Transports un loģistika

Pārvadātājiem tomēr nebūs jāpiemēro Vācijā noteiktā minimālās algas likme

Dienas Bizness, 30.01.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ārvalstu tranzīta pārvadātājiem Vācijā tomēr nebūs jāpiemēro šīs valsts minimālā alga – 8,5 eiro stundā, vēsta thelocal.de.

Vācijas valdība piektdien pieņēmusi lēmumu uz laiku pārtraukt piemērot regulējumu, kas paredzēja ārvalstu pārvadātājiem - kravas automašīnu vadītājiem, kas brauc tranzītā caur Vāciju, maksāt Vācijā noteikto minimālo algu – 8,5 eiro pustundā.

Lēmums pagaidām pieņemt tikai uz laiku, jo Vācijai jāgaida ko par šādu rīcību teiks Brisele.

Janvāra sākumā Latvijas transporta uzņēmumi un to asociācijas DB pauda neapmierinātību par Vācijas lēmumu attiecināt minimālā atalgojuma likmi 8,5 eiro/stundā (bruto) arī uz tranzīta pārvadājumiem. Komersantiem bija daudz neatbildētu jautājumu par to, kā vācu iekšējā tirgus aizsardzībai ieviestos nosacījumus ievērot. Bargo sodu dēļ, kas varēja sasniegt pat 500 tūkstošus eiro, atsevišķi uzņēmumi pārvadājumus uz Vāciju pat neveica.

Vācijas likums par minimālās algas likmes piemērošanu ir attiecināms uz visiem darbiniekiem, kas tiek nodarbināti Vācijas teritorijā, neatkarīgi no darba devēja uzņēmuma reģistrācijas valsts, teikts Vācijas vēstniecības neoficiālajā normatīvā akta tulkojumā. Tādējādi arī transporta sektorā darba alga par katru darbinieka nostrādāto stundu Vācijas teritorijā ir aprēķināma saskaņā ar minēto likumu. Ārvalstīs reģistrētiem darba devējiem, kuri Vācijā nodarbina vienu vai vairākus darbiniekus, ir pienākums pirms katra darba vai pakalpojuma sniegšanas sākuma iesniegt rakstisku pieteikumu vācu valodā. Pārvadātāji, transporta uzņēmumi un ar tiem saistītie loģistikas nodrošinātāji pieder pie tām nozarēm, uz kurām attiecas šāda obligātā darbības reģistrācija. Likuma ideja ir panākt visiem vienādus spēles noteikumus, DB norādīja Vācijas Finanšu ministrijas pārstāve Friederike von Tiesenhausen.

Par to, ka šis lēmums attieksies arī uz transporta uzņēmumiem asociācija Latvijas auto, uzzinājusi tikai decembra vidū pirms svētku brīvdienām, norāda asociācijas prezidents Valdis Trēziņš. Viņaprāt, šai prasībai nav nekādas loģikas, jo tranzīta pārvadājumi caur Vāciju nekādi neapdraud vācu iekšējo tirgu.

Komentāri

Pievienot komentāru