Ražošana

Pērn reģistrēti vairāki jauni uzņēmumi, kuru pamatkapitāls mērāms vairākos miljonos eiro

Žanete Hāka, 07.01.2015

Jaunākais izdevums

Pretstatā lielai daļai jauno uzņēmumu, kuru pamatkapitālu veido tikai vienu eiro, aizvadītajā gadā Latvijas uzņēmumu pulkam pievienojušies arī vairāki jauni komersanti, kuru pamatkapitāls mērāms vairākos miljonos eiro, liecina Lursoft apkopotie dati.

Rekordists reģistrētā pamatkapitāla apjoma ziņā aizvadītajā gadā ir nīderlandiešu S.P.I. Regional Business Unit B.V reģistrētā SIA Amber Beverage Group ar 104,536 miljonu eiro lielu pamatkapitālu, kas izveidota ar mērķi nodrošināt vienotu biznesa resursu pārvaldību Baltijā, apvienojot starptautiskās alkoholisko dzērienu kompānijas SPI Group uzņēmumus Baltijas valstīs.

Pērn izveidotajā Amber Beverage Group holdingā ietilpst tādi uzņēmumi, kā AS Latvijas balzams, dzērienu izplatītāji SPI Distribution Latvia, SPI Distribution Estonia un Bennet Distributors Lietuvā, kā arī veikalu ķēde Latvijas balzams veikali Latvijā un Darija Lietuvā.

Otrs lielākais pamatkapitāls pagājušajā gadā bijis SIA Rail Traction Power 1 (92,67 miljoni eiro), kas gan aizvadītā gada nogalē reorganizēts, pievienojot to AS Baltijas Tranzīta serviss, liecina Lursoft dati.

Starp jaunreģistrētajiem uzņēmumiem ar lielāko pamatkapitālu pagājušajā gadā ierindojušies ne tikai Rīgas uzņēmumi, bet arī komersanti no reģioniem. Tā, piemēram, trešajā vietā pēc pamatkapitāla apjoma starp 2014.gadā reģistrētajiem uzņēmumiem ierindojusies SIA Despina Capital no Ventspils, kas augustā kļuvusi par SIA Ventamonjaks vienīgo kapitāldaļu turētāju.

Lursoft dati liecina, ka SIA Despina Capital pieder AS Halycon Capital un Uralchem Freight Limited un, kā norādījuši Uralhim pārstāvji, minētais darījums uzņēmumam ļaus nodrošināt produkcijas piegādes loģistikas drošību.

Ceturto vietu pēc pamatkapitāla apjoma starp pagājušajā gadā reģistrētajiem uzņēmumiem ieņem SIA Fortum Latvia (19,933 miljoni eiro), savukārt piekto – nekustamo īpašumu uzņēmums SIA Damme Real Estate (18,7 miljoni eiro).

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pēc tam, kad aizvadītajā gadā reģistrēts zemākais jaunu uzņēmumu skaits pēdējo 17 gadu laikā, dati par šī gada martu viesuši cerību par situācijas uzlabošanos.

To apliecina ne tikai Lursoft apkopotie dati par jaunu uzņēmumu reģistrēšanas aktivitāti martā, bet arī Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie Uzņēmējdarbības konfidences rādītāji, kas liecina, ka aizvadītajā mēnesī uzņēmēju noskaņojums uzlabojies gan pakalpojumu sektorā un mazumtirdzniecībā, gan arī rūpniecībā un būvniecībā.

Visaugstākais šis rādītājs martā bijis apstrādes rūpniecībā, ko ietekmējis uzņēmēju nedaudz pozitīvāks šī brīža pasūtījumu līmeņa novērtējums un optimistiskas uzņēmumu vadītāju prognozes turpmākajiem trim mēnešiem*.

Lursoft apkopotā informācija rāda, ka aizvadītajā mēnesī Latvijā reģistrēti 1032 jauni uzņēmumi. Tas ir lielākais viena mēneša laikā reģistrētais jaunu uzņēmumu skaits kopš 2018.gada marta.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ekonomika

TOP 5 lielākie pērn reģistrētie uzņēmumi

Db.lv, 05.01.2021

Otrs lielākais uzņēmums ir aizvadītā gada decembrī reģistrētais SIA “Marijas 2”. Uzņēmuma vienīgais kapitāldaļu turētājs ir SIA “REGALS NAMI”, kas kopā ar “Novira Capital” attīsta septiņstāvu biroju un tirdzniecības ēku Marijas un Satekles ielu krustojumā iepretim Centrālajai dzelzceļa stacijai.

Avots: bbstudija

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vēl straujāk nekā jauno uzņēmumu skaits, pērn samazinājies jaunreģistrēto uzņēmumu pamatkapitāls. Vienlaikus netrūkst arī uzņēmumu, kuru pamatkapitāls pārsniedz miljonu eiro, liecina Lursoft apkopotā informācija.

Lursoft aprēķinājis, ka 2019.gadā reģistrēto jauno uzņēmumu kopējais pamatkapitāls sasniedzis teju 365 milj. eiro, kamēr aizvadītajā gadā rādītājs bijis par 56,61% zemāks, kopā veidojot 158,26 milj. eiro.

2020.gadā bijis zemākais jaunreģistrēto uzņēmumu skaits pēdējo 17 gadu laikā 

Aizvadītajā gadā reģistrēts zemākais jaunu uzņēmumu skaits pēdējo 17 gadu laikā, liecina...

Lursoft izpētījis, ka 61,29% no visiem pērn reģistrētajiem uzņēmumiem ir mazkapitāla SIA. Salīdzinot ar gadu iepriekš, jāteic gan, ka mazkapitāla SIA īpatsvars jaunreģistrēto uzņēmumu vidū sarucis, jo 2019.gadā tās veidoja 65,96% no kopējā jauno uzņēmumu skaita. Tajā pašā laikā būtiski nav mainījies mazkapitāla SIA sadalījums pēc pamatkapitāla apjoma, jo aizvien nedaudz vairāk nekā trešajai daļai no visām mazkapitāla SIA pamatkapitāls ir 1 eiro. Lursoft norāda, ka vairāk nekā pusei no visām mazkapitāla SIA, t.i., 57,07%, pamatkapitāla apjoms nepārsniedz 10 eiro.

Vienlaikus, neskatoties uz tendenci vairāk nekā pusei no visiem jaunajiem uzņēmumiem būt mazkapitāla SIA, netrūkst arī uzņēmumu, kuru pamatkapitāls pārsniedz miljonu eiro. Pēc Lursoft uzņēmumu izvērstās meklēšanas rezultātiem, šādi uzņēmumi 2020.gadā bijuši 37.

Lielākais no tiem ir aizvadītā gada maijā reģistrētais SIA “Orkla Biscuit Production”. Uzņēmuma sākotnējais pamatkapitāls bijis 10 milj. eiro, bet pagājušā gada decembra beigās tas dubultots. Uzņēmuma kapitāldaļu turētājs ir Igaunijā reģistrētais Orkla Eesti AS, savukārt ziņās par patiesajiem labuma guvējiem norādīts, ka tos noskaidrot nav iespējams. SIA “Orkla Biscuit Production” publiskotā informācija liecina, ka uzņēmums būs atbildīgs par cepumu un vafeļu ražošanu visiem “Orkla” grupas uzņēmumiem Eiropā.

Otrs lielākais uzņēmums ir aizvadītā gada decembrī reģistrētais SIA “Marijas 2”, kas 2020.gada 21.decembrī reģistrēts ar 2,8 tūkst. eiro lielu pamatkapitālu, bet jau divas dienas vēlāk tas palielināts līdz 14,50 milj. eiro. Uzņēmuma vienīgais kapitāldaļu turētājs ir SIA “REGALS NAMI”, savukārt kā patiesā labuma guvēja reģistrēta Ilona Savčenkova. SIA “REGALS NAMI” kopā ar “Novira Capital” attīsta septiņstāvu biroju un tirdzniecības ēku Marijas un Satekles ielu krustojumā iepretim Centrālajai dzelzceļa stacijai. Šajā projektā attīstītāji plāno investēt aptuveni 40 milj. eiro.

Tāpat kā abās pirmajās vietās esošajiem uzņēmumiem, pamatkapitāls pirmā gada laikā pēc reģistrācijas palielināts arī trešajam aizvadītā gada lielākajam uzņēmumam SIA “LEH INV.CSP”. Pērn februārī holdingkompānija reģistrēta ar 10 tūkst. eiro pamatkapitālu, bet oktobrī tas palielināts līdz 7,15 milj. eiro. Pēc Lursoft pieejamās informācijas, uzņēmuma vienīgais kapitāldaļu turētājs un reizē arī patiesais labuma guvējs ir Castella Garcia Marcos Vincente. Persona kā patiesais labuma guvējs reģistrēts sešos Latvijas uzņēmumos.

2020.gadā reģistrētie lielākie uzņēmumi pēc pamatkapitāla apjoma:

  • 1. SIA “Orkla Biscuit Production”: 20 milj. EUR;
  • 2. SIA “Marijas 2”: 14,50 milj. EUR;
  • 3. SIA “LEH INV.CSP”: 7,15 milj. EUR;
  • 4. SIA “RL2A”: 6,11 milj. EUR;
  • 5. SIA “Ulmana 115”: 4,79 milj.EUR.

Lursoft izpētījis, ka tāpat kā SIA “LEH INV.CSP”, arī ceturtā un piektā pērn reģistrētā lielākā uzņēmuma kapitāldaļu turētāji ir ārvalstnieki. Jānorāda, ka no visiem 2020.gadā reģistrētajiem uzņēmumiem, 1046 gadījumu vismaz viens no uzņēmuma kapitāldaļu turētājiem bijis no ārvalstīm.

Visbiežāk interesi par jaunu uzņēmumu reģistrēšanu Latvijā izrādījuši pārstāvji no tuvējām kaimiņvalstīm – Krievijas, Igaunijas, Lietuvas. Jaunus uzņēmumus Latvijā pagājušajā gada laikā reģistrējušas arī vairākas personas no Vācijas. Kopumā ārvalstnieku ieguldījumu apjoms Latvijas uzņēmumu pamatkapitālos 2020.gadā palielinājies līdz 7,59 miljardiem eiro. Salīdzinot ar 2019.gadu, tas ir pieaugums par 147,71 milj. eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tirdzniecība un pakalpojumi

Lielākais reģistrētais uzņēmums – SIA Ģertrūdes 13

Žanete Hāka, 29.09.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pagājušajā nedēļā Komercreģistrā un Uzņēmumu reģistrā (UR) reģistrēti 288 jauni subjekti, kas ir par 45 mazāk nekā pirms nedēļas, liecina Lursoft dati.

Biedrību un nodibinājumu reģistrā tika reģistrēti 19 subjekti. No kopējā skaita visvairāk jeb 270 bija sabiedrības ar ierobežotu atbildību, 13 – individuālie komersanti, 19 - biedrības.

Pagājušajā nedēļā likvidēti 135 subjekti, kas ir par 31 mazāk nekā pirms nedēļas.

Lielākais reģistrētais uzņēmums bijusi SIA Ģertrūdes 13, kura pamatkapitāls ir 191 tūkstotis eiro. Otrs lielākais uzņēmums ir SIA ViaMed Invest, kura pamatkapitāls ir 148 tūkstoši eiro. Savukārt trešais lielākais pamatkapitāls bijis pagājušajā nedēļā reģistrētajai SIA MG Media – 60 tūkstoši eiro.

Tāpat starp pagājušajā nedēļā reģistrētajiem lielākajiem uzņēmumiem var minēt AS KVV Liepājas metalurgs, kura pamatkapitāls ir 40 tūkstoši eiro un AS iHolding, kura pamatkapitāls ir 36 tūkstoši eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pērn Latvijā reģistrēti 10 660 jauni uzņēmumi, bet likvidēti – 20 746. Salīdzinot ar gadu iepriekš, jaunreģistrēto uzņēmumu skaits gada laikā pieaudzis par 4,41%, bet likvidēto uzņēmumu skaits – par 25,89%, liecina Lursoft sniegtā informācija.

Atšķirībā no iepriekšējiem sešiem gadiem, kad jaunreģistrēto uzņēmumu skaits samazinājās, pērn jauno uzņēmumu skaits, salīdzinot ar 2017.gadu, pat nedaudz palielinājies.

No visām fiziskajām personām, kuras 2018.gadā reģistrējušas jaunu uzņēmumu, teju puse jeb 49,05% personas par uzņēmumu dalībniekiem kļuvušas pirmo reizi. Tajā pašā laikā pērn bijuši arī vairāki gadījumi, kad uzņēmēji izveido vēl kādu uzņēmumu. Piemēram, uzņēmējs Edgars Ruģelis 2018.gadā reģistrējis 8 jaunas kompānijas, no šiem uzņēmumiem sešiem kā pamatdarbība norādīta restorānu un mobilo ēdināšanas vietu pakalpojumi. Pēc Lursoft datiem, E. Ruģelis patlaban reģistrēts kā dalībnieks 29 uzņēmumos.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pagājušajā nedēļā Komercreģistrā un Uzņēmumu reģistrā (UR) reģistrēti 252 jauni subjekti, kas ir par 47 mazāk nekā pirms nedēļas, liecina UR dati.

Biedrību un nodibinājumu reģistrā tika reģistrēti 23 subjekti. No kopējā skaita visvairāk jeb 236 bija sabiedrības ar ierobežotu atbildību, 13 – individuālie komersanti, 20 - biedrības.

Pagājušajā nedēļā likvidēti 106 subjekti, kas ir par 7 mazāk nekā pirms nedēļas.

Lielākais pagājušajā nedēļā reģistrētais uzņēmums bijis SIA E15 – tā pamatkapitāls ir 3,8 miljoni eiro. Uzņēmuma juridiskā adrese ir Rīga, Elizabetes iela 15-2, bet darbības veids nav norādīts.

Otrs lielākais uzņēmums bija SIA IRI Investments Latvia, kura pamatkapitāls ir viens miljons eiro. Uzņēmuma darbības veids nav norādīts, bet juridiskā adrese ir Ģertrūdes iela 12-7, Rīga. Savukārt trešais lielākais reģistrētais pamatkapitāls pagājušajā nedēļā bijis SIA Noliktava A – 175,6 tūkstoši eiro. Uzņēmuma juridiskā adrese ir Rīga, Zilā iela 3.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

Reģionālā investīciju banka, ieguldot 700 tūkstošus eiro, reģistrē jaunu meitas uzņēmumu

Dienas Bizness, 19.02.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS «Reģionālā investīciju banka» pagājušajā nedēļā reģistrējusi meitas uzņēmumu SIA «Ikšķiles ielas nams», tā pamatkapitālā ieguldot 700 000 eiro, ziņo «Lursoft» Klientu portfelis.

SIA «Ikšķiles ielas nams» pamatkapitāls ir sadalīts 700 000 kapitāla daļās, ar katras daļas nominālvērtību 1 eiro. Visas uzņēmuma kapitāla daļas pieder AS «Reģionālā investīciju banka».

SIA «Ikšķiles ielas nams» pamatkapitāls apmaksāts ar mantisko ieguldījumu - AS «Reģionālā investīciju banka» piederošu nekustamo īpašumu Ikšķiles ielā 2, Ogrē.

Jaundibinātā uzņēmuma valde sastāv no viena valdes locekļa. Šajā amatā iecelts Edgars Vadzītis.

Uzņēmums komercreģistrā ierakstīts 16.februārī.

«Lursoft» izziņa liecina, ka AS «Reģionālā investīciju bankai» bez jaundibinātā ir vēl viens meitas uzņēmums - SIA «Grunewald Residence», kas reģistrēts 2016.gadā un kura pamatkapitāls ir 6 600 000 eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Graudu ražotājs un pārstrādātājs AS «Dobeles dzirnavnieks» palielinājis uzņēmuma pamatkapitālu par 37 807.50 eiro, un tagad tas ir 3 817 847.50 eiro, ziņo «Lursoft» Klientu portfelis.

Līdz šim uzņēmuma pamatkapitāls bija 3 780 040 eiro.

AS «Dobeles dzirnavnieks» pamatkapitāls palielināts, emitējot 1065 jaunas personālas akcijas ar katras akcijas nominālvērtību 35,50 eiro uz uzņēmuma nesadalītās peļņas rēķina.

Pēc palielināšanas uzņēmuma pamatkapitāls sastāv no 107 545 akcijām, no kurām 106 480 ir akcijas ar balsstiesībāmun 1065 ir personāla akcijas bez balsstiesībā un tiesībām uz likvidācijas kvotu.

Atbilstošas izmaiņas veiktas arī uzņēmuma statūtos. Izmaiņas ierakstītas komercreģistrā 26.jūlijā.

AS «Dobeles dzirnavnieks» reģistrēts 1991.gadā un ir starp 50 lielākajiem Latvijas uzņēmumiem pēc apgrozījuma. 2017.gadā uzņēmuma apgrozījums pieauga un bija 113,722 miljoni eiro, arī tā peļņa pēc nodokļiem pieauga un bija 4,174 miljoni eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tirdzniecība un pakalpojumi

Lielākais reģistrētais uzņēmums – Amber Beverage Group

Žanete Hāka, 27.10.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pagājušajā nedēļā Komercreģistrā un Uzņēmumu reģistrā reģistrēti 254 jauni subjekti, kas ir par 7 vairāk nekā pirms nedēļas, liecina UR statistika.

Biedrību un nodibinājumu reģistrā tika reģistrēti 36 subjekti. No kopējā skaita visvairāk jeb 234 bija sabiedrības ar ierobežotu atbildību, 15 – individuālie komersanti, 34 – biedrības.

Lielākais reģistrētais uzņēmums pagājušajā nedēļā bijis SIA Amber Beverage Group, kura pamatkapitāls ir 104,5 miljoni eiro. Db.lv jau rakstīja, ka, lai nodrošinātu vienotu biznesa resursu pārvaldību Baltijā, ir izveidota holdinga kompānija Amber Beverage Group SIA, kura apvienos starptautiskās alkoholisko dzērienu kompānijas SPI Group uzņēmumus Baltijas valstīs. Holdinga sabiedrības galvenā mītne atradīsies Rīgā.

Kā informē AS Latvijas balzams pārstāve Dana Hasana, Amber Beverage Group ietilps alkoholisko dzērienu ražotājs AS Latvijas balzams, dzērienu izplatītāji SPI Distribution Latvia, SPI Distribution Estonia un Bennet Distributors Lietuvā, specializēto dzērienu veikalu ķēde Latvijas balzams veikali Latvijā un Darija Lietuvā. Jau drīzumā holdingam pievienosies vēl viens uzņēmums, kas sniegs loģistikas pakalpojumus.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pagājušajā nedēļā Komercreģistrā un Uzņēmumu reģistrā (UR) reģistrēti 268 jauni subjekti, kas ir par 16 vairāk nekā pirms nedēļas, liecina UR dati. Biedrību un nodibinājumu reģistrā tika reģistrēti 23 subjekti.

No kopējā skaita visvairāk jeb 251 bija sabiedrības ar ierobežotu atbildību, 9 – individuālie komersanti, 16 - biedrības.

Pagājušajā nedēļā likvidēti 100 subjekti, kas ir par 6 mazāk nekā pirms nedēļas.

Pagājušajā nedēļā lielākais reģistrētais uzņēmums pēc pamatkapitāla bijis SIA Global BOD Group – 16,3 miljoni eiro.

Uzņēmuma darbības veids nav norādīts. Kompānijas juridiskā adrese ir Rīga, Bauskas iela 58-1.

Otrs lielākais uzņēmums bijis SIA Grēcinieku 9 un tā pamatkapitāls bijis 2,8 miljoni eiro. Trešais lielākais pamatkapitāls pagājušajā nedēļā bijis kompānijai SIA Vēju 9 – 786,9 tūkstoši eiro, bet ceturtais – SIA Vēju 7 – 717,2 tūkstoši eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aizvadītajā gadā palielinājies uzkrātais ārvalstu ieguldījumu apjoms Latvijas uzņēmumu pamatkapitālos, liecina Lursoft apkopotā informācija.

Gada laikā uzkrātā ārvalstu ieguldījumu summa palielinājusies par 156,68 milj. eiro, sasniedzot 7,60 miljardus eiro. Vislielākais ārvalstu ieguldījumu apjoms pamatkapitālos 2020.gadā reģistrēts februārī, jūnijā un decembrī.

