIF Ziemeļeiropas, Centrālās un Austrumeiropas reģiona vadītājs Greiems Koups, kas trešdien Rīgā BIF padomnieku valdes sanāksmē (to veido visi četri fonda dibinātāji) atskaitījās par fonda darbības sākumu un pirmajiem panākumiem. Viens pieteikums ir arī no ASV.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Latvijas uzņēmumiem riska kapitāla investīciju veidā būs pieejami vēl 12 miljoni eiro

Guna Gleizde, 14.01.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šogad Latvijā darbu varētu sākt vēl viens finanšu instruments, ko paredzēts izmantot to uzņēmumu finansēšanai, kas neatbilst citu riska investīciju fondu profilam.

Nauda, kas būs pieejama fondam no ES struktūrfondu līdzekļiem, - 12 milj. eiro – Latvijas tirgū ieplūdīs JEREMIE (Joint European Resources for Micro to Medium Enterprises - Eiropas vienotie resursi maziem, vidējiem uzņēmumiem un mikrouzņēmumiem) programmas ietvaros.

Šī Eiropas investīciju fonda (EIF) pārvaldītā nauda mazajam un vidējam biznesam jau šobrīd pieejama vairāku finanšu instrumentu veidā - gan kā riska investīcijas, gan banku kredīti.

Tuvākajā laikā EIF sāks meklēt partneri, kas Latvijā pārvaldīs šos 12 milj. eiro. EIF Reģionālā biznesa attīstības Ziemeļeiropas reģiona vadītājs Grehams Koups prognozē, ka uzņēmums, kas administrēs jauno finanšu instrumentu, kļūs zināms līdz šī gada vasarai.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Parakstīs līgumu par līdz 30 miljonu eiro pieejamību Latvijas uzņēmumiem

, 21.01.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eiropas Investīciju fonds (EIF) ar riska kapitāla investoru BaltCap parakstīs līgumu par līdz 30 miljonu eiro (21 miljona latu) pieejamību Latvijas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, informēja EIF.

Līdz ar līguma parakstīšanu riska kapitāla investors BaltCap kļūs par vienu no pirmajiem riska kapitāla fonda pārvaldītājiem Eiropā EIF administrētās JEREMIE iniciatīvas ietvaros.

Tuvāko divu gadu laikā Latvijas uzņēmējiem no BaltCap būs kopumā pieejamas investīcijas 30 miljonu eiro apmērā, no kuriem 20 miljoni eiro ir EIF administrētā Latvijas JEREMIE Ieguldījumu Fonda finansējums un 10 miljoni eiro – BaltCap piesaistīto privātā sektora investoru ieguldījumi.

«Ekonomiskās lejupslīdes apstākļos finansējuma pieejamības palielināšana uzņēmumiem ir ļoti būtisks faktors tautsaimniecības atveseļošanai, līdz ar to BaltCap riska kapitāla fonda izveide un darbības uzsākšana nāk īstajā laikā,» norāda Ekonomikas Ministrs Artis Kampars.

Komentāri

Pievienot komentāru
Alternatīvās finanses

Veido jaunu riska kapitāla fondu; investēs mazajos un vidējos uzņēmumos

Lelde Petrāne, 04.05.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Investīciju fonds BaltCap ir saņēmis nepieciešamos apliecinājumus, lai izveidotu jaunu reģionālo fondu, kas nodrošinās riska kapitāla finansējumu mazo un vidējo uzņēmumu segmentā Baltijas reģionā.

Šobrīd BaltCap ir jau saņēmis nepieciešamos apliecinājumus no institucionālajiem investoriem vairāk nekā 40 miljonu eiro apmērā. Uzņēmums ir iesniedzis pieteikumu Igaunijas finanšu uzraudzības iestādei par menedžmenta uzņēmuma reģistrāciju, kas nepieciešama fonda dibināšanai. Iegūstot nepieciešamos reģistrācijas dokumentus, fonds varēs uzsākt darbību, kā arī tā iecerētās investīciju aktivitātes.

Jaunais fonds uzrunās gan nacionālos, gan Baltijas līmeņa uzņēmumus, kas vēlas radīt jaunus produktus vai pakalpojumus, vēlas paātrināt uzņēmumu izaugsmi vai pārņemt citas kompānijas.

