Piektdien, 31. oktobrī, Ventspils siltumapgādes uzņēmumi pašvaldības SIA Ventspils siltums un Pārventas siltums iesniedza Ventspils pilsētas sabiedrisko pakalpojumu regulatoram izskatīšanai jaunus siltumenerģijas tarifa projektus, kuros no 2009. gada 1. janvāra plānots siltumenerģijas tarifu pieaugums maksai par apkuri un karsto ūdeni. Pārventas puses patērētājiem tarifu vidējais pieaugums plānots par 16%, savukārt Ventas kreisā krasta patērētājiem par 15.5%.
Jaunie tarifi, ko pašvaldības SIA Pārventas siltums regulatoram iesniedzis izskatīšanai un apstiprināšanai ir 45.27 LVL/MWh (bez PVN). Pašvaldības SIA Ventspils siltums iesniegtie jaunie siltumenerģijas tarifi ir 44.93 LVL/MWh (bez PVN). Iedzīvotājiem maksa par siltumu salīdzinot ar 2008.gada beigām uz katriem 10 Ls 2009.gadā varētu pieaugt par 1.60 Ls. Tas būs atkarīgs ne tikai no tarifa, bet arī no ēkas patērētā siltumenerģijas daudzuma, ko savukārt ietekmē ēkas siltumapgādes sistēmas stāvoklis, siltumskaitītāja uzstādījumi, ārgaisa temperatūra, dzīvojamās telpas platība un citi faktori. Tomēr Ventspilī joprojām būs vieni no zemākajiem tarifiem valstī.
Tarifa paaugstināšanas svarīgākais iemesls ir prasība, ka siltumenerģijas tarifam ir jānodrošina uzņēmuma rentabla darbība. Saglabājot pašreizējo tarifu – 38.90 Ls/MWh (bez PVN), kas ir spēkā no 2008. gada 1. septembra, siltumapgādes uzņēmumiem nāktos strādāt ar zaudējumiem, un līdz jaunā TEC darbības uzsākšanai nebūtu iespējas nodrošināt drošu siltumenerģijas piegādi.
SIA Pārventas siltums tarifa pieauguma lielāko daļu (par 2.94 LVL/MWh) veido nepieciešamība nākošajā gadā papildus iegādāties CO2 gāzu emisijas kvotas, kuru uzņēmumam iedalītais daudzums nākošajam gadam ir nepietiekams. Abiem uzņēmumiem turpmāk nāksies maksāt augstāku cenu arī par elektroenerģiju, jo ar 2008.gada 15.maiju stājušies spēkā grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā. Saskaņā ar šiem grozījumiem abi uzņēmumi to turpmāk būs spiesti iegādāties par tirgus cenu, kas radīs elektroenerģijas izmaksu pieaugumu par 58% Pārventas siltumam un 47%Ventspils siltumam.
Par 7.1% pieaugušas kurināmā izmaksas, ko ietekmējušas šķeldas iepirkšanas cenu pieaugums šogad par 13%, ogļu – par 4%, mazuta – par 8%. Lai arī pēdējā mazuta partija iepirkta naftas cenas krituma laikā, konkursā piedāvātā zemākā cena bija par 65 LVL tonnā augstāka nekā tarifā iekļautā. Pat, ja šobrīd izsludinātajā konkursā, izdotos iepirkt mazutu par salīdzinoši zemu cenu, labākajā gadījumā uzņēmumi varētu strādāt ar mazākiem zaudējumiem, informē ventspils pašvaldība.
SPR 10 dienu laikā jāizvērtē iesniegtie projekti un jāpaziņo lēmums par to pieņemšanu izskatīšanai vai noraidīšanu.
























