Pieļauj stagnāciju dzīvokļu tirgū 

Visdārgākais dzīvoklis Rīgas sērijveida mājās 2009. gada decembrī tika pārdots par 850 eiro kvadrātmetrā.

, 29.01.2010

(Foto: Vitālijs Stīpnieks, DB)

To, atsaucoties uz oficiālajiem datiem par 2009. gada decembrī notikušajiem darījumiem ar nekustamajiem īpašumiem, ziņo kompānija Nira fonds.

Janvāra beigās dzīvokļu cena sērijveida mājās Rīgā bija robežās no 570 līdz 650 eiro kvadrātmetrā, kas atbilstot 2002. gada decembrī reģistrētajam līmenim. Kompānija atzīmē, ka tās nav piedāvājuma cenas. Tās ir cenas, par kurām notiek reāli pirkšanas un pārdošanas darījumi. Ja parādās dzīvokļa piedāvājums (ar remontu) par cenu aptuveni 500 eiro kvadrātmetrā, pircējs tiek atrasts pāris stundu laikā pēc dzīvokļa izlikšanas pārdošanai, apgalvo Nira fonds.

Pēc kompānijas datiem, decembris bija visai aktīvs mēnesis dzīvokļu pārdošanas ziņā. Janvāra pirmajā nedēļā klientu plūsma krasi samazinājās, bet mēneša otrajā pusē klientu pieprasījumu, dzīvokļu prezentāciju un darījumu skaita līmenis sasniedza decembra līmeni.

Uzņēmuma analītiķi neizslēdz iespēju, ka, samazinoties kvalitatīvu un lētu dzīvokļu piedāvājumam, sērijveida dzīvokļu tirdzniecībā varētu iestāties zināma stagnācija. Ja tas notiks, šai parādībai ir psiholoģisks raksturs – pircējiem ir vajadzīgs laiks, lai aptvertu, ka labu dzīvokli par 470 līdz 500 eiro kvadrātmetrā vairs nevar atrast.

Jaunākais izdevums