Pēc Rīgas teritoriālā plānojuma apstiprināšanas paredz tiesvedības 

Ir tikai dažas uzņēmējdarbības nozares, kuras Rīgas dome paredz krasi ierobežot vai aizliegt Rīgas teritorijas plānojumā līdz 2030. gadam (RTP2030).

Anita Kantāne, 08.4.2019

Foto: LETA

Vairumam no aizliegumiem vai ierobežojumiem pamatojums ir esošajos likumos, noteikumos un teritorijas plānojumos, kā arī uzņēmēju un iedzīvotāju priekšlikumos un aptaujās. Taču tikai vienu nozari ierobežo politisku iemeslu dēļ – azartspēles.

Ir nozares, kuras jau izvērtējušas, kā RTP2030 ietekmēs to darbību un saredz traucējumus. SIA Maxima Latvija norāda, ka galvenokārt pārsteidz prasība jaunajā plānojumā vairākkārtīgi palielināt minimālo autostāvvietu skaitu pie neliela izmēra veikaliem. «Šāda prasība, mūsuprāt, ir pārspīlēta, jo šo veikalu pircēji attālumu līdz veikalam izvēlas mērot pārsvarā ar kājām vai izmantojot velotransportu. Turklāt neliela izmēra veikalu novietojums visbiežāk ir Rīgas pilsētas apkaimēs ar labi attīstītu sabiedriskā transporta infrastruktūru un sabiedriskā transporta pieturvietu tuvumā,» pauž SIA Maxima Latvija nekustamā īpašuma attīstības daļas vadītājs Viktors Novikovs.

Uztrauc zonējuma maiņa

Kontekstā ar esošo un nākamo Rīgas teritorijas plānu, izaicinājumus saredz arī degvielas tirgotāji. Jaunajā pilsētas attīstības plānā, kura sagatave pašlaik ir nodota publiskajai apspriedei, ir virkne zemes gabalu ar degvielas uzpildes stacijām, kuru zonējums mainīsies uz tādiem, kur DUS būvniecība nav atļauta, skaidro Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas (LDTA) izpilddirektore Ieva Ligere. «Lai arī tas neaizliedz jau esoša DUS darbību, nav skaidrs, vai Rīgas būvvalde neatbilstoša zonējuma dēļ apstiprinās šo DUS rekonstrukcijas un uzlabošanas projektus, ja tādi tiks iesniegti. Piemēram, ja degvielas tirgotājs vēlēsies izvietot elektrouzlādes moduli savā DUS, šāds neatbilstošs zonējums, iespējams, var kļūt par šķērsli projekta saskaņošanai Rīgas būvvaldē,» problēmu ieskicē LDTA.

Aizliedz turpināt darbību

Latvijas Spēļu biznesa asociācijas (LSBA) uzņēmumi ir vienīgie, kurus RTP2030 nevis ierobežo, bet aizliedz. Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments Dienas Biznesam skaidro, ka iemesli aizliegumam ir politiski, jo Rīgas dome šā gada martā ir pieņēmusi lēmumu par azartspēļu zāļu aizliegšanu visā Rīgā, atļaujot to darbību tikai četru vai piecu zvaigžņu viesnīcās. Latvijas Spēļu biznesa asociācija Dienas Biznesam pauž, ka ar plānotajiem ierobežojumiem tiek aizskartas Satversmes 105. pantā nostiprinātās tiesības uz īpašumu, jo faktiski komersantiem tiek aizliegts turpināt komercdarbību, un Rīgas domei nav tiesību pieņemt likumdevēja kompetencē esošus jautājumus. LSBA skaidro, ka likumdevējs nekad nav gribējis aizliegt azartspēles pilnībā, bet šo nozari ļoti stingri regulēt.

Visu rakstu lasiet 8. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

No šīs sadaļas

Vēstniecība, pārstāvniecība, savrupnams, kultūras un darījumu centrs, muzejs, izstāžu telpa,...

Arhitektu biroja Outofbox arhitekts Pēteris Bajārs kopā ar komandu izstrādājis dzīvojamās mājas...

Āgenskalns pēdējo gadu laikā ir kļuvis par arvien pieprasītāku vietu dzīvošanai, nereti...

Ugusnelaime skārusi Virsnieku saieta namu Karostā, Liepājā, biznesa portālu Db.lv informēja nama...

Blakus lidostai Rīga tapis jauns biznesa parks Lidostas Parks. Līdz šim brīdim...

Aktieris Džims Beluši atkārtoti pārdod savu īpašumu Losandželosā, samazinot cenu līdz 27,9...

Ieguldot četrus miljonus eiro, kādreizējā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā, kura atrodas...

Valdība otrdien aiz slēgtām durvīm atļāva Aizsardzības ministrijai (AM) sākt nekustamo īpašumu...

Tā ir viena no prognozēm, kas izskanēja LANĪDA rīkotajā konferencē Kā attīstīsies...

Valsts policija š.g. 20. martā uzsākusi resorisko pārbaudi, lai pārbaudītu, kā tiek...