Pārtika

Polija eksportējusi uz citām ES valstīm 2500 kilogramus slimu govju gaļas

LETA--AP, 01.02.2019

Foto: pixabay.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Apmēram 2500 kilogrami gaļas, kas iegūta no Polijā nelikumīgi nokautām slimām govīm, ir eksportēta uz 10 citām Eiropas Savienības (ES) valstīm, ceturtdien paziņoja Polijas veterinārā dienesta vadītājs Pavels Nemčuks.

Viņš sacīja, ka šī slimo govju gaļa ir eksportēta uz Somiju, Ungāriju, Igauniju, Rumāniju, Zviedriju, Franciju, Spāniju, Lietuvu, Portugāli un Slovākiju.

Slimo govju gaļa nonākusi arī 20 tirdzniecības vietās Polijā, bet pēc tam atsaukta no turienes.

Arī Db.lv jau ziņoja, ka saskaņā ar The Guardian vēstīto Polijas televīzijas reportieris, iefiltrējoties kādā kautuvē, slepeni nofilmējis materiālu, kas liecina, ka uz kādu Polijas kautuvi tiek atvestas slimas govis un pārdotas bez veterinārās inspekcijas atļaujas.

Privātā raidsabiedrība TVN nesen pārraidīja slepeni veidotu reportāžu, kurā dokumentēta slimu govju kaušana, pārkāpjot likumu, Ostrovas Mazoveckas pilsētā Polijas ziemeļaustrumos.

Kaušana bija veikta bez veterinārārstu klātbūtnes, lai gan gaļa tika marķēta kā nepieciešamajai juridiskajai procedūrai atbilstoša.

Zviedrijas Nacionālās pārtikas aģentūras pārstāve Luīze Nīholma pastāstīja, ka šī gaļa nelielos daudzumos ir pārdota četrām kompānijām Zviedrijā, un nosauca to par «pārtikas likuma nopietnu pārkāpumu un pilnīgi nepieņemamu».

Aģentūra paziņoja, ka par notikušo tika informētas varas iestādes ES valstīs, uz kurām šī gaļa bija eksportēta.

Amatpersonas Somijā pavēstīja, ka šajā valstī nonākuši apmēram 250 kilogrami Polijas gaļas, par kuru ir aizdomas, ka tā iegūta no slimām govīm. Pārtikas drošuma amatpersonas izmeklē, vai vismaz daļa šīs gaļas ir pārdota vietējos veikalos.

Igaunijā nonāca apmēram 350 kilogrami šādas gaļas, bet nekas no tās nesasniedza turienes veikalus, sacīja amatpersonas šajā valstī.

Polijas veterinārā inspekcija šonedēļ anulēja attiecīgās lopkautuves darbības atļauju.

Komentāri

Pievienot komentāru