Jauno reģionālo fondu kopīgi izveidojuši BaltCap un Eiropas Investīciju fonds (EIF). Fonda izmērs plānots 50 miljonu eiro apmērā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

EIF un UniCredit Leasing paraksta garantijas līgumu inovatīvu uzņēmumu atbalstam Baltijas valstīs

Žanete Hāka, 25.01.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Starp Eiropas Investīciju fondu (EIF) un SIA UniCredit Leasing parakstīts InnovFin Mazo un vidējo uzņēmumu garantijas līgums, kas uzlabos iespēju saņemt finansējumu maziem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, informē UniCredit Leasing.

Līgums parakstīts Eiropas Stratēģisko investīciju fonda (EFSI) un ES Investīciju plāna ietvaros. Paredzams, ka pateicoties ES atbalstam inovatīviem Latvijas, Lietuvas un Igaunijas uzņēmumiem, tiks izveidots līzinga darījumu garantiju portfelis 18 miljonu eiro apmērā.

EIF garantija sniegs iespēju SIA UniCredit Leasing nākamo divu gadu laikā izsniegt finansējumu inovatīviem Latvijas, Lietuvas un Igaunijas MVU, kuriem uzņēmējdarbības attīstīšanai nepieciešamas investīcijas, bet trūkst nodrošinājuma, lai saņemtu finansējumu.

Eiropas Komisijas viceprezidents darbavietu, izaugsmes, ieguldījumu un konkurētspējas jautājumos Jirki Katainens (Jyrki Katainen) komentējot līgumu pauda: Baltijas valstīs un visā Eiropā kopumā lielāko skaitu darbavietu un izaugsmi nodrošina tieši MVU. Tādēļ ir ļoti svarīgi nodrošināt šiem uzņēmumiem piekļuvi finansējumam, kas ļautu tiem augt un radīt jaunas darbavietas. Es patiesi priecājos, ka Investīciju plāns Eiropai MVU Baltijas reģionā nodrošina iespēju saņemt finansējumu, kas citādi tiem nebūtu pieejams.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

BaltCap no SAS nopērk uzņēmumu Air Maintenance Estonia

, 25.01.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Baltijas privātā un riska kapitāla investors pārpircis 100 % Igaunijas lielāko lidmašīnu remonta kompāniju Air Maintenance Estonia (AME) no SAS, raksta BBN.

Darījuma apjoms netiek atklāts.

«Nākamo divu gadu laikā plānojam divkāršot pašreizējo ražošanas kapacitāti,» norāda BaltCap pārstāvis Kristjans Kalda. 2009. gadā uzņēmuma apgrozījums bija 196 miljoni kronu (8.8 miljoni latu). Kompānijā patlaban strādā 160 darbinieki.

AME īpašnieks kopš 2003. gada bijis SAS. Kompānijas klienti ir dažādas Eiropas aviācijas kompānijas, ieskaitot Igaunijas lidsabiedrību Estonian Air.

Db.lv jau ziņoja, ka pagājušajā nedēļā Eiropas Investīciju fonds (EIF) ar riska kapitāla investoru BaltCap parakstīja līgumu par līdz 30 miljonu eiro (21 miljona latu) pieejamību Latvijas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, informēja EIF.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Līgumi starp EIF un Swedbank paredz 165 miljonu eiro vairāk nekā 3000 Baltijas uzņēmumu

Dienas Bizness, 02.06.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Starp Eiropas Investīciju fondu (EIF) un Swedbank ir noslēgti pirmie COSME programmas daudzvalstu līgumi, kas paredz atbalsta saņemšanu no Eiropas Stratēģisko investīciju fonda (ESIF), kas ir Investīciju plāna Eiropai, kura mērķis ir veicināt investīcijas stratēģiskos projektos visā Eiropā, pamata instruments.

Šie COSME līgumi ļaus Swedbank izsniegt 165 miljonus EUR aizdevumos un līzingā vairāk nekā 3000 mazo uzņēmumu Igaunijā, Latvijā un Lietuvā nākamajos 3 gados. EIF izsniegs Swedbank garantijas COSME programmā, ko atbalsta Eiropas Komisija. Šie līgumi ļaus Swedbank ievērojami samazināt nodrošinājuma prasības aizdevumiem un pirmās iemaksas līzingam, palīdzot MVU, kam ir ierobežota piekļuve finansējumam, iegūt papildu finansējumu ar labvēlīgiem nosacījumiem.

