Atpūta

Piektdienas intervija ar ROUG valdes locekli Uldi Ūsīti

Lelde Petrāne, 02.01.2015

Jaunākais izdevums

Biznesa portāls Db.lv piedāvā piektdienas mini interviju sēriju. Katru nedēļu kāds no uzņēmējdarbības vides pārstāvjiem sniedz atbildes uz jautājumiem - gan nopietniem, gan arī personīgākiem.

Uz jautājumiem šonedēļ atbild SIA ROUG valdes loceklis Uldis Ūsītis. Uzņēmuma specializācija ir dizaina izstrāde un interjera priekšmetu ražošana. Uzņēmuma dizainētie un ražotie produkti būs pieejami arī Latvijas veikalos – piemēram, drēbju pakaramie, žurnālgaldiņi utt.

- Kāpēc Jūs strādājat šajā uzņēmumā/nozarē?

Pirmkārt, šajā nozarē nonācu ļoti nejauši, bet tā man iepatikās jau no pirmajām dienām, jo ir saistīta ar kreativitāti un dizainu.

Gandrīz katru dienu ir jaunrades process, gan nodrošinot ražošanas procesu, gan piesaistot jaunus klientus, gan radot konceptus klientu veikaliem un izstrādājumiem. Tieši šī apvienība – dizains un ražošana - ir atslēgas vārdi, kāpēc esmu šajā nozarē. Aprīkojot katru jaunu veikalu, rodas piepildījuma un gandarījuma sajūta, ko iegūt ikdienā nav nemaz tik vienkārši.

- Kas Jūs iepriecina un kas Jūs apbēdina, kad raugāties uz Jūsu pārstāvēto nozari un Latvijas valsti kopumā?

Ikreiz, kad skatos TV raidījumu Latvija var, mani pārņem gandarījuma sajūta, ka ir daudz uzņēmumu un to vadītāju, kas nodrošina Latvijas izaugsmi. Manā nozarē – kokapstrāde - tas ir vērojams divtik, jo šī nozare ir tradīcijām un resursiem bagāta.

Priecē arī tas, ka latviešu uzņēmēji var apvienoties, lai piedalītos kopīgos iepirkumos un projektu realizācijā – piem., būvniecībā un mēbeļu iepirkumos.

Apbēdina tas, ka daudzi uzņēmumi vēl joprojām strādā pa vecam, nepievēršot uzmanību efektivitātes veicināšanai un kvalitātes nodrošināšanai. Rezultātā, esam spiesti pārdot un eksportēt savus produktus ar mazu pievienoto vērtību, zemu cenu un mazu peļņas procentu. Mums vajadzētu sasniegt līmeni kā Dānijai, kur, neskatoties uz to, ka ir vienas no augstākajām algām EU zonā, tās eksports pārsniedz importu. Tas nozīmē, ka viņu darba efektivitāte ir augsta, ražo īpašus un pieprasītus produktus un pakalpojumus, kurus māk pārdot ārzemēs.

- Kas Jūs iepriecina un kas Jūs apbēdina, kad raugāties uz Jūsu pārstāvēto uzņēmumu?

Iepriecina tas, ka esam aprīkojuši tādus veikalus kā Stenders, Monton, Mosaic, Levi’s 501, G-star RAW, Scotch&Soda, 7 for all mankind, Skagen Denmark un citus populārus veikalus.

Iepriecina arī tas, ka ir redzama uzņēmuma attīstība, darbinieku pašatdeve un ieinteresētība kopīgo mērķu sasniegšanā. Priecē tas, ka ar katru projektu – mēs, uzņēmuma darbinieki – augam un kļūstam zinošāki. Ņemot vērā, ka uzņēmums ir nesen dibināts – priecē arī tas, ka diezgan strauji «augam».

Vairāk vēlētos dot ieguldījumu arī Latvijas uzņēmumu un veikalu dizaina, stila un aprīkojuma radīšanā – pagaidām gan mūsu uzņēmumi kopumā ir diezgan kūtri.

- Vai Jūs un Jūsu pārstāvēto uzņēmumu var atrast interneta sociālajos tīklos un sociālajos portālos. Kāpēc – jā vai nē?

Var atrast (šobrīd esam facebook, pinterest un ir mājas lapa roug.lv) un noteikti darīsim papildu darbus, lai būtu plašāk redzami citos medijos un sociālajos tīklos. Šobrīd veicam 2015.gada aktivitāšu plānu apspriedi kolektīvā.

- Vai darbinieku trūkumu izjūtat?

Kvalificētu inženieru, dizaineru, ražošanas vadītāju, galdnieku un metālapstrādātāju nekad nebūs par daudz – protams, ka kvalificētu kadru trūkums būs, kaut gan teikt, ka ir liels izmisums – nevar.

- Kas jāņem vērā cilvēkam, kurš vēlas strādāt Jūsu pārstāvētajā uzņēmumā?

Pirmkārt, viņam jāmīl darbs, kas saistīts ar dizainu un interjera priekšmetu radīšanu un ražošanu. Jāgrib strādāt un dažreiz jāpaliek ilgāk par 5 vakarā.

- Kādi ir uzņēmuma tuvākie un tālākie mērķi?

Plānojam attīstīties Lavijas tirgū un 2015.gadā atvērt 3 pārstāvniecības ārzemēs – tās galvenokārt būs Skandināvijas valstis.

- Pastāstiet par savu ceļu uz pašreizējo amatu un to, kāds bija Jūsu pirmais darbs?

Mans pirmais darbs bija Saeimas deputāta palīgs, pilnīgi nesaistīts ar šī brīža darbu.

Pirms 10 gadiem piedalījos vienas mēbeļu ražotnes izveidē. Nostrādājot četrus gadus jaunizveidotajā ražotnē, nolēmu mainīt nozares un nākotnes plānus, bet mani vecie klienti aicināja mani atgriezties interjera priekšmetu ražošanas jomā. Tad parādījās arī pirmie pasūtījumi kā rezultātā radās SIA Roug un sāku specializēties tieši sabiedrisko telpu, it īpaši veikalu interjeru izveidē.

- Kā un kad radies Jūsu pārstāvētā uzņēmuma nosaukums un logo?

Sākotnēji bijam vairāki līdzīpašnieki, un tie ir viņu vārdu pirmie burti.

- Atklājiet kādu faktu, kuru mūsu lasītāji, iespējams, vēl nezina par Jūsu pārstāvēto uzņēmumu.

Aprīkojām aptuveni 40 Levis 501 veikalus visā pasaulē. Mūsu ražotie produkti ir aizceļojuši uz Johanesburgu, Sidneju un Mehiko.

- Kādas izmaiņas likumdošanā Jūs vēlētos redzēt?

Veicināt Latvijas uzņēmēju konkurētspēju pasaulē.

Ņemot vērā to, ka Latvijā imports pārsniedz eksportu, valstij būtu jāstimulē Latvijā ražoto produktu un pakalpojumu eksports uz ārvalstīm. Šajā gadījumā valstij ir ļoti plašas izpaušanās iespējas – sākot ar to, ko jau šobrīd dara LIAA eksporta veicināšanā līdz valsts fiskālai politikai.

- Vai ir kas tāds, kas Jūs pēdējā laikā ir patiesi pārsteidzis – patīkami vai nepatīkami?

Mani bērni, kuri apgūst visas jaunās lietas ātri un pārsteidz mani gandrīz ik dienu – Annijai ir 12 gadi, bet Gustavam - 8 gadi.

Rinkeviča nesaprotamais paziņojums – kāpēc šādas lietas ir jāstāsta publiski?

- Kurš ir Jūsu mīļākais ēdiens un dzēriens?

Jūras produkti un labs vīns. Svaigi spiestas augļu sulas. Valmiermuižas un Tērvetes alus.

- Kura grāmata/filma/personība ir uz Jums atstājusi vislielāko ietekmi – profesionāli un personīgi?

P. Koelju grāmatas ir atstājušas pozitīvu iespaidu, patīk lasīt biogrāfijas. Pēdējā laikā izklaides grāmatām neatliek laika, jo tās ir nomainījušas mācību grāmatas. Patika filma par Apple dibinātāju Stīvu Džobsu.

- Kur un kā vislabāk atpūsties pēc darba un smelties enerģiju?

Sportoju, peldu, skrienu un spēlēju tenisu, agrāk biju pusprofesionāls basketbolists.

Noteikti gūstu spēku arī vienkāršās pastaigās un izbraukumos kopā ar ģimeni.

- Jūsu novēlējums db.lv lasītājiem.

Mūsu dzīves virzītājspēks ir attīstība. Novēlu ikvienam izvirzīt savu mērķi un to sasniegt, lai veiksme un izdošanās ir jūsu sabiedrotie!

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

FOTO: Apbalvoti Latvijas 2019. gada sekmīgākie investori

Ilze Žaime, 24.01.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pasniegti apbalvojumi "Gada investors" par 2019. gada Latvijas sekmīgākajām investīcijām.

Par "Gada investors 2019" laureātiem privāto investoru sektorā nominācijā "Gada investīcija" par investīcijas apjomu un perspektīvāko nākotnes prognozi kļuva Uldis Ūsītis, Guntars Stabulnieks un Juris Birznieks ar veikto investīciju 76 000 eiro apmērā interaktīvo tirdzniecības plauktu displeju ražotājā "VividTech". Ar investoru palīdzību piesaistīts arī "Altum" līdzaizdevums 114 000 eiro apjomā.

Nominācijā "Gada videi draudzīgākā investīcija" par apjomīgāko investīciju ar pozitīvāko ietekmi uz vidi apbalvojumu saņēma Kārlis Babulis un Jānis Grīnbergs par investīciju 20 000 eiro apjomā uzņēmumā "Fertilizer Group" un kredītlīnijas piesaisti četru miljonu eiro apmērā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

23. janvārī jau piekto reizi tiks pasniegti apbalvojumi "Gada investors" par 2019. gada Latvijas sekmīgākajām privāto investoru un uzņēmumu sektora investīcijām.

Uz balvu septiņās kategorijās šogad pretendē 18 investori, investoru apvienības un darījumu konsultanti.

"2019. gadā LatBAN biedri, privātie investori un investoru sindikāti kopumā 20 jaunuzņēmumos un projektos ieguldījuši vairāk nekā miljonu eiro. Paralēli privātajām investīcijām biznesa eņģeļi palīdzējuši vairāk nekā 80 uzņēmējiem ar biznesa vadības konsultācijām un mentoringu, lai noteiktu pareizo kursu ilgtermiņa attīstībai," stāsta Jānis Rancāns, LatBAN valdes priekšsēdētājs.

Uz balvu "Gada investīcija" privāto investoru sektorā par investīcijas apjomu un perspektīvāko nākotnes prognozi pretendē:

- Kārlis Babulis un Jānis Grīnbergs par investīciju 20 000 eiro apjomā uzņēmumā "Fertilizer Group". Investori ir palīdzējuši arī piesaistīt četru miljonu eiro kredītlīniju no ASV fonda "Exworks Capital Fund I".

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

#Pērn uzsāktais darbs pie Latvijas jaunuzņēmumu pārstāvniecības Silīcija ielejā ir noslēdzies.

Pērn uzsāktais darbs pie Latvijas jaunuzņēmumu pārstāvniecības Silīcija ielejā ir noslēdzies un no šā gada februāra jaunuzņēmumiem pieejama pārstāvniecība globālajā startup tīklošanās vietā un investoru piesaistes karstākajā punktā - Silīcija ielejā, informē Ekonomikas ministrija.

Latvijas pārstāvniecība izveidota kopstrādes biroja ēkā WeWork, kas ir globāla koprades platforma inovatīviem, strauji augošiem tehnoloģiju startup uzņēmumiem. «Būtiskākais ieguvums Latvijas uzņēmumiem ir WeWork plašā starptautiskā pārstāvniecība - ar 150 lokācijām vairāk nekā 50 pasaules pilsētās, kas nozīmē, ka turpmāk Latvijas startup uzņēmēji jebkurā no šīm vietām varēs izmantot gan biroja telpas, gan biznesa tīklošanās un sadarbības iespējas ar citiem jaunuzņēmumiem visā pasaulē,» informē Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Komentāri

Pievienot komentāru