Pārvēlēta Latvijas Apdrošinātāju asociācijas padomes vadība 

2017. gada 5. oktobrī notika Latvijas Apdrošinātāju asociācijas (LAA) biedru sapulce, kurā uz 2 gadu termiņu tika pārvēlēti divi asociācijas padomes vadības locekļi, informē Latvijas Apdrošinātāju asociācijas pārstāve Sandija Šaicāne.

Rūta Lapiņa, 13.10.2017

Ingrīda Ķirse

Foto: Ieva Čīka/ LETA

Padomes priekšsēdētājas amatā tika pārvēlēta ERGO Insurance SE Latvijas filiāles un ERGO Life Insurance SE Latvijas filiāles valdes locekle Ingrīda Ķirse un padomes priekšsēdētāja vietnieka amatā riska veidu apdrošināšanas jautājumos tika pārvēlēts Seesam Insurance AS Latvijas filiāles valdes loceklis Aigars Freimanis. Savukārt padomes priekšsēdētāja vietnieces pienākumus dzīvības apdrošināšanas jautājumos turpinās pildīt AAS «CBL Life» valdes priekšsēdētāja Jolanta Jērāne.

Padome turpinās strādāt pie iepriekš apstiprinātajām asociācijas prioritātēm - nozares likumdošanas pilnveidošanas, patērētāju sūdzību izskatīšanas procesa uzlabošanas un ombuda darbības paplašināšanas, kā arī sabiedrības izglītošanas apdrošināšanas jautājumos.

S. Šaicāne norāda, ka būtiskākie likumprojekti asociācijas darbingrīda 'firse

a kārtībā ir Apdrošināšanas līguma likums, Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas izplatīšanas likums, kā arī Krimināllikuma un Kriminālprocesa likuma pilnveidošana. Viens no gaidāmajiem ieguvumiem apdrošinātāju klientiem būs produkta informācijas dokuments jeb galveno līguma nosacījumu un noteikumu apkopojums, kuru apdrošinātājiem būs jāsniedz kopā ar polisi.

LAA ombudā līdz šim izskatīja fizisku personu sūdzības par apdrošinātāja pieņemto lēmumu saistībā ar apdrošināšanas atlīdzības izmaksāšanu vai atteikumu to izmaksāt nelaimes gadījumu, ceļojumu, dzīvības, īpašuma, KASKO un vispārējās civiltiesiskās atbildības (CTA) apdrošināšanā. Asociācija strādā pie tā, lai ombuda darbības lauks iekļautu arī veselības apdrošināšanu.

Asociācija plāno paplašināt sadarbību ar izglītības iestādēm, veidojot un realizējot mācību materiālus, tai skaitā zināšanu testus. Vienlaikus sadarbībā ar vairākām augstskolām īstenots projekts PERM (Partnerships to ensure Risk Management in practice) nolūkā sekmēt finanšu pratību. Tā ietvaros izstrādāta bezmaksas risku vadības spēle ikvienam, kurš vēlas aprēķināt un prognozēt kāda reāla vai izdomāta uzņēmuma potenciālos biznesa riskus.