Paziņo labākos Nasdaq Baltijas biržu uzņēmumus 

Nasdaq (NASDAQ: NDAQ) šodien paziņoja balvas «Nasdaq Baltic Awards 2019» uzvarētājus, godinot labākos Nasdaq Baltijas biržu uzņēmumus atklātības, labas pārvaldības un investoru attiecību izcilības jomā, izceļot aktīvāko un nozīmīgāko biržas biedru sniegumu.

Db.lv, 31.1.2019

Foto: LETA

Pirmo reizi tika atzīmēti arī spilgtākie notikumi kapitāla tirgū Baltijā un citu tirgus dalībnieku devums Baltijas kapitāla tirgus ilgtspējīgā attīstībā.

Balvas sešās nominācijās un viena speciālbalva tika piešķirtas Baltijas biržu un Nasdaq CSD organizētajā tiešraides ceremonijā vienlaikus Tallinā, Rīgā un Viļņā. Atzīmējot īpašo notikumu, Nasdaq prezidente Adena Friedmana uzaicināja Nasdaq Baltijas biržās kotētos uzņēmumus LHV Group, MADARA Cosmetics un Lietuvos Energija vienlaikus svinīgi iezvanīt tirdzniecības sesijas zvanu Nasdaq MarketSite, Ņujorkas Taimskvērā, ASV.

«Patiess prieks sveikt divgades Nasdaq Baltic Awards pirmos laureātus. Uzvarētāji ar savu spožo sniegumu labas pārvaldības, atklātības un investoru attiecību jomās kombinācijā ar akciju cenas pieaugumu biržā, ir uzstādījuši augstu latiņu visiem regulētā un alternatīvā First North tirgus emitentiem, kas savukārt iedvesmo un vairo investoru uzticību ilgtspējīgiem ieguldījumiem un ekonomiskajai izaugsmei kopumā,» gandarījumu pauda Indars Aščuks, Nasdaq Baltijas tirgu vadītājs. «Mēs vēlamies pateikties visiem kapitāla tirgus ekosistēmas dalībniekiem, sabiedrotajiem un partneriem par lielo ieguldījumu investīciju kultūras veicināšanā Baltijā, padarot reģionu pievilcīgāku investīciju piesaistei.»

«Nasdaq Baltijā kotētie uzņēmumi tika izvērtēti, ņemot vērā to tirdzniecības aktivitāti un akciju cenas pieaugumu, izcilību korporatīvajā pārvaldībā un caurskatāmībā, kā arī ņemot vērā to, kā uzņēmumus vērtē tirgus dalībnieki un investori. Katrs novērtēšanas kritērijs ir būtisks pats par sevi un vienlaikus citus papildinošs. Uzņēmums, kas darbojas saskaņā ar labāko praksi, izprot labas pārvaldības un caurskatāmības lomu – gan teorijā, gan praksē. Savukārt investori novērtē šāda uzņēmuma centienus investoru informēšanā ,» skaidroja Džefrijs Mazullo, «Nasdaq Baltic Awards» vērtēšanas komitejas priekšsēdētājs, Attīstības tirgus ESG vadītājs.

LHV Group, lielākā vietējā kapitāla finanšu grupa Igaunijā uzvarēja galvenajā nominācijā «Labākās investoru attiecības». Uzņēmumam tika izteikta atzinība par vislabākajām investoru attiecībām un akciju cenas pieaugumu biržā kotēto uzņēmumu vidū pēdējo divu gadu laikā Baltijā. LHV Group ir patiess Baltijas kapitāla tirgus flagmanis gan kā emitents, gan kā biržas biedrs, un arī pensiju fondu pārvaldnieks, kas investē vietējā ekonomikā.

MADARA Cosmetics no Latvijas, viens no vadošajiem Eiropas zīmoliem organisko produktu jomā, kura pamatvērtības ir caurspīdīgums un ilgtspēja, ieguva balvu nominācijā «Labākās investoru attiecības First North tirgū» par izcilu informācijas atklāšanas praksi un sasniegumiem investoru piesaistē alternatīvajā tirgū.

Lietuvos Energija, vadošā Baltijas enerģētikas grupa no Lietuvas, saņēma apbalvojumu nominācijā «Labākās investoru attiecības starp jaunajiem Parāda vērtspapīru emitentiem» par sekmīgām investoru attiecībām parāda vērtspapīru tirgū un ilgtspējīgu ieguldījumu veicināšanu Baltijā. LHV Pank no Igaunijas tika apbalvots nominācijā «Biržas gada biedrs», atzinīgi novērtējot uzņēmuma tirdzniecības aktivitāti, ieguldījumu investoru izglītošanā un piesaistē, kā arī atzīmējot bankas centienus nodrošinot likviditāti tirgū un organizējot jaunus uzņēmumu IPO un SPO.

Trīs būtiskas debijas akciju un parāda vērtspapīru tirgū tika izceltas nominācijā «Gada notikums biržā» visās trīs Baltijas valstīs: Tallinna Sadam Igaunijā, Novaturas Lietuvā un ALTUM Latvijā.

Īpašs «Gada sabiedrotais» apbalvojums tika piešķirts Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai, kas ir aktīvi veicinājusi Baltijas kapitāla tirgus attīstību un uzstājusies kā spēcīgs partneris un enkurinvestors Baltijas reģionā.

«Nasdaq Baltic Awards» balva tika iedibināta 2018. gadā pēc Nasdaq Baltijas biržu un Nasdaq CSD iniciatīvas, lai ik pēc diviem gadiem izvērtētu un godinātu Nasdaq Baltijas biržu uzņēmumu sasniegumus atklātības, labas korporatīvās pārvaldības un investoru attiecību jomā. Balvas mērķis ir izcelt biržas uzņēmumus ar labāko investoru attiecību kvalitāti un akciju cenas pieaugumu biržā, kā arī godināt labāko biržas biedru veikumu un citus ievērojamus gada notikumus, kas būtiski ietekmējuši Baltijas kapitāla tirgus attīstību. Baltijas biržu uzņēmumu un biedru vērtēšanu veic vietējie un starptautiskie uzņēmumu pārvaldības un investoru attiecību eksperti.

«Nasdaq Baltic Awards» nominācijas un uzvarētāji 2019. gadā:

Labākās investoru attiecības (TOP 3):

1. AS LHV Group

2. Šiaulių Bankas AB

3. Klaipėdos Nafta AB

Labākās investoru attiecības First North tirgū:

AS MADARA Cosmetics

Labākās investoru attiecības starp jaunajiem Parāda vērtspapīru emitentiem (TOP 3):

1. Lietuvos Energija, UAB

2. AS Attīstības finanšu institūcija Altum (ALTUM)

3. Inbank AS

Biržas gada biedrs (TOP 3):

1. AS LHV Pank, Igaunija

2. Swedbank AS, Igaunija

3. AS SEB Pank, Igaunija

Gada notikums biržā:

Tallinna Sadam IPO Igaunijā Novaturas debija Baltijas Oficiālajā sarakstā Lietuvā ALTUM debija Baltijas Parāda vērtspapīru tirgū Latvijā

Gada sabiedrotais:

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka

Labākais kapitāla tirgus atspoguļojums medijos:

Kaspars Alliks, «Äripäev» par rakstu «Gaidot jaunos IPO» Igaunijā

Paulius Čiulada, «Verslo Žinios» par rakstu «Lietuvas tirgus klasifikācija ir būtisks izaicinājums» Lietuvā

Mārtiņš Apinis , «Diena» par labāko Baltijas kapitāla tirgus atspoguļojumu Latvijas medijos

Tevi varētu interesēt

Pirmdien, 3.decembrī, LHV Group subordinētās obligācijas iekļautas Nasdaq Tallinn Baltijas Parāda...

Nasdaq šodien paziņoja par izcilības balvas «Nasdaq Baltic Awards 2019» ieviešanu, lai...

ASV biržu operators Nasdaq izteicis 190 miljonu dolāru vērtu piedāvājumu Zviedrijas brokeru tehnoloģiju nodrošinātājam...

Kamēr vien kompānija pati saprot, kas tai būtu jāizdara, lai tā nonāktu pie...

Rīgā turpmāk atradīsies apvienotais Baltijas valstu centrālais vērtspapīru depozitārijs jeb...

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Ar pareiziem pārdošanas lēmumiem klājas daudz grūtāk nekā ar pareiziem pirkšanas lēmumiem....

Volstrītā akciju cenas trešdien pieauga, bet ASV dolāra vērtība kritās, pēc ASV...

Bitkoina cena šonedēļ saruka līdz 3344,8 dolāru atzīmei, kas ir jauns šā gada zemākais...

Klimata pārmaiņas dažus var ievainot vairāk; var rasties arī iespējas....

Britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru un pret eiro otrdien samazinājās pēc...

Norvēģijas zemo cenu lidsabiedrība «Norwegian Air Shuttle» («Norwegian») otrdien paziņoja par...

ASV un Eiropas biržu indeksi pirmdien kritās, nedēļai sākoties ar dažu ASV...

Pēdējā laikā dažādu finanšu aktīvu cena kustējusies tandēmā....

Eiro vērtība pret ASV dolāru ceturtdien kritās pēc Eiropas Centrālās bankas (ECB)...

Šīsdienas sanāksmē Eiropas Centrālās bankas (ECB) padome nolēma, ka galveno refinansēšanas operāciju...