Atpūta

Piektdienas intervija ar veikalu tīkla top! līdzīpašnieku Edvīnu Bergmani

Lelde Petrāne, 05.12.2014

Edvīna dēlu Edija un Kārļa hobijs ir autosports. Abi dēli arī strādā veikalā top! un organizēja saviem kolēģiem pasākumu, kurā ikviens varēja izbraukt ar sporta automašīnu. Arī pats Edvīns izmēģināja spēkus šajā sporta veidā.

Foto: no personīgā arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Biznesa portāls Db.lv piedāvā piektdienas mini interviju sēriju. Katru nedēļu kāds no uzņēmējdarbības vides pārstāvjiem sniedz atbildes uz jautājumiem - gan nopietniem, gan arī personīgākiem.

Uz jautājumiem šonedēļ atbild veikalu ķēdes top! līdzīpašnieks Edvīns Bergmanis. top! veikalu ķēde ir 3. lielākā pārtikas veikalu ķēde Latvijā. 2/3 no visa veikalu tīkla top! apgrozījuma veido Latvijas ražotāju produkcija.

Ar preču zīmi top! Latvijā šobrīd darbojas 203 pārtikas veikali, no tiem 106 top! un 97 mini top! veikali, kuri pieder 17 vietējiem uzņēmumiem. SIA Iepirkuma grupa ir pārtikas veikalu tīklu top! pārstāvošais uzņēmums, kurš veikalu tīklam nodrošina vienotu iepirkumu sistēmu un kopējas mārketinga aktivitātes.

- Kāpēc Jūs strādājat šajā uzņēmumā/nozarē?

Tirdzniecības nozarē strādāju jau kopš 90-tajiem gadiem, un, uzsākot savu darbību veikalu tīklā top!, es ticu, ka arī latvieši spēj vienoti strādāt un attīstīt savu tirdzniecības tīklu, veidojot konkurenci lielajām veikalu ķēdēm.

- Kas Jūs iepriecina un kas Jūs apbēdina, kad raugāties uz Jūsu pārstāvēto nozari un Latvijas valsti kopumā?

Mani iepriecina tas, ka mazumtirdzniecības nozare Latvijā ir salīdzinoši augstā līmenī, ja salīdzina ar citām valstīm. Savukārt, apbēdina tas, ka nacionālā kapitāla uzņēmumi nav spējuši kopā strādāt un noturēt dominanci Latvijas tirgū.

- Kas Jūs iepriecina un kas Jūs apbēdina, kad raugāties uz Jūsu pārstāvēto uzņēmumu?

Mani iepriecina tas, ka uzņēmums savā nozarē aug samērā strauji, turklāt saglabā finansiālo stabilitāti, kas ir bijis viens no svarīgākajiem aspektiem uzņēmuma veidošanā. Šogad mūsu veikalu skaits pārsniedza jau 200.

- Vai Jūs un Jūsu pārstāvēto uzņēmumu var atrast interneta sociālajos tīklos un sociālajos portālos. Kāpēc – jā vai nē?

Pats sociālos tīklus neizmantoju, taču uzņēmums tiek plaši pārstāvēts gan draugiem.lv, gan facebook.com vietnēs, jo tas ir viens no komunikācijas veidiem, kā uzrunāt pircējus.

- Vai darbinieku trūkumu izjūtat?

Lai arī šī ir ļoti aktuāla tēma, īpaši reģionos, mēs nevaram teikt, ka izjūtam darbinieku trūkumu, jo nepieciešamo komandu esam līdz šim veiksmīgi nokomplektējuši. Turklāt, arī verot vaļā jaunus veikalus, līdz šim esam spējuši atrast strādāt gribošus un uzticamus darbiniekus.

- Kas jāņem vērā cilvēkam, kurš vēlas strādāt Jūsu pārstāvētajā uzņēmumā?

Ikvienam cilvēkam, kurš vēlas strādāt mūsu uzņēmumā, jāņem vērā, ka uzņēmums attīstās. Tas nozīmē to, ka daudzas lietas nepārtraukti mainās, līdz ar to ikvienam ir iespējas augt un profesionāli attīstīties. No darbiniekiem vēlamies sagaidīt ilgtermiņa sadarbību.

