Auto

Pieaugums ir, bet prieka pamaz

Aldis Zelmenis, 21.10.2014

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas auto tirgū septembris ir noslēdzies ar mikroskopisku 2% automobiļu pirmreizējo reģistrāciju skaita palielinājumu, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Kopumā reģistrēti 1155 auto, bet pirms gada tie bija 1132. Auto Asociācijas dati liecina, ka 2014. gada deviņu mēnešu laikā Latvijā jaunu auto reģistrāciju skaits pret attiecīgo periodu pērn ir pieaudzis par 20%. Šogad reģistrēti 11 072 jauni automobiļi – pasažieru un vieglais komerctransports (līdz 3,5 t). Pieaugums ir novērojams gan jauniem pasažieru automobiļiem (9239), gan vieglajam komerctransportam (1833), attiecīgi par 19% un 24% vairāk nekā 2013. gada pirmajos deviņos mēnešos.

Vērtējot jauno auto tirdzniecības rezultātus, DNB bankas Vieglo automobiļu līzinga daļas vadītājs Mārtiņš Dadeiks atzīst, ka, iedziļinoties pieauguma rādītāju izcelsmē, var pamanīt, ka liela daļa no šīm automašīnām Latvijā nepaliek. «Tāpēc svarīgs ir pārdoto jauno automašīnu skaits, kuras tiešām reāli brauks pa Latvijas ceļiem. Nav precīzas statistikas un uzskaites metodes par reeksportētajām automašīnām, bet var lēst, ka reālais jaunu auto pārdošanas palielinājums pērnā un šī gada deviņu mēnešu salīdzinājumā var būt nedaudz vairāk par 10%. Labā ziņa ir tā, ka jaunu automašīnu pārdošanas apjoma pieaugums Latvijā tiešām ir novērojams,» uzsver M. Dadeiks.

Vienlaikus DNB bankas līzinga speciālists gan saka, ka fizisko personu interese par jaunu auto iegādi ir vāja.

Visu rakstu Pieaugums ir, bet prieka pamaz lasiet 21. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru