Būve

Pārtrauc patvaļīgu būvniecību Papē

Dienas Bizness, 30.01.2015

Avots: Kursas Laiks

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šonedēļ Rucavas novada Būvvalde anulējusi būvatļauju sešu vasaras namiņu būvniecībai Papes ciema īpašumā Šalkas. Tam par iemeslu bijusi īpašnieku patvaļīga rīcība, pārlieku smagas tehnikas izmantošana, zemsedzes bojāšana kāpu zonā, vēsta reģionālais laikraksts Kursas Laiks.

Rucavas novada Būvvalde trīs privātpersonām, kuru īpašumā ir Šalkas, pērn izsniegusi būvatļauju sešu vasaras namiņu celtniecībai. Īpašnieki noslēguši līgumu par celtniecības darbu veikšanu ar uzņēmumu SIA Liepājas celtnieks.

Šobrīd objektā fiksēti vairāki pārkāpumi. Piemēram, objektā bijusi smagā tehnika, kuras svars pārsniedz 18 tonnas. Tās izmantošana bojājusi zemsedzi kāpu aizsargjoslā, kā arī pievadceļu. Izbraukāti arī kaimiņu zemesgabali. Aizliegtās vietās izvietoti būvmateriāli un tehnika, kāpu aizsargjoslā izbērti būvgruži.

«Kurš par nodarījumu ir atbildīgs un kādas būs soda sankcijas, lemsim turpmāk,» apliecina Rucavas novada Būvvaldes vadītājs arhitekts Uldis Ekšteins.

«Pašvaldības policija ir fiksējusi visus pārkāpumus, un ir sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols,» apstiprina novada domes priekšsēdētāja Irēna Šusta.

«Juridiski par būvdarbu veikšanu objektā un nodarītajiem kaitējumiem ir atbildīgs būvnieks, tomēr SIA Liepājas celtnieks mums atsūtīja vēstuli, kurā lūdz anulēt būvatļauju, jo īpašnieki rīkojušies patvaļīgi un nesaskaņojot darbības ar būvnieku. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ būvatļauja šodien anulēta,» otrdien pavēstīja U. Ekšteins.

SIA Liepājas celtnieks direktors Eduards Slavinskis Kursas Laikam pastāstījis, ka laimīgas sagadīšanās pēc tieši šonedēļ nolēmis apskatīties, kas darāms objektā, un atklājis, ka viss jau notiek.

Par apjomīgiem zemes darbiem, kas notiek Papes ciema Priediengalā, īpašumā Šalkas, Kursas Laiku pagājušajā nedēļā informēja Papes iedzīvotāji, atsūtot fotogrāfijas ar pamatīgu ekskavatoru kāpu zonā.

Papes un Nidas apkaimē zemi izpirkuši bagāti Lietuvas pilsoņi, kuri nereti piekopj dažādas shēmas, lai lietas darītu pa savam, vai arī vienkārši dara un skatās, kas būs, jo sodu maksāšanai naudas viņiem pietiek, norāda reģionālais laikraksts.

Komentāri

Pievienot komentāru