Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA «Velokurjers» pasākumos sākusi piedāvāt nestandarta pakalpojumu - velo ruļļu cīņas. Ar aktīvu dalību pasākumos aizvadīta pirmā vasara.

Ja līdz šim veloruļļi bijusi ierasta disciplīna velokurjeru čempionātos, tad, papildinot aktivitāti ar izklaidējošiem elementiem, uzņēmums padarījis to par aizraujošu pieredzi dažādos pasākumos gan velosipēdu minējiem, gan skatītājiem.

2017. gadā SIA «Velokurjers», gatavojoties 26. Pasaules velokurjeru čempionātam, nolēma kā vienu no disciplīnām organizēt veloruļļu cīņu. Internetā atrodamie piedāvājumi veloruļļu un to programmu iegādei bija dārgāki nekā paredzētās investīcijas, tādēļ tika pieņemts lēmums pirmos veloruļļus izgatavot pašiem. Uzņēmuma darbinieks Jānis Beleckis, kurš brīvajā laikā aizraujas ar metālapstrādi, sametināja rāmi, cits kolēģis nokrāsoja, vēl kāds piesaistīja divus Rīgas Tehniskās universitātes studentus, kas palīdzēja ar programmas tehnoloģisko pusi.

Veloruļļu cīņas ir aktivitāte, kurā divi dalībnieki cenšas pārspēt viens otru, pēc iespējas mazākā laika posmā nobraucot virtuālu distanci uz veloruļļiem, pašiem paliekot uz vietas. Veloruļļu īpašnieki parasti aicina pasākumu organizatorus izvēlēties apmēram 250 metrus garu distanci, kuru vidēji var paveikt 15-20 sekundēs. Lai gan tas šķiet maz, pēc šādas distances mērošanas lielā ātrumā braucējs jau ir nedaudz noguris, bet vēl priecīgs.

«Velokurjera» radītie veloruļļi kopš pirmās pašrocīgi radītās konstrukcijas ir piedzīvojuši lielas pārmaiņas. Tikai pēc tam, kad projekts jau bija iesākts, saprasts, cik daudz laika un finanšu tas prasīs. Sākotnēji atvēlētais budžets - tūkstotis eiro - līdz šim ir pieckāršojies, ieguldot uzlabotā tehnikā un programmētāju darbā. Veloruļļu šovs tagad tiek papildināts ar gaismu un dūmu efektiem, audio ierakstiem, kā arī rezultāti un cīņas norises dati tiek pārraidīti uz ekrāniem.

Velokurjeri ielās savu atpazīstamību esot ieguvuši, taču līdz šim trūka veida, kā par sevi jaunai publikai pastāstīt pasākumos. Ar ruļļiem uzņēmums sācis piedalīties dažādos ar velobraukšanu vai tūrismu saistītos pasākumos, piemēram, Tallink Velokruīzā vai izstādēs - «Outdoor Rīga», «Green Expo», tādējādi satiekot publiku, kas ikdienā varētu izmantot zaļo piegāžu servisu - velokurjera pakalpojumus.

Uzņēmums ar ruļļiem dažādos pasākumos piedalās ne tikai reklāmas nolūkā, bet sācis piedāvāt arī to nomu, tai skaitā korporatīvās ballītēs, festivālos. Veloruļļu cīņas notiek divu zinošu darbinieku pavadībā. «Velokurjera» pārstāve Ieva Immure par dalību pasākumos stāsta: «Visur, kur ejam, mūs sagaida ar lielu atsaucību. Cilvēkos mīt sacensības gars un kurš gan negrib pārspēt savu darba kolēģi, ja ne darba vidē, tad uzkāpjot uz veloruļļiem?» Ruļļi esot piemēroti gan pamatskolas vecuma bērniem, gan senioriem.

Pagaidām uzņēmums šo pakalpojumu piedāvā tikai Latvijas robežās, bet nākotnes plānos ietilpst arī sadarbība ar interesentiem Lietuvā, kur pagaidām pašmāju veloruļļu nodrošinātāju vēl neesot.

Komentāri

Pievienot komentāru