Komentējot līgumus, Eiropas Komisijas viceprezidents darbavietu, izaugsmes, ieguldījumu un konkurētspējas jautājumos Jirki Katainens (Jyrki Katainen), teica: «Baltijas valstīs apmēram 80% darbavietu nodrošina MVU. Tādēļ ir ļoti svarīgi radīt apstākļus, lai šie uzņēmumi varētu attīstīties un augt. Šodien noslēgtais līgums būs būtisks pamats, kas atvieglina piekļuvi finansējumam daudziem Baltijas MVU. Tas ir arī lielisks piemērs reģionālai sadarbībai, ko veicinājis ESIF un kas ļauj dalībvalstīm gūt labumu no lielākas efektivitātes un mēroga».

Komentāri

Pievienot komentāru
Alternatīvās finanses

Capitalia noslēdz līgumu ar EIF par 10 miljonu eiro finansējumu mazajiem uzņēmumiem

Žanete Hāka, 25.02.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Capitalia un Eiropas Investīciju fonds (EIF) parakstījuši līgumu par garantiju instrumentu, kas paredz 10 miljonu eiro finansējuma piešķiršanu turpmāko piecu gadu laikā mazajiem uzņēmumiem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, liecina uzņēmuma paziņojums.

Šī garantija ļaus mazajiem uzņēmumiem vieglāk saņemt finansējumu. Līgumu atbalsta Eiropas Stratēģisko investīciju fonds (ESIF), Investīciju plāna Eiropai kodols, un Nodarbinātības un Sociālo Inovāciju (NuSI) programma.

Marianne Tīsena (Marianne Thyssen), Eiropas nodarbinātības, sociālo lietu, prasmju un darbaspēka mobilitātes komisāre, teica: «Viena no mūsu prioritātēm ir līdzekļu piešķiršana mazajiem uzņēmējiem, lai tie varētu vieglāk saņemt finansējumu un likt lietā savu talantu. Tādējādi mēs tiecamies veidot taisnīgāku un iekļaujošāku Eiropas Savienību.»

EIF Iekļaujošo finanšu departamenta vadītājs Pers-Eriks Eriksons(Per-Erik Eriksson) piebilst: «Ar ES NuSI programmas atbalstu Capitalia spēs paplašināt savu darbību mikrouzņēmumu un mazo uzņēmumu aizdevumu jomā atbilstoši uzņēmuma stratēģijai saglabāt savu unikālo pozīciju tirgū kā vadošajam alternatīvajam finansētājam Baltijas valstīs. Paredzams, ka šīs darbības paplašināšana būtiski ietekmēs finanšu un sociālās iekļaušanas situāciju visās trijās Baltijas valstīs, un EIF ir gandarīts sniegt atbalstu šī mērķa sasniegšanā.»

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

EIF un Altum paraksta līgumu Latvijas inovatīvu uzņēmumu atbalstam

Žanete Hāka, 14.10.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eiropas Investīciju fonds (EIF) un Attīstības finanšu institūcija Altum ir parakstījuši InnovFin Mazo un vidējo uzņēmumu Garantiju līgumu, lai inovatīviem MVU un lieliem uzņēmumiem (līdz 499 darbiniekiem) uzlabotu piekļuvi finansējumam, informē Altum.

Līgums parakstīts Eiropas Stratēģisko investīciju fonda (ESIF) un ES Investīciju plāna ietvaros. Paredzams, ka pateicoties ES atbalstam inovatīviem Latvijas uzņēmumiem, tiks izveidots aizdevumu un līzinga darījumu garantiju portfelis līdz pat 30 miljonu eiro apmērā.

Jaunais līgums ļaus ALT Altum UM nākamo divu gadu laikā sniegt MVU un lielajiem uzņēmumiem garantijas ar samazinātām likmēm.

Valdis Dombrovskis, Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos: «Atzinīgi vērtēju faktu, ka parakstīts līgums starp Eiropas Stratēģisko investīciju fondu un Latvijas nacionālo attīstības institūciju Altum. Tas ir solis uz priekšu, lai finansējums Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu inovatīviem projektiem kļūtu arvien pieejamāks. Vienlaikus tā ir arī zīme, ka uzlabojas ESIF atbalstīto projektu ģeogrāfiskais pārklājums. Es ceru, ka šī tendence turpināsies arī lielāku stratēģisko investīciju projektu jomā. Mums jārūpējas, lai no aktīvās ieguldījumu darbības, ko Eiropas Komisija nesen ierosināja izvērst, ieguvēji būtu visi saimnieciskās darbības veicēji, kā lieli, tā mazi, un visas valstis, neatkarīgi no to izmēra.»

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Papildināta - Garantiju aģentūrai aizliedz slēgt līgumus par 28 miljonus latu vērtā riska kapitāla pārvaldību

Žanete Hāka, 14.05.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) aizliedzis slēgt Latvijas Garantiju aģentūrai (LGA) līgumus par riska kapitāla pārvaldīšanu 28 miljonu latu apmērā, liecina paziņojums IUB.

Sarunu procedūrā par uzvarētājiem tika atzīta personu apvienība Jānis Skutelis, Ģirts Milgrāvis, Jānis Liepiņš, SIA ZGI Capital un SIA Capitalia Investīciju pārvalde.

Izvērtējot vērtēšanas rezultātus, vairākas riska kapitāla pārvaldes kompānijas – personu apvienība Ēriks Fricsons, Jānis Leimanis, Zigmārs Reklaitis, Andris Keziks, Innovation Growth Capital, LABACA Venture Capital un SIA EIF komanda - nolēmušas iesniegt sūdzību IUB.

Sūdzību iesniedzēji norāda, ka atbilstoši Sarunu procedūras nolikumam kritērijā par dalībnieku pieredzi bija jāvērtē komandas dalībnieku iepriekš veiktās investīcijas, to atbilstība plānotajam fondam, katra dalībnieka individuālā loma, investīciju skaits un veiksmīgums, turklāt izvērtējums bija jābalsta uz divu augstāk novērtēto komandas dalībnieku individuālo novērtējumu summu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Mikrouzņēmumiem tiks nodrošināti 15 miljoni eiro ES finansējuma

Laura Mazbērziņa, 07.08.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eiropas Investīciju fonds un Latvijas valstij piederoša attīstības finanšu institūcija Altum Eiropas Savienības (ES) Nodarbinātības un sociālās inovācijas programmas (EaSI) ietvaros parakstījuši mikrofinansēšanas garantijas līgumu, informē Sandra Eglīte, Altum sabiedrisko attiecību speciāliste.

Šo jauno finansēšanas līgumu nodrošinājis Eiropas Stratēģisko investīciju fonds (ESIF), kas ir kodols Investīciju plānam Eiropai. ES sponsorētās programmas ietvaros mikrouzņēmumi spēs saņemt samazinātu procentu likmju aizdevumus ar zemākām nodrošinājuma prasībām.

Šis jaunais EaSI garantijas līgums nākamajos trīs gados ļaus Altum nodrošināt aizdevumus 600 mikrouzņēmumiem visā Latvijā. ES sponsorētās programmas ietvaros mikrouzņēmumi spēs saņemt samazinātu procentu likmju aizdevumus ar zemākām nodrošinājuma prasībām. Altum galvenokārt koncentrēsies uz jaunuzņēmumiem un mazajiem uzņēmumiem.

«Ar ES finansējuma palīdzību Altum uzlabos piekļuvi finansējumam aptuveni 600 mikrouzņēmumiem Latvijā, daudzi no tiem saskaras ar grūtībām saņemt kredītus no tradicionālajiem banku avotiem. Šis jaunais EaSI garantijas līgums nodrošinās iespēju mikrouzņēmumiem saņemt aizdevumus ar labvēlīgiem nosacījumiem. Tas kārtējo reizi norāda uz to, ka Eiropas Komisija ar EaSI programmas atbalstu ir pilnībā apņēmusies veicināt nodarbinātību Eiropā un iesaistīt vairāk cilvēku darba tirgū,» stāsta Marianna Teisena, ES nodarbinātības, sociālo lietu, prasmju un darbaspēka mobilitātes komisāre.

