Atpūta

«Pārdabiski mīl» savu darbu un Vecrīgā apkalpo augstas personas

Dienas Bizness, 28.11.2014

Foto: Dainis Ģelzis

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Apģērbu meistare Katrīna Vilkonska apgalvo, ka «pārdabiski mīl» savu darbu un varētu pavadīt cauru diennakti strādājot. Nesen viņas lolotais Liepājas uzņēmums Katrīnas modes nams nosvinēja viena gada jubileju, taču ar apģērbu darināšanu viņa darbojas jau kopš laikiem, kad mēdza ietērpt skaistos tērpos slaveno lelli Bārbiju, vēsta reģionālais laikraksts Kursas Laiks.

Sākumā K. Vilkonska strādājusi citā šūšanas uzņēmumā un pēc darba darinājusi pasūtījuma darbus. Tomēr ar laiku sapratusi, ka nevēlas pelnīt naudu citiem. «Sapratu, ka manī ir uzņēmēja gēns un vajag kaut ko darīt pašai. Nonācu pie tā, ka gribu savu modes namu. Nosaukumā obligāti bija jābūt vārdiem «modes nams», un, tā kā tas pieder man - Katrīnai, tad ilgi nebija jādomā, kā savienot šos vārdus,» par Katrīnas modes nama dzimšanu stāsta īpašniece.

Uz jautājumu, kā viņas uzņēmums atšķiras no citiem, šuvējai ilgi nav jādomā atbilde: «Jā, ir daudz cilvēku, kas šuj apģērbus, uzņēmējiem jāatrod sava odziņa, ar ko atšķirties. Piemēram, mēs darinām tērpus tikai no kvalitatīviem itāļu materiāliem.» Katrīna pati ik pa laikam dodas uz Itāliju, lai piedalītos audumu prezentācijās un izvēlētos labākos materiālus. Tie tiek transportēti uz Liepāju, un burvestības var sākties - tiek darināti tērpi.

«Viss, ko mēs taisām, ir vienā eksemplārā - tas ir unikāls. Nekad nav uztaisīts vēl viens tieši tāds pats tērps, un mēs arī negrasāmies to darīt,» sola modes nama īpašniece.

Modes namam daudz klientu ir arī Rīgā, tāpēc lielu daļu laika Katrīna pavada ceļā starp Liepāju un Rīgu, lai apkalpotu visus savus klientus, raksta Kursas Laiks.

Katrīna stāsta, ka pirms kāda laika nopirkusi sev suni - mazu Jorkšīras terjeru - un sākusi interesēties par suņu apģērbiem. «Redzēju, cik tas viss maksā un kāda ir kvalitāte, sapratu, ka tā jau nu tā lieta neies. Kvalitāte ir drausmīga, un audumi tādi kā papīrs,» par sliktajiem izstrādājumiem un augstajām cenām brīnās Katrīna. Viņa nolēmusi, ka tiks galā ar suņu apģērbu - darinās tos pati. Suņu apģērbi acumirklī «pavilka» klientus, un Katrīna tos sāka šūt arī klientiem Rīgā. «Vecrīgā apkalpoju dažādas augstas personas, juristus. Viņu suņi tagad staigā manis veidotos tērpos,» stāsta sieviete.

Komentāri

Pievienot komentāru