Lauksaimniecība

Piena ceļš kāpina peļņu un, iespējams, maksās dividendes

Sandra Dieziņa, 03.03.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Pēc provizoriskiem aprēķiniem aizvadītajā gadā kooperatīvs Piena ceļš strādājis ar 517 tūkstošu eiro peļņu, kas ir par 108% vairāk nekā gadu iepriekš.

Kā informē LPKS Piena ceļš padomes priekšsēdētājs Anrijs Aumalis, kooperatīvam piederošās piena pārstrādes rūpnīcas Jaunpils pienotava pelņa pērn bijusi 815 tūkstoši eiro, kas ir ievērojams kāpums salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem. Neskatoties uz iepriekšējo divu gadu sarežģīto situāciju piena tirgū, pērn kooperatīvs Piena ceļš, un tā meitas uzņēmumi Jaunpils pienotava un Agrera, noslēdzis ar labiem finanšu rādītājiem.

«Aizvadītais gads kooperatīvam bija tiešām sarežģīts, bet kopumā veiksmīgs. Mums ir izdevies reorganizēt un sakārtot savu darbību, un turpinām strādāt pie attīstības. Īpaši vēlos uzteikt mūsu piena pārstrādes uzņēmumu Jaunpils pienotava, kas divu gadu laikā kopš Krievijas krīzes ir spējis pārkārtoties un darboties neatkarīgi un ar peļņu,» komentē Anrijs Aumalis, kooperatīva Piena ceļš padomes priekšsēdētājs.

Ar 135 tūkstošu eiro peļņu strādājis arī kooperatīvam piederošais lauksaimniecības preču tirdzniecības un konsultāciju uzņēmums Agrera. Šobrīd vēl tiek veikts finanšu audits, un, tam noslēdzoties, tiks lemts par dividenžu izmaksu uzņēmumu īpašniekiem – kooperatīva biedriem.

Piena ceļš šobrīd ir lielākais piena ražotāju kooperatīvs, kurā uz 2017. gada 1. martu bija apvienojusies 51 zemnieku saimniecība. Kooperatīvs dibināts 2004. gadā, 2007. gadā tas iegādājās SIA Agrera, bet par a/s Jaunpils pienotava iegādi zemnieki lēma 2008. gadā.