Komentāri

Pievienot komentāru
Makroekonomika

Baltijas M&A forums: Lielas cerības uz zemām procentu likmēm un stabilu globālās ekonomikas atveseļošanos

Dienas Bizness, 25.10.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Gan Baltijas, gan Centrālās un Austrumeiropas valstu eksperti, visi kā viens, norāda, ka Baltijai jāpalielina produktivitāte un konkurētspēja, lai kāpinātu investoru interesi, jo konkurence Eiropā strauji pieaug.

Visticamāk, ka investīcijas ienāks tirgū, taču un darījumu norise lielā mērā būs atkarīga tieši no tirgus pārrobežu konsolidācijas. Baltijas tirgus vispār investoriem šķiet ļoti ērts, tas sāk līdzināties Skandināvijas tirgum ar pārsteidzoši labiem IKP rezultātiem, tādējādi darījumu apetīte šajā reģionā pieaug. Lielākās cerības tiek liktas uz Citadele bankas potenciālo pārdošanu.

Šie ir galvenie secinājumi, kas radušies gadskārtējā Baltijas M&A un privātā kapitāla foruma 2013 pirmajā dienā. Šogad forums notiek no 24. līdz 25. oktobrim Rīgā, Latvijā.

Savā prezentācijā par globālās ekonomikas attīstību 2013. gadā un tās ietekmi uz Ziemeļvalstīm un Baltijas reģionu, kā arī par 2014. gada perspektīvām Helge J. Pedersen, Nordea galvenais ekonomists, norādīja, ka zemas procentu likmes apvienojumā ar stabilu pasaules ekonomikas atveseļošanos ir labs virzītājspēks vispārējai M&A aktivitātei 2014. gadā. Runājot par eiro stabilitāti un tā pozīcijas ilgtspēju, Pedersena kungs atsaucās uz ECB, kas ir gatava darīt visu, lai saglabātu eiro. Citu satraukuma iemeslu starpā ir arī jauni tirgus burbuļi un inflācija. Nekustamā īpašuma cenas, piemēram, Francijā, Kanādā, Norvēģijā un Zviedrijā rada bažas; valstis, kurām nācies saskarties ar nesenās krīzes sekām, zina, ka tādas situācijas atkārtošanos nedrīkst pieļaut. Attiecībā uz izaugsmes prognozēm – ASV paredzama ievērojami strauja izaugsme, Ziemeļvalstu starpā Zviedrijai ir visoptimistiskākās perspektīvas, Igaunijas izaugsme paātrināsies, bet Latvija un Lietuva, paredzams, saglabās savu līdzšinējo pozitīvo virzību. Eiropai visumā jānodrošina savas produktivitātes pieaugums, lai spēcinātu ekonomiku un radītu lielāku darījumu aktivitāti.

Komentāri

Pievienot komentāru
Investors

Garantiju aģentūra riska kapitāla pārvaldīšanai vērtēs trīs pretendentus

Žanete Hāka, 11.06.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Garantiju aģentūras (LGA) Iepirkumu komisija, ņemot vērā Iepirkumu Uzraudzības biroja norādījumus par kritēriju piemērošanu, ir pārvērtējusi konkursa rezultātus par jaunu riska kapitāla fondu vadības komandu izvēli un pieņēmusi lēmumu par trīs pretendentu uzaicināšanu uz nākamo kārtu.

Kā informēja LGA pārstāve Gerda Štokmane, uzaicinātie ir personu apvienība «Jānis Skutelis, Ģirts Milgrāvis, Jānis Liepiņš», SIA ZGI Capital un personu apvienība «Ēriks Fricsons, Jānis Leimanis, Zigmārs Reklaitis, Andris Keziks».

Fondu pārvaldītāji tika izvēlēti, ņemot vērā kritērijus par zināšanām un iepriekšēju investīciju pieredzi, kas atbilstoša plānotā fonda investīcijām. Tāpat tika ņemts vērā, vai pretendenti ir veikuši riska kapitāla investīcijas pēdējo piecu gadu laikā un vai dalībnieku pieredze ir bijusi veiksmīga; dalībnieku piesaistīto privāto investoru finansējuma apjomu pārvaldē, kas ir ieguldīts riska kapitāla investīcijās pēdējo desmit gadu laikā; investīciju stratēģijas detalizācija un atbilstība tirgus situācijai.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finansējums

1000 Baltijas uzņēmumiem iespēja īstenot savus ilgtspējīgo investīciju plānus

Rūta Lapiņa, 26.10.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Saskaņā ar Eiropas Stratēģisko investīciju fonda (EFSI) COSME garantiju līgumu Eiropas Investīciju fonds (EIF) un «Swedbank» ir par 160 miljoniem eiro palielinājuši Baltijas uzņēmumiem izsniedzamo finansējumu, kas tagad ir sasniedzis 325 miljonus eiro, informē «Swedbank» mediju attiecību vadītāja Kristīne Jakubovska.

