Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šovasar Jūrmalā viesmīlības sezonu aizvadīja jauns spēlētājs – viesu namiņi "Blackbirds Apartments”; tos izvēlas Latvijā dzīvojošie, kuri vasaru vēlas pavadīt Jūrmalā.

"Liels prieks, ka vasara tiešām bija pieprasīta. Tagad zinām, ka jūnijs un jūlijs ir top mēneši, augusta otrajā pusē jau jūtams, ka cilvēki gatavojas rudens sezonai un skolas gaitām. Lēnām parādās arī interese par rudens sezonu un laiku no rudens līdz pavasarim," teic Agnese Strazda, "Blackbirds Aparments" līdzīpašniece.

Pirmie viesi, kas uzsāka dzīvi vienā no mājiņām tieši Covid-19 izplatības laikā, bija draugu ģimene, jo vēlējās strādāt no mājām un nodrošināt iespēju bērniem baudīt svaigo gaisu un piepildījumu, ko dod plaša, bet slēgta teritorija. "Dzīvē pārliecinājāmies, ka viens labs cilvēks pulcē sev apkārt citus labus cilvēkus un rezultātā visās četrās mājiņās šovasar dzīvoja cilvēki, ar kuriem ir par ko runāt un par ko smiet. Ja ne gluži baltā galdauta svētki, bet kopīgas svinības aizvadītajā vasarā pie mums Jūrmalā netrūka," viņa stāsta.

Pirmo sezonu uzņēmums izmantoja, lai saņemtu atgriezenisko saiti no viesiem, kā rezultātā tagad namiņu virtuvē ir gan lielāki ēdienu gatavošanas dēlīši, gan lielāki naži. "Viesmīlībā ir tāds likums – tajā ir daudz pozitīvā, bet arī prasa daudz enerģijas. Mēs paši diendienā kopjam teritoriju, līdz ar to atdodam daļu sevis, lai viesiem būtu patīkami. Šis virziens ļauj eksperimentēt ar potenciālo klientu uzrunāšanu – savi secinājumi, kas strādā un kas ne. Mums kā viesmīlības šūniņai noteikti ir lielāks potenciāls, nekā mēs to šobrīd izmantojam," uzskata A. Strazda.

Ideja par nelielu viesmīlības biznesu Strazdu ģimenei nedzima vienā dienā. Lai dzimtas īpašums Jūrmalā joprojām paliktu ģimenē un nebūtu apsverams īstermiņa kairinājums to pārdot, pirms četriem gadiem A. Strazdai kopā ar vīru radās ideja, ka laukumā, kas atrodas blakus pašu mājām, varētu tapt viesmīlības zona – vairākas nelielas koka mājiņas viesiem īstermiņa un ilgtermiņa īrei.

Veicot tirgus izpēti, Strazdu ģimene apzinājās, ka Jūrmala joprojām ir saglabājusi savu vasaras atpūtas galamērķa statusu ne tikai ārzemnieku, bet arī vietējo iedzīvotāju vidū, līdz ar to ar savu investīciju ģimene papildina esošo viesmīlības piedāvājumu Jūrmalā.

"Ņemot vērā, ka tas bija četru gadu projekts ne bez izaicinājumiem, emocionālā un finansiālā slodze ir veiksmīgi balansēta šo laika posmu," saka A. Strazda, uzsverot, ka viss darbs paveikts vēlos vakaros un brīvdienās ārpus pamatdarba bankā. "Katram notikumam dzīvē ir savi fona trokšņi. Manējie ir saistīti ar to, ka vasaras pirmajā pusē bija skaidri zināms, ka es iepauzēšu ar darbu bankā un uz laiku ļaušos drosmīgiem eksperimentiem, kuru virzienu noteikšu tikai es pati un darīšu kopā ar tiem cilvēkiem, kurus izvēlos es un kuri izvēlās mani kā savu komandas biedru. Tā nu šobrīd varu likt lietā gan vadības, gan komunikācijas un digitālā mārketinga prasmes, lai ar "Blackbirds Apartments" iepazītos pēc iespējas lielāks cilvēku skaits," stāsta A. Strazda.