Pētot reģistrētos ieguldījumus pagājušā gada decembrī, Lursoft secinājis, ka gadījumu, kad ieguldījumi izņemti, bijis pat vairāk nekā pozitīvo darījumu, taču, neskatoties uz to, mēneša bilance bijusi pozitīva. Īpaši pozitīvi to ietekmējusi SIA “Lidl Latvija” pamatkapitāla palielināšana.

Lursoft izziņā pieejamie vēsturiskie dati par SIA “Lidl Latvija” pamatkapitālu rāda, ka 2020.gada laikā tas palielināts pat divas reizes – februārī par 45 milj. eiro, pamatkapitālam sasniedzot 151,5 milj. eiro, bet decembrī vēl par 100 milj. eiro. Pēc pēdējiem ieguldījumiem, SIA “Lidl Latvija” reģistrētais un apmaksātais pamatkapitāls palielinājies līdz 251,50 milj. eiro. Jānorāda, ka no uzņēmuma dibināšanas brīža 2016.gadā tā pamatkapitāls pieaudzis jau par 201,50 milj. eiro. SIA “Lidl Latvija” vienīgais kapitāldaļu turētājs ir vācu C E – Beteiligungs-GmbH.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Rīgas farmaceitiskās fabrikas pamatkapitālu palielinās par 2 miljoniem eiro

Žanete Hāka, 17.02.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Rīgas farmaceitiskā fabrika pamatkapitāls tiks palielināts par 2,002 miljoniem eiro, nolemts uzņēmuma ārkārtas akcionāru sapulcē.

Tādējādi uzņēmuma pamatkapitāls turpmāk būs 2,93 miljoni eiro. Uzņēmums pamatkapitāla palielināšanai emitēs 1,43 miljonus jaunu akciju, un viena vērtspapīra nominālvērtība būs 1,4 eiro, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

Līdz šim uzņēmuma pamatkapitāls bija 928 tūkstoši eiro.

Kopējais uzņēmuma vērtspapīru skaits patlaban ir 663 tūkstoši, no kuriem publiskajā apgrozībā atrodas 507 tūkstoši. Vienas akcijas cena otrdien biržā bija 1,03 eiro.

Kā liecina biržas dati, lielākais uzņēmuma akcionārs ir SIA Capital Holding, kuram pieder 85,21% vērtspapīru.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tirdzniecība un pakalpojumi

Lielākais reģistrētais uzņēmums – SIA EF Investment

Žanete Hāka, 17.08.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pagājušajā nedēļā Komercreģistrā un Uzņēmumu reģistrā reģistrēti 248 jauni subjekti, kas ir par 47 subjektiem mazāk nekā pirms nedēļas, liecina UR dati.

Biedrību un nodibinājumu reģistrā tika reģistrēti 24 subjekti. No kopējā skaita visvairāk jeb 233 bija sabiedrības ar ierobežotu atbildību, 6 individuālie komersanti un 23 biedrības.

Pagājušajā nedēļā likvidēti 174 subjekti, kas ir par 11 vairāk nekā pirms nedēļas.

Lielākais reģistrētais uzņēmums, vērtējot pēc pamatkapitāla, pagājušajā nedēļā bijusi SIA EF Investment. Tā pamatkapitāls ir 1,946 miljoni eiro. Kompānija atrodas Mārupē, Daugavas ielā 38-3, un tās vienīgais valdes loceklis ir Mārtiņš Zviedris.

Otrs lielākais pagājušajā nedēļā reģistrētais uzņēmums bija SE EU Green Group, kura pamatkapitāls ir 120 tūkstoši eiro. Kompānijas juridiskā adrese ir Aizputes novada Kazdangas pagasts, Saltvalki. Uzņēmuma vienīgais valdes loceklis ir Vācijas pilsonis Aleksanders Rainers Kremsers.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tirdzniecība un pakalpojumi

Lielākais reģistrētais uzņēmums - SIA Energoresurs Group

Žanete Hāka, 18.08.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pagājušajā nedēļā Komercreģistrā un Uzņēmumu reģistrā (UR) reģistrēti 289 jauni subjekti, kas ir par 21 vairāk nekā pirms nedēļas, liecina UR dati.

Biedrību un nodibinājumu reģistrā tika reģistrēti 29 subjekti. No kopējā skaita visvairāk jeb 265 bija sabiedrības ar ierobežotu atbildību, 18 – individuālie komersanti, 28 - biedrības.

Pagājušajā nedēļā likvidēti 132 subjekti, kas ir par 32 vairāk nekā pirms nedēļas.

Pagājušajā nedēļā lielākais reģistrētais uzņēmums bijis SIA Energoresurs Group – tā pamatkapitāls ir 500 tūkstoši eiro. Kompānijas juridiskā adrese ir Rīga, Dārzciema iela 60.

Otrs lielākais uzņēmums ir SIA Irilina ar 70 tūkstošu eiro pamatkapitālu.

Trešais lielākais pamatkapitāls bijis pagājušajā nedēļā reģistrētajai SIA Krown Industry – 30 tūkstoši eiro, bet ar 25 tūkstošu eiro lielu pamatkapitālu reģistrēta sia Ekfor. Tāpat aizvadītajā nedēļā reģistrēta SIA LOR Klīnija ar 20 tūkstošu eiro pamatkapitālu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Papildināta - Reģistrēts AS Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca meitasuzņēmums

Žanete Hāka, 08.08.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts AS Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca meitas uzņēmums SIA RER-Termināls, liecina AS Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca paziņojums Nasdaq Riga.

Jaunā uzņēmuma pamatkapitāls ir 1,14 miljoni eiro, bet pamatdarbība - materiālu un izejvielu pirkšana un pārdošana.

Izveidotās sabiedrības vienīgais dibinātājs ir AS Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca, kas veikusi SIA RER-Termināls pamatkapitālā mantisko ieguldījumu – nekustamo īpašumu, kas sastāv no zemesgabala un uz tā esošām ēkām, kā arī ražošanas korpusa ēkas, ko dibinātājs pēdējos gadus nav izmantojis ražošanas procesā.

Mantiskā ieguldījuma tirgus vērtība ir 1 140 000 eiro.

Meitas uzņēmuma dibināšana neietekmēs AS Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca komercdarbību un finanšu radītājus, skaidro uzņēmums.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Lielākais reģistrētais uzņēmums - ILM Group

Žanete Hāka, 02.09.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pagājušajā nedēļā Komercreģistrā un Uzņēmumu reģistrā (UR) reģistrēti 287 jauni subjekti, kas ir par 21 mazāk nekā pirms nedēļas, liecina UR dati.

Biedrību un nodibinājumu reģistrā tika reģistrēti 20 subjekti. No kopējā skaita visvairāk jeb 269 bija sabiedrības ar ierobežotu atbildību, 10 – individuālie komersanti, 19 - biedrības.

Pagājušajā nedēļā likvidēti 210 subjekti, kas ir par 53 vairāk nekā pirms nedēļas.

Lielākais reģistrētais uzņēmums pagājušajā nedēļā bija SIA ILM Group – tā pamatkapitāls ir 100 tūkstoši eiro. Uzņēmuma darbības veids nav norādīts, bet tā juridiskā adrese ir Rīga, Krišjāņa Valdemāra iela 21-20.

Otrs lielākais uzņēmums bijis SIA Marina Invest ar 56,5 tūkstošu eiro pamatkapitālu. Uzņēmuma juridiskā adrese ir Rīga Stūrmaņu iela 1C. Kompānijas darbības veids nav minēts.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tirdzniecība un pakalpojumi

Papildināta - Latvijas kuģniecība nodibina jaunu uzņēmumu - SIA Medical Invest

Žanete Hāka, LETA, 15.09.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pagājušajā nedēļā Komercreģistrā un Uzņēmumu reģistrā (UR) reģistrēti 319 jauni subjekti, kas ir par 39 vairāk nekā pirms nedēļas, liecina UR dati.

Biedrību un nodibinājumu reģistrā tika reģistrēti 20 subjekti. No kopējā skaita visvairāk jeb 295 bija sabiedrības ar ierobežotu atbildību, 18 – individuālie komersanti, 20 - biedrības.

Pagājušajā nedēļā likvidēti 185 subjekti, kas ir par 106 vairāk nekā pirms nedēļas.

Aizvadītajā nedēļā lielākais reģistrētais uzņēmums bijis SIA Medical Invest ar 457,3 tūkstošu eiro pamatkapitālu. Uzņēmuma juridiskā adrese ir Rīga, Elizabetes iela 1.

Uzņēmumu Medical Invest nodibinājusi AS Latvijas kuģniecība.

Medical Invest valdē darbojas viena persona - Latvijas kuģniecības valdes priekšsēdētājs Roberts Kirkups

Otrs lielākais uzņēmums bijis SIA Salvus 6, kura pamatkapitāls ir 300 tūkstoši eiro. Uzņēmuma juridiskā adrese ir Rīga, Skanstes iela 12.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tirdzniecība un pakalpojumi

Lielākais reģistrētais uzņēmums – SIA Cakes and Bakes Latvia

Žanete Hāka, 05.01.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pagājušajā nedēļā Komercreģistrā un Uzņēmumu reģistrā reģistrēti 117 jauni subjekti, kas ir par 28 vairāk nekā pirms nedēļas, liecina UR dati.

Biedrību un nodibinājumu reģistrā tika reģistrēti 10 subjekti. No kopējā skaita visvairāk jeb 98 bija sabiedrības ar ierobežotu atbildību, komandītsabiedrības– 12, 7 - biedrības.

Pagājušajā nedēļā likvidēti 118 subjekti, kas ir par 17 mazāk nekā pirms nedēļas.

Pagājušajā nedēļā lielākais reģistrētais uzņēmums bijusi SIA Cakes and Bakes Latvia, kura pamatkapitāls ir 600 tūkstoši eiro. Otrs lielākais uzņēmums bijusi SIA Medelens+, kura pamatkapitāls ir 80 tūkstoši eiro. Savukārt trešais pagājušajā nedēļā reģistrētais uzņēmums bijusi AS Transparent Group ar 35 tūkstošu eiro pamatkapitālu.

Aizvadītajā nedēļā reģistrēta arī SIA Licence ar 10 tūkstošu eiro pamatkapitālu un SIA Palekspo Distribution ar 7000 eiro pamatkapitālu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tirdzniecība un pakalpojumi

Lielākais reģistrētais uzņēmums - SCZ Rehab

Žanete Hāka, 06.10.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pagājušajā nedēļā Komercreģistrā un Uzņēmumu reģistrā (UR) reģistrēti 320 jauni subjekti, kas ir par 32 vairāk nekā pirms nedēļas, liecina UR dati.

Biedrību un nodibinājumu reģistrā tika reģistrēti 26 subjekti. No kopējā skaita visvairāk jeb 301 bija sabiedrības ar ierobežotu atbildību, 17 – individuālie komersanti, 22 - biedrības.

Pagājušajā nedēļā lielākais reģistrētais uzņēmums bijis SIA SCZ Rehab – tā pamatkapitāls ir 500 tūkstoši eiro. Otrs lielākais uzņēmums bijusi SIA DGL Group ar 60 tūkstošu eiro pamatkapitālu, bet trešajā vietā ierindojusies SIA Latvia Trading Group un SIA Mainspring, kuru pamatkapitāls ir 35 tūkstoši eiro.

Tāpat aizvadītajā nedēļā reģistrēta SIA AJ shareholders ar 33,9 tūkstošu eiro pamatkapitālu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Lielākais pagājušajā nedēļā reģistrētais uzņēmums – SIA TransForest Wood

Žanete Hāka, 10.11.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pagājušajā nedēļā Komercreģistrā un Uzņēmumu reģistrā reģistrēti 276 jauni subjekti, kas ir par 22 vairāk nekā pirms nedēļas, liecina UR dati.

Biedrību un nodibinājumu reģistrā tika reģistrēti 22 subjekti. No kopējā skaita visvairāk jeb 263 bija sabiedrības ar ierobežotu atbildību, 9 – individuālie komersanti, 22 – biedrības.

Pagājušajā nedēļā likvidēti 178 subjekti, kas ir par 2 vairāk nekā pirms nedēļas.

Lielākais reģistrētais uzņēmums, skatoties pēc pamatkapitāla, pagājušajā nedēļā bijis SIA TransForest Wood – tā pamatkapitāls bija 50 tūkstoši eiro. Otrs lielākais uzņēmums bijis AS Baltic Funding – 35 tūkstoši eiro liels pamatkapitāls, bet trešā lielākā kompānija – SIA L&A Group – 10 tūkstoši eiro.

Pagājušajā nedēļā reģistrēts arī SIA Magnes un SIA Wood Land Trans ar 9 tūkstošu eiro lielu pamatkapitālu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Uzkrāto ārvalstu tiešo investīciju apjoms sarucis par 56,14 miljoniem eiro

Zane Atlāce - Bistere, 26.01.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

#Lielākie klupšanas akmeņi ir nemainīgi – tiesas, maksātnespējas administrēšana, ēnu ekonomika un korupcija.

Pēc tam, kad 2015.gadā ārvalstu tiešo investīciju uzkrājums sasniedza savu visu laiku augstāko punktu, pēdējie divi gadi iezīmējušies ar lejupejošu tendenci, liecina Lursoft apkopotā informācija.

Pagājušajā gadā uzkrātais ārvalstu tiešo investīciju apjoms Latvijas uzņēmumu pamatkapitālos samazinājies par 56,14 milj.eiro, sarūkot līdz 7,23 miljardiem eiro.

Statistikas dati liecina, ka laika posmā kopš 2008.gada ārvalstu tiešo investīciju uzkrātais apjoms pieaudzis par 86,56% jeb vidēji par 4,01% gadā, 2008. un 2009. gadā sasniedzot pat 16,26% un 27,13% kāpumu. Savukārt 2016.gadā akumulēto investīciju apjoms saruka par 3,19%, bet pērn – vēl par 0,82%.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tirdzniecība un pakalpojumi

Lielākais reģistrētais uzņēmums – SIA New Ost Investmnet

Žanete Hāka, 24.11.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pagājušajā nedēļā Komercreģistrā un Uzņēmumu reģistrā reģistrēti 222 jauni subjekti, kas ir par 65 mazāk nekā pirms nedēļas, liecina UR dati.

Biedrību un nodibinājumu reģistrā tika reģistrēti 11 subjekti. No kopējā skaita visvairāk jeb 215 bija sabiedrības ar ierobežotu atbildību, 5 – individuālie komersanti, 11 - biedrības.

Pagājušajā nedēļā likvidēti 133 subjekti, kas ir par 6 mazāk nekā pirms nedēļas.

Pagājušajā nedēļā lielākais reģistrētais uzņēmums pēc pamatkapitāla bija SIA New Ost Investmnet – tā pamatkapitāls bijis 1,915 miljonu eiro apmērā.

Otrs lielākais uzņēmums bijusi SIA Stabu 100, kuras pamatkapitāls ir 120 tūkstoši eiro.

Aizvadītajā nedēļā ar 35 tūkstošu eiro lielu pamatkapitālu reģistrēti divi uzņēmumi – SIA Regul Invest un SIA Virgo Invest.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tirdzniecība un pakalpojumi

Lielākais reģistrētais uzņēmums – Baltic Golf Development

Žanete Hāka, 02.03.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pagājušajā nedēļā komercreģistrā un Uzņēmumu reģistrā reģistrēti 336 jauni subjekti, kas ir par 37 vairāk nekā pirms nedēļas, liecina Uzņēmumu reģistra dati.

Biedrību un nodibinājumu reģistrā tika reģistrēti 30 subjekti. No kopējā skaita visvairāk jeb 314 bija sabiedrības ar ierobežotu atbildību, 17 individuālie komersanti un 39 biedrības.

Pagājušajā nedēļā likvidēti 277 subjekti, kas ir par 104 vairāk nekā pirms nedēļas.

Lielākais reģistrētais pamatkapitāls bijis SIA Baltic Golf Development – 15 tūkstoši eiro. Uzņēmuma juridiskā adrese ir Piņķi, Rūpnieku iela 8. Vienīgais uzņēmuma valdes loceklis ir Kazahstānas pilsonis Muhtars Baibulovs.

Otrs lielākais pagājušajā nedēļā reģistrētais uzņēmums bijusi SIA FinnCargo ar 9000 tūkstošu eiro pamatkapitālu. Uzņēmuma juridiskā adrese ir Valmiera, Stacijas iela 12-5. Kompānijas vienīgais valdes loceklis ir Igors Posternaks.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tirdzniecība un pakalpojumi

Pagājušajā nedēļā lielākais reģistrētais uzņēmums – SIA Fortum Latvia

Žanete Hāka, 15.12.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aizvadītajā nedēļā Komercreģistrā reģistrēti 318 jauni komersanti, tostarp 164 sabiedrības ar ierobežotu atbildību, liecina Lursoft pieejamā informācija.

Starp pagājušajā nedēļā reģistrētajiem uzņēmumiem lielākais bijis nīderlandiešu Fortum Holding B.B. piederošais SIA Fortum Latvia, kas izveidots, atdaļot daļas no SIA Fortum Jelgava. SIA Fortum Latvia ar 19,933 miljonu eiro pamatkapitālu aizvadītajā nedēļā ierindojies pirmajā vietā starp jaunreģistrētajiem uzņēmumiem pamatkapitāla apjoma ziņā.

Par jaunreģistrētā uzņēmuma valdes priekšsēdētāju iecelts IK Siltuma enerģija komersants Andris Vanags, bet valdes locekļa pienākumus pildīs Ingus Kaprāns.

Otrs lielākais pamatkapitāls starp pagājušajā nedēļā reģistrētajiem uzņēmumiem bijis SIA SK Capital ar 382 tūkstošu eiro pamatkapitālu, bet vēl vairākiem jaunreģistrētajiem uzņēmumiem reģistrēts 35 tūkstošu eiro pamatkapitāls (AS Caucasus Pharma Invest, SIA Knoppa un SIA J STONES).

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Patlaban vērojams koka palešu iepirkuma cenu kāpums, atzina aptaujātie nozares uzņēmumi.

Koka palešu ražotāja SIA "Kronus" pārstāvji pauda, ka koka palešu cenas kopš 2021.gada sākuma kāpušas par vairāk nekā 40%, kas skaidrojams gan ar lielo pieprasījumu pēc kokmateriāla, tostarp Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), gan arī ar apaļkoka baļķu zemo pieejamību to cenu dēļ un preču ražotāju pastiprināto interesi par koka palešu iegādi.

Kompānijas pārstāvji atklāja, ka parasti Kanāda ir lielākais neapstrādātā kokmateriāla importētājs ASV, taču Britu Kolumbijā, kas arī ir viens no lielākajiem meža reģioniem Kanādā, savairojušās mizas vaboles, tādēļ koksnes eksports no minētā reģiona ir ierobežots. Tādējādi ASV patlaban iepērk koksni no Eiropas Savienības (ES) un, lielā pieprasījuma dēļ, ES valstīs pieaug kokmateriāla cena.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nekustamā īpašuma pārvaldītājam un attīstītājam SIA «New Hanza Centre», kura lielākais dalībnieks ir likvidējamā AS «ABLV Bank», samazināts pamatkapitāls par 9,9 miljoniem eiro - līdz 25,3 miljoniem eiro, ziņo «Lursoft» Klientu portfelis.

Līdz šim uzņēmuma pamatkapitāls bija 35,2 miljoni eiro. Pēc pamatkapitāla samazināšanas uzņēmuma dalībniekiem piederošo daļu īpatsvars nav mainījies - AS «ABLV Bank» joprojām pieder 99,72% daļu, bet AS «New Hanza Capital» - 0,28%.

Pamatkapitāla samazināšana ierakstīta komercreģistrā 20. jūnijā.

SIA «New Hanza Centre» dibināta 2016. gada decembrī, lai pārvaldītu un veiktu tās īpašumā esošā zemesgabala Rīgā, Mihaila Tāla ielā 3 attīstību. Uzņēmuma patiesie labuma guvēji ir likvidējamās AS «ABLV Bank» akcionāri - Ernests Bernis un Oļegs Fiļs.

SIA «New Hanza Centre» pagājušajā gadā nav bijuši ieņēmumi, bet tai bija izdevumi 7,858 miljonu eiro apmērā, un rezultātā uzņēmums strādājis ar zaudējumiem 7,864 miljonu eiro apmērā.

Komentāri

Pievienot komentāru