160 miljonu eiro papildu limits ļaus aptuveni 1000 Baltijas uzņēmumiem īstenot savus ilgtspējīgo investīciju plānus.

«Mazie un vidējie uzņēmumi ir ekonomikas balsts, tāpēc ir ļoti svarīgi radīt apstākļus, lai šie uzņēmumi varētu augt un attīstīties. Šāda garantijas programma ļauj uzņēmējiem dažādās jomās saņemt nepieciešamo finansējumu to konkurētspējas palielināšanai,» pauž «Swedbank» Latvijā vadītājs Reinis Rubenis.

Kopš programmas uzsākšanas pagājušajā gadā Latvijā Swedbank ir noslēgusi 342 līgumus par kopējo summu 31,5 miljoni eiro. Ar programmā pieejamā finansējuma paplašināšanu banka cer uz vēl lielāku tās īstenošanas dinamiku.

2016. gada jūnijā Eiropas Investīciju fonds (EIF) un «Swedbank» noslēdza pirmos COSME daudzvalstu līgumus kopsummā par 165 miljoniem eiro, kas paredz atbalsta saņemšanu no ESIF, kas ir Investīciju plāna Eiropai pamata instruments un kura mērķis ir veicināt investīcijas stratēģiskos projektos visā Eiropā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

Zviedrijas SEB AB Rīgas filiāle piedāvā 30 jaunas darbavietas

Ieva Mārtiņa, 19.07.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai nodrošinātu pieaugošā darba apjoma kvalitatīvu izpildi, SEB AB Rīgas filiāle piedāvā 30 jaunas darbavietas, kuru uzdevums, sākot ar šā gada rudeni, būs nodrošināt vērtspapīru darījumus SEB klientiem Zviedrijā un Somijā.

SEB AB Rīgas filiāle tika izveidota 2006. gadā un tajā darbu uzsāka 100 profesionāļi, bet šobrīd komanda pieaugusi līdz 200 darbiniekiem, kuri apkalpo klientus deviņās dažādās pilsētās visā pasaulē - Stokholmā, Londonā, Varšavā, Ņujorkā, Helsinkos, Kopenhāgenā, Oslo, Frankfurtē un Singapūrā, Db.lv informēja SEB bankā. SEB AB filiāle nodrošina vairākus miljonus transakciju mēnesī.

Piecu gadu laikā SEB AB Rīgas filiāle saņēmusi vairākus apbalvojumus, no tiem pēdējie - TNS SIFO Prospera veiktajā pētījumā SEB tika atzīta par labāko valūtas un vērtspapīru darījumu veicēju Zviedrijā. Šos pakalpojumus SEB grupai nodrošina tieši SEB AB Rīgas filiāle.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Triecienizturīgās plastmasas ražotnes izveidei saņem ES naudu

Elīna Pankovska, 15.06.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SEB banka un SIA Konvert plast parakstījuši pirmo kredīta līgumu par finansējuma piešķiršanu 190 tūkst. eiro apmērā Eiropas Investīciju Fonda (EIF) programmas ietvaros, DB informēja bankas pārstāve Agnese Strazda.

Uzņēmums plāno novirzīt saņemto ilgtermiņa kredītu divu putu polietilēna ražošanas līniju iegādei. Bankas aizdevuma termiņš ir pieci gadi.

Konvert plast realizētais projekts paredz triecienizturīgā plastmasas iepakojuma ražotnes izveidošanu. Kopējās projekta izmaksas ir nepilni 370 tūkst. Ls, kas paredz iespēju iegādāties vēl trīs ražošanas iekārtas un veikt ražotnes ēkas rekonstrukciju.

Viens iekārtu iegādes projekts ar ES struktūrfondu atbalstu un SEB kredītu 79,4 tūkst. eiro apmērā jau esot realizēts pagājušajā gadā.

