Ražošana

Pieprasījums pēc Latvenergo obligācijām četras reizes pārsniedz piedāvāto apjomu

Žanete Hāka, 22.03.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Noslēdzoties AS Latvenergo vērtspapīru izvietošanai, investoru pieprasījums sasniedza 79,3 miljonus eiro, līdz ar to gandrīz 4 reizes pārsniedzot plānoto papildu emisijas apjomu, informē uzņēmuma pārstāvji.

AS Latvenergo obligāciju pirmās sērijas ietvaros papildus tika izvietotas obligācijas 20 miljonu eiro apmērā.

Publiskais piedāvājums tika izteikts Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, saņemot obligāciju iegādes orderus no 28 dažādiem investoriem, ieskaitot pensiju fondus, aktīvu pārvaldības fondus, apdrošināšanas sabiedrības un bankas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Izvietošanas perioda beigās fiksētā ienesīguma līdz obligāciju dzēšanai likme bija 2,6167%, kas ir krietni zemāka par nofiksēto gala ienesīgumu izvietojot pirmo un otro obligāciju emisiju. Tas vērtējams ļoti pozitīvi, jo liecina, ka investoru prasītais riska uzcenojums ir samazinājies, norādot uz augošu uzticības līmeni investīciju profesionāļu vidē uzņēmuma stabilitātei un attīstībai.

Kopā tika izvietoti 20 tūkstoši obligāciju ar obligācijas nominālvērtību 1000 eiro un dzēšanas termiņu 2017.gada 15.decembris. Kopējais obligāciju emisijas sērijas apjoms pēc šīs papildu emisijas būs 70 miljoni eiro, organizators ir AS SEB banka.

Obligāciju emisija tiek realizēta Latvenergo koncerna aizņemtā kapitāla piesaistes plāna ietvaros un tās rezultātā piesaistītais finansējums tiks novirzīts Latvenergo koncerna kapitālieguldījumu programmas finansēšanai, ieskaitot, bet neaprobežojoties ar sadales un pārvades tīklu atjaunošanu, transformatoru apakšstaciju rekonstrukciju, ieguldījumiem sprieguma kvalitātes uzlabošanā, kā arī gaisvadu līniju nomaiņai pret kabeļu līnijām, lai uzlabotu elektroenerģijas piegādes kvalitāti un drošību klientiem un samazinātu tīklu zudumus.

Jau ziņots, ka Latvenergo pirmās obligāciju sērijas emisijas ietvaros pērn 13.decembrī notika investoru pieteikumu izvietošana obligāciju emisijai 20 miljonu eiro apjomā ar piecu gadu obligāciju dzēšanas termiņu. Obligāciju kopējais pieprasījums izvietošanas perioda beigās sasniedza vairāk nekā 90 miljonus eiro, tādējādi 4,6 reizes pārsniedzot plānoto emisijas apjomu.

Arī Latvijas 2. un arī 3. pensiju līmeņa plāni būtiski palielinājuši ieguldījumus Latvenergo obligācijās. Uzskatot, ka ieguldījumi Latvenergo obligācijās veicinās pensiju kapitāla pieaugumu, pensiju plāni vismaz divkāršojuši ieguldījumu apjomus šajos vērtspapīros.