Finanses

Pasaku monētas III izgatavošanai un piegādei LB atvēlēs 208,2 tūkstošus eiro

Žanete Hāka, 23.12.2016

Jaunākais izdevums

Noslēdzies Latvijas Bankas izsludinātais iepirkums par Par sudraba kolekcijas monētas Pasaku monēta III izgatavošanu un piegādi, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Iepirkuma līgumcena ir 208,2 tūkstoši eiro, tomēr, kā skaidro, LB, faktiskais līgumcenas apmērs tiks precizēts līguma izpildes laikā, pamatojoties uz Londonas Dārgmetālu tirgus asociācijas (Londona, Anglija) cenām sudraba pirkšanas dienā. Sudrabu kaltuve pirks nākamajā darbadienā pēc pasūtījuma saņemšanas.

Konkursā saņemti trīs pretendentu iepirkumi, bet par uzvarētāju atzīta Lietuvas kaltuve UAB Lietuvos Monetų Kalykla.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Latvijas Banka sāks tirgot kolekcijas monētu Pasaku monēta III. Vecīša cimdiņš

Žanete Hāka, 27.03.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Banka otrdien, 28. martā, sāks tirgot kolekcijas monētu Pasaku monēta III. Vecīša cimdiņš, informē centrālās bankas pārstāvji.

Šī ir trešā kolekcijas monēta īpašā monētu sērijā, kas veltīta tautā iemīļotākajām un zīmīgākajām latviešu pasakām. Pirmā šīs sērijas monēta Pasaku monēta I. Pieci kaķi tika izlaista 2015. gadā, savukārt 2016. gadā tapa kolekcijas monēta Pasaku monēta II. Ezīša kažociņš.

Monēta veltīta pasakai Vecīša cimdiņš, kuras morāle ieslēgta šķietami jautrā un panaivā stāstiņā, kaut ar mazliet skumjām beigām. Viedas dzīvošanas mācība pasakā sniegta metaforiski. Proti, katram cilvēkam jāiemācās cieņa pret dzīvību, līdzcietība pret nelaimē nonākušiem, līdzjūtība grūtībās un vēlme un prasme sadarboties, lai vairotu kopīgo labklājību.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Latvijas Banka izsludinājusi iepirkumu Pasaku monētas III izgatavošanai un piegādei

Žanete Hāka, 24.10.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Banka izsludinājusi konkursu par sudraba kolekcijas monētas Pasaku monēta III izgatavošanu un piegādi, liecina centrālās bankas paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Par uzvarētāju tiks izvēlēts piedāvājums ar zemāko cenu. Pretendenti savus pieteikumus var iesniegt līdz 6.decembrim.

Kā skaidro centrālā banka, monētas paraugus kaltuvei jāizgatavo un tirāžas pirmo daļu (5 000 eksemplāru) jāizgatavo un jāpiegādā ne vēlāk kā 12 nedēļu laikā pēc ģipša modeļu saņemšanas, neskaitot monētas paraugu apstiprināšanai nepieciešamo laiku; katru nākamo tirāžas daļu (ne mazāk kā 500 eksemplāru) kaltuvei jāizgatavo un jāpiegādā 6 nedēļu laikā pēc rakstiska pasūtījuma saņemšanas no Latvijas Bankas.

Komentāri

Pievienot komentāru