Šī gada martā EIF parakstīja līgumu ar SEB, kura ietvaros banka piešķirs aizdevumus par kopējo summu 60 miljoni eiro mazajiem un vidējiem uzņēmumiem Latvijā, un šīs sadarbības mērķis ir veicināt mazo un vidēju uzņēmumu kreditēšanu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Alternatīvās finanses

BaltCap izveido kapitālieguldījumu fondu Baltijas valstu un Ziemeļvalstu reģionam

Lelde Petrāne, 03.10.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

BaltCap nodibinājis investīciju fondu BaltCap Private Equity Fund III (BPEF III), piesaistot 126 miljonus eiro lielu finansējumu pirmajā posmā un pārsniedzot plānotos apjomus esošajai investoru bāzei. Jaunais fonds turpinās iegādes un attīstības stratēģiju, ko īstenoja tā priekšgājēji – investīciju fondi BPEF I un BPEF II, veicot kapitālieguldījumus stabilos, inovatīvos uzņēmumos.

Jaunā fonda mērķis ir izveidot 8 līdz 10 investīciju platformas Baltijas un Ziemeļvalstu reģionos, kurās uzņēmumu vērtība būs no 10 līdz 50 miljoniem eiro un fonda kapitālieguldījumi būs no 10 līdz 20 miljoniem eiro.

BaltCap vadošais partneris Martins Kodars (Martin Kõdar) uzsver, ka jaunais fonds paplašina BaltCap mērķa tirgu. «Papildu Baltijas valstīm, kas ir bijis reģions, uz kuru BaltCap koncentrējas, fonds pievērsīsies arī Somijas un Zviedrijas uzņēmumiem, kas ir saistīti ar Baltiju. New Nordics jeb Ziemeļvalstu un Baltijas valstu ekonomikas veido aizvien ciešāku un integrētāku tirgu, piedāvājot plašākas uzņēmējdarbības iespējas. BPEF III darbosies kā vieni no New Nordics valstu uzņēmējdarbības integrācijas veicinātājiem,» skaidro Kodars.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

Zviedrijas SEB saņēmusi informāciju par 194 klientu iespējamu saistību ar naudas atmazgāšanu

LETA, 19.11.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Zviedrijas sabiedriskā televīzija (SVT) saņēmusi informāciju par 194 SEB klientiem, kas varētu būt saistīti ar naudas atmazgāšanu, tostarp lielākā daļa šo uzņēmumu ir vēsturiski klienti no Igaunijas, paziņoja Zviedrijas SEB pārstāvji.

SEB norādīja, ka SVT pētnieciskās žurnālistikas raidījuma «Uppdrag granskning» ("Misija - izmeklēšana") datus salīdzinājusi ar bankas iekšējo analīzi, kas bija pamats novērtējumam un bankas komentāriem par darbību Baltijas valstīs. SVT iesniegtajā sarakstā iekļautie uzņēmumu nosaukumi visos būtiskajos aspektos atbilst pašas bankas analīzes rezultātiem un nemaina bankas pamata vērtējumu. SVT iesniegtajā sarakstā «iekļauto nosaukumu vairākums ir vēsturiski klienti no Igaunijas. 2006.gadā Igaunijas finanšu sektora uzraudzības institūcija kritizēja Igaunijas SEB un sniedza savas rekomendācijas par nerezidentu klientu apkalpošanu.

Vienlaikus SEB saņēma informāciju no ārēja trauksmes cēlēja. Abu šo notikumu rezultātā Igaunijas SEB nostiprināja savu ikdienas darbu, ziņoja finanšu uzraugiem par vairākiem klientiem un izbeidza attiecības ar vairākiem klientiem,» paziņojumā piebilda SEB. «Lai gan SEB vēsturiski ir izpildījusi regulatoru prasības, ar šodienas zināšanām varam secināt, ka nedz regulējums, nedz banku sistēmas spējas nav bijušas pietiekami iedarbīgas, lai līdz 2008.gadam novērstu naudas atmazgāšanas riskus.

Komentāri

Pievienot komentāru
Alternatīvās finanses

Capitalia Baltijas valstu uzņēmumiem pērn aizdevis 20 miljonus eiro

Zane Atlāce - Bistere, 13.02.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Alternatīvā finansējuma uzņēmums "Capitalia" pērn izsniedzis finansējumu 342 uzņēmumiem Baltijas valstīs nepilnu 20 miljonu eiro apmērā.

Tas ir par 34% vairāk nekā 2018.gadā un ir kopumā līdz šim lielākais izsniegtais aizdevumu apjoms "Capitalia" darbības laikā.

Vairāk nekā puse (60%) finansēto uzņēmumu atrodas Latvijā, 30% - Lietuvā, bet 10% - Igaunijā. Vidējā izsniegtā aizdevuma summa uzņēmumiem pērn bija 50 tūkstoši eiro ar aizdevuma termiņu uz vienu gadu.

"Pēdējā gada laikā starp Baltijas valstu uzņēmumiem esam novērojuši ļoti aktīvu interesi par alternatīvo finansējumu. Šāda interese ir izskaidrojama ar augošu pasivitāti no banku puses, lai gan ekonomiskā situācija valstīs turpina stabili uzlaboties. Uzņēmumi arvien vairāk pieņem un mācās izmantot alternatīvos aizdevumus un riska kapitālu savās biznesa aktivitātēs, ko redzam arī mūsu pērnā gada darbības rezultātos. Jāatzīmē, ka pērn turpinājām veikt virkni mājas darbu, lai kļūtu par uzticamu finanšu partneri uzņēmumiem. Pērn kā pirmie reģionā saņēmām sertifikātu par atbilstību Eiropas ētikas kodeksa mikrokredītu nodrošināšanai prasībām, kā arī noslēdzām līgumu ar Eiropas Investīciju fondu (EIF) par 10 miljonu eiro finansējuma piešķiršanu turpmāko piecu gadu laikā mazajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs," atzīmē Juris Grišins, "Capitalia" vadītājs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Noskaidroti trīs 28 miljonu latu vērtā riska kapitāla pārvaldības pretendenti

Dienas Bizness, 13.02.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uz 28 miljonu latu vērtā riska kapitāla pārvaldību patlaban pretendē personu apvienība Jānis Skutelis, Ģirts Milgrāvis, Jānis Liepiņš, SIA ZGI Capital un SIA Capitalia Investīciju Pārvalde, liecina Latvijas Garantiju aģentūras (LGA) informācija.

Atlasot trīs pretendentus no vienpadsmit, noslēdzies riska kapitāla pārvaldības komandas izvēles pirmais posms.

Izraudzītās vadības komandas pēc konkursa noslēgšanās nodrošinās jaunizveidoto riska kapitāla fondu darbību un veiks ieguldījumus Latvijas mikro, mazos un vidējos uzņēmumos ar augstu izaugsmes potenciālu, kuru saimnieciskās darbības vieta ir Latvijā, skaidro LGA. Jaunie fondi attīstīs riska kapitāla nozari Latvijā, papildinot jau esošo LGA riska kapitāla fondu piedāvājumu.

Šie riska kapitāla fondi tiks finansēti no Eiropas Savienības struktūrfondu aktivitātes «Ieguldījumu fonds investīcijām garantijās, paaugstināta riska aizdevumos, riska kapitāla fondos un cita veida finanšu instrumentos», ko LGA pagājušā gada 1. janvārī pārņēma no Eiropas Investīciju fonda. Paredzēts, ka kopējais šo fondu ieguldījumu apjoms Latvijas uzņēmumos sasniegs līdz 40 miljoniem eiro (aptuveni 28 miljoniem latu).

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

FKTK reģistrē jaunus alternatīvos ieguldījumu fondus

Žanete Hāka, 14.01.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome pieņēma lēmumu reģistrēt slēgto alternatīvo ieguldījumu fondu AS Norvik Eurasia AIF un alternatīvo ieguldījumu fondu KS Livonia Partners EIF Co-Investment Fund, informē FKTK.

Reģistrētais slēgtais alternatīvo ieguldījumu fonds AS Norvik Eurasia AIF ir licencētā Alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieka AS Norvik ieguldījumu pārvaldes sabiedrība nodibinātais fonds.

Savukārt alternatīvo ieguldījumu fondu KS Livonia Partners EIF Co-Investment Fund nodibinājis SIA EuVECA Livonia Partners un tas ir otrais šā pārvaldnieka pārvaldē esošais fonds.

Komentāri

Pievienot komentāru