Viņas vīrs Kristaps Strazds uz noteiktu laiku ir pievienojas SEB bankas valdei un uzņēmies finanšu direktora pienākumus. Līdz ar to, ievērojot interešu konflikta risku vadību, A. Strazda uz ilgāku laiku ir atvaļinājumā, iepauzējot ar darbu SEB bankā, kur viņa ir Komunikācijas pārvaldes vadītāja.

Vaicāta par to, kā Covid-19 mainīs tūrisms, A. Strazda teic, ka "Blackbirds Apartments" ir pavisam mikroskopisks tūrisma nozares pārstāvis, bet pirmajā sezonā viņa secinājusi, ka šis gads ir izaicinājis Latvijas iedzīvotājus vairāk izpētīt Latviju un to, cik daudz skaistu vietu ilgākai un īsākai nakšņošanai ir Latvijā.

"Kopumā šis laiks uzliek bremzi arī ceļošanai tādā aspektā, ka nevēlamies pakļaut savus ģimenes locekļus lielam riskam, līdz ar to attīstās tuvējie izbraucieni un ne pūļa objektu meklēšana. Nakšņošanai cilvēki izvēlas norobežotākas vietas," spriež A. Strazda.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

SEB Investment Management iegādājas Altum obligācijas

Lelde Petrāne, 16.04.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai atbalstītu Latvijas ekonomiku, nodrošinātu papildu finansējumu uzņēmumiem, vienlaikus arī Latvijas iedzīvotāju pensiju 2. un 3. līmeņa uzkrājumiem rastu šim brīdim ienesīgākas ieguldīšanas iesējas, šā gada 9. aprīļa valsts attīstības finanšu institūcijas "ALTUM" 20 miljonu eiro obligāciju emisijā vienu trešdaļu no kopējās emisijas 6 miljonu eiro vērtībā iegādājies "SEB bankas" meitas uzņēmums "SEB Investment Management".

"SEB Investment Management", kas ikdienā pārvalda Latvijas iedzīvotāju pensiju 2. un 3. līmeņa uzkrājumus, ir veicis ieguldījumu ar ienesīguma likmi 1,3% gadā, kas šajā ļoti zemo un pat negatīvo valsts vērtspapīru ienesīguma likmju un reto uzņēmumu vērtspapīru emisiju laikā ir pievilcīga alternatīva ieguldījumu vērtības saglabāšanai un audzēšanai, skaidro pārstāve Agnese Strazda.

Altum obligācijas 20 miljonu eiro apmērā iegādājušies 15 investori Baltijā 

Valsts "Attīstības finanšu institūcijas "Altum"" ("Altum") obligācijas 20 miljonu eiro apmērā...

"SEB Investment Management" bija viens no 15 investoriem Baltijā, iegādājoties vienu trešdaļu no kopējā emitēto vērtspapīru apjoma.

Jānis Rozenfelds, "SEB Investment Management" valdes priekšsēdētājs, informē: "Ieguldot klientu līdzekļus jaunajā "ALTUM" obligāciju emisijā, izmantojam iespēju investēt vērtspapīros ar konkurētspējīgu sagaidāmo atdevi un atbalstām kvalitatīva emitenta turpmāku izaugsmi. "ALTUM" obligācijas ir izcils rīks, ar kura palīdzību "SEB" pensiju plāni – gan 2., gan 3. līmenī - praksē atbalsta valsts ekonomiku, kā arī veicina Baltijas kapitāla tirgus attīstību."

Iegūtais finansējums, ko "ALTUM" saņem pēc obligāciju emisijas, tiks izmantots "ALTUM" pārvaldītā Zemes fonda darbības paplašināšanai, vēl vairāk stiprinot fonda pēdējo gadu straujo izaugsmi - uzņēmējdarbības projektu finansēšanu lauksaimniecības jomā.

Zemes fonda darījumu apjoms katru gadu aug un 2019. gadā fonda portfelis tika dubultots, šobrīd tā kopējam apjomam strauji tuvojoties 50 miljoniem eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru