Citas ziņas

Pirmo reizi pie jaunajiem motocikliem tikuši arī Jelgavas policisti

Dienas Bizness, 19.05.2015

Foto: Raitis Puriņš

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pirmo reizi Jelgavas ceļu policisti saņēmuši četrus jaudīgus motociklus, ko tie izmantos satiksmes uzraudzībā, masu pasākumos, kā arī citiem uzdevumiem. Pieredze rāda, ka satiksmes dalībnieku respekts pret policistu uz motocikla ir lielāks, vēsta reģionālais portāls zz.diena.lv.

Policists Uldis Lācis, viens no četriem jelgavniekiem, kam uzticēti no Rīgas saņemtie motocikli, ar atslēgas puspagriezienu iedarbinājis vācu BMW 850, atceras jaunību, kad jau 16 gadu vecumā braucis ar čehu «Jawa».

«Šis motocikls, salīdzinot ar «javiņu», ir kā diena pret nakti,» secina policists. Dienesta motocikls ir gan ātrāks, gan ērtāks, tas arī vairāk tērē degvielu. Braucamais ir labi kopts, tādēļ nevar manīt, ka tas ražots 1997. gadā.

«Pamēģināju izbraukt uz ceļa – tūlīt jūt respektu no visiem braucējiem,» apmierināti saka U.Lācis. Viņam ir gadījies, ka nekaunīgi baikeri, pārsniedzot atļauto ātrumu, apdzen policijas auto. Turpretī, ieraugot policijas motociklu, ātrums tiekot samazināts.

Valsts policijas pārstāve Ilze Jurēvica stāsta, ka pirmo reizi policija motociklus iegādājusies deviņdesmito gadu vidū. Līdz šim tie izmantoti galvenokārt Rīgā, šopavasar, kad esošajiem 34 motocikliem klāt nopirkti vēl 20, ar šo tehniku policijas vienības sākts apgādāt arī ārpus galvaspilsētas.

Jauniegādātajos 20 policijas motociklos, no kuriem katrs maksā 24 tūkstošus eiro, iebūvēti arī video radari, dators un internets. Reģioniem, tostarp Jelgavai, nosūtītie motocikli ir vienkāršāki, taču arī tiem ir sirēnas un bākugunis. «Pagaidām motociklus samērā daudz izmanto Latvijas ES prezidentūras pasākumos, bet pēc Jāņiem tie būs vairāk uz ceļiem,» piebilst I.Jurēvica.

Komentāri

Pievienot komentāru