Pierādīs, ka pasaule negriežas tikai ap galvaspilsētu

2018. gada 08. augusts plkst. 7:34
Dalies ar šo rakstu

Vidzemes Augstskolas absolvents, Wunder Latvia vadītājs Ernests Gabrāns, kura uzņēmumam patlaban filiāles ir ne tikai Valmierā, bet arī Rīgā un Rēzeknē, iecerējis pierādīt, ka pasaule negriežas tikai ap galvaspilsētu un, sanākot kopā, Valmieras un visas Vidzemes IT uzņēmumi ir pašpietiekami, spēj radīt jaunas lietas, attīstīt sevi un apmainīties ar zināšanām.

Nolūkā vairot ideju un zināšanu apmaiņu Wunder Latvia kopā ar sadarbības partneriem oktobrī rīkos konferenci ar mērķi veidot kopienu. «IT uzņēmumu blīvums Valmierā, salīdzinot ar Rīgu, ir mazāks, bet tas nenozīmē, ka nevaram izveidot kopienu. Patlaban katrs savā aliņā darbojamies, un jāapmainās ar pieredzes stāstiem. Man ir ideja sadarbībā ar Valmieras Attīstības aģentūru te izveidot arī kustību Valmiera TechGirls. Šāda kustība ir jau izveidota Rīgā, bet arī reģionos ir potenciāls ko tādu attīstīt,» pārliecināts E. Gabrāns.

Viņa vadītā uzņēmuma pirmsākumi meklējami pirms aptuveni desmit gadiem, un tas veido biznesa orientētas IT sistēmas. Lielāko daļu jeb 85% no apgrozījuma veido eksports uz Vāciju, Angliju un Somiju. «Vācijā lielākie mūsu klienti ir Burda medijs, dzērienu ražotājs Jägermeister un Vācijas autobūves uzņēmumu grupa Daimler AG. Arī Latvijā mums ir bijuši ambiciozi projekti, piemēram, izveidojām iekštīklu Latvijas dzelzceļam,» stāsta E. Gabrāns, kurš atklāj, ka vairāk nekā 50% Wunder Latvia darbinieku ir Vidzemes Augstskolas absolventi. Filiāļu izveide citās Latvijas pilsētās saistīta ar darbinieku kapacitātes trūkumu Valmierā.

Vienlaikus viņš atzinīgi vērtē Valmieru kā labvēlīgu vidi IT uzņēmumu attīstībai, jo Vidzemes Augstskola piesaista pilsētai jaunus cilvēkus. Daļa paliek uz dzīvi Valmierā, bet daļa darbu atrod citās Latvijas pilsētās. «Absolventu skaits ir pietiekami liels. Problēma ir tā, ka visi vēlas labākos speciālistus un par to vienmēr nozarē būs cīņa. Lokālie uzņēmumi seko līdzi studentu gaitām, un tiem ir sadarbība ar Vidzemes Augstskolu, arī mums. Es lasu lekcijas un stāstu jauniešiem, ko darba devēji no jaunajiem IT speciālistiem sagaida,» teic E. Gabrāns.

Plašāk par IT biznesu Valmierā lasāms 8. augusta laikrakstā Dienas Bizness.


LASI ARĪ:

Atvadu ballīte pirmajam darbiniekam, kurš aizgājis no uzņēmuma astoņu gadu pastāvēšanas laikā

Dalies ar šo rakstu