Foto

Pārpildīti un līdz pēdējai iespējai piekrauti transportlīdzekļi

Jānis Rancāns, 30.04.2013

Dienvidkorejieši pamet Kesongas industriālo kompleksu.

Foto: Reuters/Scanpix

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Daudzviet pasaulē cilvēki savus transportlīdzekļus cenšas izmantot pilnībā. Bieži cilvēki ar saviem transportlīdzekļiem mēģina pārvadāt tiem neatbilstoši milzīgas kravas, kas izraisa arī nelaimes gadījumus.

Tā sauktajās trešās pasaules valstīs, kurās autotransports nav tik bieži un lēti pieejams, svarīgs ir katrs brīvs transporta virsmas laukums, lai noteiktā vietā nogādātu dažādas preces – sākot no siena ķīpām, beidzot ar zosīm.

Valstīs ar lielu iedzīvotāju blīvumu, arī sabiedriskais transports tiek izmantots pilnībā. Pasažieri ar to pārvietojas, sēžot ne tikai iekšpusē, bet bieži vien arī uz jumta. Tomēr, neskatoties uz atsevišķiem nelaimes gadījumiem, piemēram, Indijas dzelzceļš, kurā bieži vien var novērot līdz pēdējai iespējai piepildītus vagonus, tiek uzskatīts par salīdzinoši drošu pārvietošanās līdzekli. Indijā ikdienā vilcienu izmanto aptuveni 14 miljoni pasažieru, tādējādi tas ir viens no pasaules lielākajiem dzelzceļa tīkliem.

Aģentūra Reuters apkopojusi fotogrāfijas, kurās redzamas kravas, kādas ir jāiztur autotransportam un nereti arī dzīvniekiem.