- Kādi ir uzņēmuma tuvākie un tālākie mērķi?

Uzņēmuma tālākie mērķi ir turpināt attīstīt top! pārtikas veikalu ķēdi, verot vaļā jaunus veikalus un piesaistot vēl kādu spēcīgu un stabilu vietējo uzņēmumu. Paralēli veikalu tīklam top! jāattīstīta arī zemo cenu veikalu tīkls Labais.

- Kā un kad radies Jūsu pārstāvētā uzņēmuma nosaukums un logo?

Nosaukums un logo top! ir radies Liepājā, uzņēmumā a/s Liepājas patērētāju biedrība. Vēlāk, apvienojoties vairākiem uzņēmumiem, tika arī nolemts tālāk attīstīt tieši šo zīmolu. Jau kopš logo rašanās, top! nosaukums simbolizē taupību, organizāciju un palīdzību.

- Atklājiet kādu faktu, kuru mūsu lasītāji, iespējams, vēl nezina par Jūsu pārstāvēto uzņēmumu.

Veikalu tīkls top! ir lielākais vietējais veikalu tīkls Latvijā. Atšķirībā no konkurentiem, top! ir 100% latviešu uzņēmums.

- Kādas izmaiņas likumdošanā Jūs vēlētos redzēt?

Protams, būtu jāstrādā pie tā, lai samazinātu darba spēka nodokļus, kā arī celt neapliekamo minimumu. Tomēr, ja skatāmies globāli, patiesībā, manuprāt, galvenais ir, lai mūsu likumdošanā nebūtu radikālas izmaiņas un uzņēmējiem būtu prognozējamība.

- Vai ir kas tāds, kas Jūs pēdējā laikā ir patiesi pārsteidzis – patīkami vai nepatīkami?

Tas, kas mani ir patīkami pārsteidzis pēdējā laikā ir tas, ka cilvēki Latvijā ir palikuši patriotiskāki, ko īpaši varēja novērot Latvijas svētku nedēļā. Nepatīkami pārsteidz Ukrainas notikumu attīstība.

- Kurš ir Jūsu mīļākais ēdiens un dzēriens?

Grūti ir izcelt kādu ēdienu vai dzērienu konkrēti, taču vislabāk man patīk latviešu un itāļu virtuve.

- Kura grāmata/filma/personība ir uz Jums atstājusi vislielāko ietekmi – profesionāli un personīgi?

Visvairāk man interesē grāmatas un filmas par vēsturi. Šobrīd daudz pārlasu tieši Latvijas vēsturi.

- Kur un kā vislabāk atpūsties pēc darba un smelties enerģiju?

Uz ūdens ar makšķeri rokās.

- Izstāstiet, lūdzu, savu mīļāko anekdoti vai kādu smieklīgu/interesantu atgadījumu no dzīves/darba.

Tikko veikalu tīklam top! kopā ar sociālo tīklu draugiem.lv bija kampaņa Patriotu nedēļas ietvaros, kuras laikā, pasakot pareizo paroli, pircējs pie kases bez maksas varēja saņemt sarkanbaltsarkano lentīti. Parole bija mūsu sauklis: «Tepat ir labi!»

Kāda pircēja pie kases, kamēr pārdevēja skenēja preci, saka: «Tepat ir labi!»

Pārdevēja atbild: «Jā, te ir labi!» Un turpina tālāk skenēt preci.

Tikai pēc brīža pārdevēja sapratusi, ko patiesībā pircēja ar to gribēja pateikt.

Lentīti pircēja, protams, saņēma.

- Jūsu novēlējums db.lv lasītājiem.

Es vēlētos cilvēkiem novēlēt optimismu. Šajā svētku laikā dāvājiet viens otram kādu gaišu domu vai ideju, tad mazās dzīves problēmas labāk risināsies!

Komentāri

Pievienot komentāru