Tirdzniecība un pakalpojumi

Pēc septiņiem gadiem Anglijā Rēzeknē īsteno lounge dārza koncepciju

Kristīne Stepiņa, 07.08.2019

Rēzeknietis Igors Ņikitins

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Pēc septiņiem Anglijā pavadītiem gadiem un veiksmīgi tur sāktas uzņēmējdarbības, rēzeknietis Igors Ņikitins atgriežas dzimtajā pilsētā un atver Fresh Terasi.

Šī gada pavasarī Rēzeknes centrā īstenota lounge dārza koncepcija – brīvdienās tajā skan dzīvā mūzika un uzstājās dīdžeji. Drīzumā Fresh Terasē būs skatāmas stāvkomēdijas un pasākumi, kuros cilvēki stāsta savas uzņēmējdarbības neveiksmju stāstus, sola jaunais uzņēmējs, kuram par savām idejām mirdz acis un uz priekšu virza īstens latgalieša dzinulis.

Īpaša atmosfēra

Plānojis kopā ar draugu aizbraukt uz ārzemēm uz kādiem trim mēnešiem, taču tur pavadītais laiks ievilkās par septiņiem gadiem, atceras I. Ņikitins. Viņi abi ar draugu tur atvēruši uzņēmumu, kas nodarbojas ar auto rezerves daļu tirdzniecību. «Lai arī bizness gāja labi, pēc kāda laika notika emocionāls lūzums, un sāka vilk atpakaļ uz mājām. Tāpēc pieņēmām lēmumu atgriezties, apzinoties, ka apgrozījums samazināsies, ja nebūsim uz vietas klāt. Tā arī bija un šo biznesu nācās pārdot. Visi radi un draugi nevarēja saprast, kāpēc atgriežos, ja reiz man ārzemēs klājas labi,» stāsta I. Ņikitins. No Anglijas viņš ir atvedis pārvietojamu furgonu, aprīkotu ar ēdināšanas iekārtām, tādēļ nolēmis savu turpmāko dzīvi saistīt ar viesmīlības jomu. Tā kā I. Ņikitins ir studējis tūrisma un viesmīlības uzņēmumu vadību Biznesa augstskolā Turība, šī joma viņam nav sveša, tajā viņš jūtoties kā zivs ūdenī.

«Nolēmām furgoniņu uzfrišināt, ceļot pa festivāliem, pilsētu svētkiem. Sākumā mūsu fokuss bija uz Latgalē spiestajām sulām, jo vēlējāmies atbalstīt vietējos zemniekus. Vēlāk sapratām, ka vajag piedāvāt kādu kroņa ēdienu. Tā kā tobrīd uz teju vai katra stūra bija kebabi, piedāvājām meksikāņu burito, kas ir pielāgots latgaliešu garšas kārpiņām,» stāsta I. Ņikitins. Pēc trīs gadus ilgas braukāšanas pa dažādiem pasākumiem, viņš bija noguris un sāka meklēt, kur nobāzēties, vietu, ko varētu saukt par mājām. «Protams, vienkāršāk būtu nomāt telpas un atvērt kafejnīcu, taču gribēju īstenot interesantu, mūsu pilsētai unikālu koncepciju. Radās ideja par vasaras dārzu. Ilgi meklēju atbilstošu vietu, jo, kā zināms, ēdināšanas biznesā ļoti svarīga ir lokācija,» uzsver I. Ņikitins. Kad atrasts aizaudzis dārzs pilsētas centrā, nolemts saglabāt tur esošās ābeles un ogu krūmus, lai nepazustu īpašā dārza atmosfēra un šarms.

«Vēlējos, lai viesi, ienākot mūsu dārzā pilsētas centrā, varētu kaut uz brīdi pazust no ikdienas steigas un rast mieru, nesteidzīgi atpūšoties,» saka Fresh Terases īpašnieks. Dārzu Rēzeknes centrā, Atbrīvošanas alejā, viņš paņēmis nomā uz desmit gadiem. Ieceres īstenot viņam palīdzējis privātais investors, kas noticējis biznesa idejai un I. Ņikitina spējai to realizēt. Nosaukums Fresh Terase radies no Latgalē audzēto augļu un dārzeņu sulām, kādas ir iekļautas ēdienkartē.

Visu rakstu lasiet 7. augusta laikraksta Dienas Bizness pielikumā Biznesa Plāns, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!