Pēc nodokļu reformas grāmatvežu darba apjoms pieaudzis pat par 40%

2018. gada 13. marts plkst. 8:39
Autors: Anda Asere
Sadaļa: Pakalpojumi
Dalies ar šo rakstu

Nodokļu reformas ietekmi asi izjūt grāmatveži, kuru darba apjoms pieaudzis par līdz pat 40%; pierašana pie izmaiņām prasa laiku, otrdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Grāmatvežu darba apjoms ir palielinājies, tāpat pieaug pieprasījums pēc grāmatvedības pakalpojumiem, norāda finanšu konsultāciju SIA Numeri vadītāja Lilita Bērziņa. Daudzi mazie grāmatvedības biroji netiek galā ar darbiem vai arī nespēj klientus konsultēt neskaidrajos jautājumos, jo trūkst zināšanu un kapacitātes. «Daudzi klienti izvēlas lielākos grāmatvedības birojus, jo vēlas būt pārliecināti par saņemtā pakalpojuma kvalitāti. Vēl ir klienti, kas vēršas ar lūgumu veikt auditu, piemēram, algu aprēķināšanas jomā. Grāmatvedības pakalpojumu pircēji vēlas būt droši, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) neuzrēķinās papildu nodokļus un soda naudas nepareizi veiktu aprēķinu dēļ,» stāsta L. Bērziņa.

SIA Orients Audit&Finance grāmatvedības departamenta vadītāja Jeļena Tihenko teic, ka izmaiņas nodokļu politikā automātiski saistītas ar izmaiņām katra uzņēmuma grāmatvedības politikā un tas ir papildu darbs grāmatvežiem. Visa grāmatvedība mūsdienās ir vairāk vai mazāk automatizēta, ir nepieciešamas izmaiņas arī programmatūrā, un tas prasa resursus. Papildu problēmu radot tas, ka nodokļu izmaiņās joprojām pastāv vairākas neskaidrības, kas prasa papildu paskaidrojumus, un tādēļ grāmatvedis nevar skaidri un vienkārši izvirzīt programmētājiem tehnisku uzdevumu, kuru vajag izpildīt specializētajās programmās.

«Salīdzinot ar 2017. gadu, mūsu darba apjoms pieauga par līdz pat 40%. Protams, pirmais mēnesis varbūt bija darbietilpīgāks, lai visu pielāgotu. Ceru, ka nākamajos mēnešos darba apjoms samazināsies, bet tik un tā mums darba ir vairāk. Ir jāmāk pierādīt klientam, kāpēc grāmatvedības pakalpojumi maksās vairāk. Ceru, ka beidzot klienti novērtēs, ko nozīmē labs grāmatvedības pakalpojums, un atsijās tos, kuri to nespēj sniegt,» teic Sigita Keiša, grāmatvedības aģentūras SIA Kamelota valdes locekle un Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācijas valdes locekle.

Visu rakstu Grāmatvežiem darba pilnas rokas lasiet otrdienas, 13.marta laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu