Pāvilostas osta modernizācijai saņem 150 tūkstošus eiro 

Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas un Somijas pārrobežu projektā Labi savienots Centrālās Baltijas reģions līdz 2017. gada septembrim būtiski modernizācijas darbi tiks veikti vairāk nekā 10 ostās Latvijā, Igaunijā, Somijā un Zviedrijā.

Žanete Hāka, 2016. gada 17. maijs plkst. 10:20

Latvijā ar bankas Citadele finansējumu vairāk nekā 150 tūkstošu eiro apmērā projektā piedalās arī Pāvilostas ostas pārvalde. Ostas modernizāciju plānots pabeigt līdz jūnija vidum, informē bankas pārstāvji.

Sagaidāms, ka jau šogad vasaras sezonā palielināsies Pāvilostas ostā apkalpoto ārzemju un Latvijas kuģu skaits. Jau šobrīd Pāvilostas ostā vidēji gadā piestāj 300 viesjahtu no 15 valstīm. Ostas pārvalde prognozē, ka būtiski palielināsies arī to ārzemju tūristu kuģu skaits, kas pārziemošanai izvēlas Pāvilostu, nevis kādu no savas valsts ostām. Kopš osta vairākus gadus atpakaļ sāka infrastruktūras modernizācijas darbus, aizvien vairāk viesjahtu paliek pārziemot Pāvilostā.

«Jau iepriekš esam īstenojuši darbus, kas ostai ļauj kļūt modernākai. Ir uzlabota infrastruktūra, faktiski ir trīskāršots piestātņu skaits, bet jaunais projekts ļaus izbūvēt vēl sešas jaunas. Tādējādi turpmāk mums būs kopumā 20 piestātnes, un ostā ērti varēs justies gan zvejnieku kuģi, gan arī tūristi, kas ceļo pa Baltijas jūru un Latvijas piekrasti – iepriekš daudzus no viņiem bijām spiesti sūtīt uz Liepāju vai Ventspili,» stāsta Pāvilostas ostas pārvaldes pārvaldnieks Ronalds Griškēvičs.

Banka Citadele uzsver, ka tai ir būtiski atbalstīt uzņēmumus, kas domā par attīstību, turklāt tiecas strādāt videi draudzīgāk. Bankas Citadele Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītāja Ieva Vērzemniece atzinīgi vērtē to, ka osta strādā modernizācijas virzienā un daļu finansējuma investē videi draudzīgāku risinājumu ieviešanā. «Šajā projektā osta ne tikai paplašina savu darbību, bet arī modernizē ūdensapgādes un notekūdeņu savākšanas sistēmu piestātnēs, bīstamo atkritumu savākšanas sistēmu. Tā kā šī klienta darbs tiešā veidā saistīts ar Baltijas jūru, kas ir gandrīz noslēgta no citām jūrām, šāda attieksme pret vidi ir vēl jo būtiskāka,» skaidro Ieva Vērzemniece.

Pāvilostas ostas pārvaldes pārvaldnieks stāsta, ka apstiprinājums ostas dalībai projektā tika saņemts februārī un tūdaļ arī aktualizējies jautājums par nepieciešamā līdzfinansējuma nodrošinājumu. «Līdzīgi kā citos šādos projektos, arī šoreiz mums no savas puses bija jāveic visas investīcijas, un tikai pēc tam, kad darbi būs pabeigti, saņemsim atpakaļ 85% no projekta summas. Bez Citadeles finansiāla atbalsta, kas novirzīts apgrozāmo līdzekļu palielināšanai, projektā nevarētu piedalīties,» stāsta Ronalds Griškēvičs.

Papildus jaunu piestātņu izveidei un videi draudzīgāku risinājumu īstenošanai, projekta ietvaros ostā tiks uzstādītas navigācijas zīmes un atjaunotas bojas. Tāpat tiks izveidota meteoroloģiskā stacija, ostas kontroles un novērošanas sistēma, kā arī iepirktas iekārtas piesārņojumu likvidēšanai un apmācīts personāls, kā ar tām rīkoties. Ostā tiks izveidoti arī interaktīvās tūrisma un kuģošanas informācijas stendi.
 

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Alus pasaule ir daudz plašāka, nekā varētu iedomāties, stāsta šī dzēriena someljē...

SIA Rešetilovs aizvirzās no krīzes, ko uzņēmums savā 28 gadu pastāvēšanas laikā...

Nepilniem 40 000 mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem var nākties domāt par savu nākotni,...

Šefpavārs Maksims Cekots, atverot restorānu Max Cekot Kitchen Rīgā, Torņkalnā, kurā piedāvā...

Lai gan konkurence elektronikas mūzikas instrumentu ražošanas segmentā ik gadu saasinās, SIA...

No šīs sadaļas
2016. gada 17. maijs plkst. 9:16

Latvijas uzņēmums AMG eksports pieķerts pievienotās vērtības nodokļa (PVN) krāpšanas...

2016. gada 16. maijs plkst. 17:53

Bijusī trikotāžas uzņēmuma SIA Ogres trikotāža līdzīpašniece Natālija Petkeviča ar...

2016. gada 16. maijs plkst. 17:11

AS Olainfarm provizoriskie konsolidētie aprīļa rezultāti liecina, ka produktu realizācija ir sasniegusi...

2016. gada 16. maijs plkst. 17:08

Vēl nedēļu, līdz šā gada 23.maijam, lauksaimnieki var pieteikties platību maksājumiem bez...

2016. gada 16. maijs plkst. 15:17

Vidējā elektroenerģijas tirgus cena Latvijā un Lietuvā aizvadītajā nedēļā pieauga līdz 30...

2016. gada 16. maijs plkst. 15:11

Jauns dizaina uzņēmums DABA sācis piedāvāt gravētas fotogrāfijas. Fotogrāfijas izgatavotas,...

2016. gada 16. maijs plkst. 14:14

Robežkontroles punktā Terehova, pārbaudot no Krievijas vestu pārtikas produktu kravu, Pārtikas un...

2016. gada 16. maijs plkst. 14:03

Uzņēmējam Bislanam Abdulmuslimovam piederošais AB Holding iegādājies Latvijas inovatīvo...

2016. gada 16. maijs plkst. 12:35

Pašmāju modes un dizaina zīmols ZIB* atklājis jauno vasaras kolekciju Feju dārzs....

2016. gada 16. maijs plkst. 12:19

Darba vidē balstītas mācības ir efektīvākais veids, kā satuvināt izglītību un ražošanas...