Portugāļu arhitekts izveido biznesu Rīgā 

Portugāļu arhitekts Andre Raimundo Rīgā izveidojis TeamGuruX tiešsaistes platformu, kas savieno dažādus pakalpojumu sniedzējus ar klientiem.

Laura Mazbērziņa, 2018. gada 15. oktobris plkst. 14:38

Foto: publicitātes

TeamGuruX platforma darbojas Rīgas reģionā un piedāvā dažāda veida pakalpojumus, piemēram, uzkopšanu, elektriķu, santehniķu un auklīšu pakalpojumus, datoru remontu, kā arī ir iespēja iegādāties mājās gatavotas kūkas. Viss tiek piegādāts līdz klienta vēlamajai vietai.

Lai sniegtu pakalpojumus TeamGuruX platformā, ir jābūt augstiem klientu vērtējumiem. Tas liek klientiem katru piedāvājumu uztvert nopietni. Kad klients ir nosūtījis pieprasījumu un samaksājis par pakalpojumu, nauda pakalpojumu sneidzējam Guru tiek pārskaitīta tikai tad, kad klients ir apstiprinājis, ka pakalpojums ir veikts kvalitatīvi un klients ar darbu ir apmierināts. Ja klients nav apmierināts ar saņemto pakalpojumu un uzskata, ka Guru nav pienācīgi izdarījis savu darbu, tas var novest pie Guru izņemšanas no platformas.

Katrā pakalpojumu kategorijā tiek piedāvāti konkrētās nozares profesionāļi. Guru iekasē 10% komisijas maksu par katru sniegto pakalpojumu. Apmaiņā platforma saviem lietotājiem nodrošina nepieciešamo grāmatvedības dokumentāciju, maksājumu aizsardzību, pakalpojumu kvalitāti un klientu atbalstu.

Guru nosaka savas cenas un sacenšas savā starpā. Šādi klientiem tiek piedāvāta konkurētspējīga cena, kas ir 30-40% zemāka, salīdzinot ar tradicionālajiem pakalpojumu sniedzējiem. Piemēram, ja uzkopšanas kompānijas piedāvā pakalpojumu par 14 līdz 15 eiro stundā, tad TeamGuruX šādu pakalpojumu var pasūtīt par apmēram 8,4 eiro.

Liels izaicinājums

A. Raimundo savu karjeru uzsāka kā arhitekts Portugālē, vēlāk pārcēlās uz Latviju. Strādājot šajā nozarē, Latvijā bija ļoti sarežģīti atrast labus profesionāļus dažādiem projektiem. «Problēma bija tajā, ka nevarēja pārbaudīt un saprast vai šie profesionāļi ir labi vai nē. Tādēļ projekti cieta no nekvalitatīva darba spēka un pat papildus samaksa nevarēja to uzlabot. Tās pašas problēmas radās arī manās mājās. Meklējot labu uzkopēju, vērsos pie draugiem pēc padomiem un ieteikumiem, bet par pārsteigumu izrādījās, ka lielākā daļa manu draugu nebija apmierināti ar cilvēkiem, kurus viņi nolīga. Un pēc 5 uzkopēju nolīgšanas 3 gadu laikā mans pacietības mērs bija pilns. Tā arī radās ideja par TeamGuruX,» sacīja A. Raimundo.

A. Raimundo kādreiz strādāja kā radošais direktors lielā arhitektūras uzņēmumā. «Kad es paziņoju, ka pametīšu savu darba vietu, lai uzsāktu neatkarīgu projektu, daži no investoriem, ar kuriem kopā biju strādājis, izrādīja interesi, jo viņi vēlējās noskaidrot, kas ir šis projekts, kura dēļ esmu pametis savu karjeru un sācis darboties citā sfērā. Pēc tam, kad biju pastāstījis savu ideju, Latvijas investori ar Fintech pieredzi piedāvāja nepieciešamos līdzekļus minimālā dzīvotspējīgā produkta izstrādei. Ar portugāļu investoriem bija līdzīgi, tikai viņiem bija vairāk pieredzes IT sfērā. Tas viss ļāva man izveidot komandu un platformu. Ir grūti precīzi norādīt investēto naudas daudzumu, jo platformas iztrādes laikā investoru pieredze un kontaktpersonas bija mūsu lielākā vērtība. Lai gan investoru izmantotās zināšanas un prātus projekta ietvaros aprēķināt naudas izteiksmē, IT programmēšanas izdevumi un sākotnējie komandas izdevumi pašlaik publiski nav pieejami,» pastāstīja A. Raimundo.

«Mēs esam ļoti pagodināti, ka Mārtiņš Valters no Mintos un Anna Gusakova no 4Finance ir iesaistījušies TeamGuruX izveidē. Un, runājot par EY, mums likās, ka tā ir nepieciešamība šī projekta izveidei. EY sniedz finanšu konsultācijas un viņiem bija nepieciešamās zināšanas, lai atrisinātu dažas no mūsu lielākajām problēmām saistībā ar grāmatvedību. Visgrūtāk mums bija izprast, kā lai vienuviet ievieto dažādus pakalpojumu sniedzējus ar dažādiem juridiskajiem statusiem un PVN situācijām. Swedbank un First data pievienojās, kad prezentējām viņiem savu biznesa plānu. Viņi ir integrēti mūsu maksājumu sistēmā,» stāsta A. Raimundo.

Cīņa ar ēnu ekonomiku

Profesionāļi Latvijā ir pieraduši veikt pārrunas tiekoties dzīvē un saņemt maksājumus skaidrā naudā. «Mūsdienās politiskā situācija ir daudz citādāka nekā pirms pāris gadiem. Valdība ir izveidojusi dažādus mehānismus, lai cīnītos ar ēnu ekonomiku: mikrouzņēmuma statusi, iespēja maziem uzņēmumiem nemaksāt PVN un viegla reģistrēšanās pašnodarbinātā statusam. Otra puse ēnu ekonomikai ir tāda, ka līdz šim tehnoloģijas nav nesušas pietiekami daudz vērtības, lai ar to palīdzību mēs varētu kaut ko labot. Oficiāliem maksājumiem par pakalpojumiem ir jābūt izdevīgiem abām pusēm un šis izdevīgums rodas no atsauksmēm, kuras mēs ļaujam sniegt tikai maksājošiem klientiem. Tas nozīmē, ka Guru iegūst labumu, ja viņam ir pēc iespējas vairāk klientu, kas izmanto platformu,» sacīja A. Raimundo.

Nākotnes vīzijas – ceļš uz Poliju un Baltkrieviju

Pašlaik uzņēmums lēnām pabeidz mājas sadaļas izveidi. «Kad mēs būsim beiguši, mēs ceram pilnībā izmainīt to, kā cilvēki maksā, pērkot pakalpojumus un produktus savam mājoklim. Pēcāk mēs plānojam izveidot jaunu sadaļu, kas, cerams, izaicinās pasākumu plānošanas nozari, īpaši kāzu un komandas saliedēšanas jomā. Šī joma līdz šim nav diez ko daudz attīstījusies un inovatizējusi savu biznesa modeli. Mūsu tālākā attistība citās valstīs pašlaik fokusējas uz Poliju un Baltkrieviju. Mēs jau esam izveidojuši pāris kontaktus tur un esam sākuši aktīvas pārrunas,» komentē A. Raimundo.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

Kompāniju pārņemšanas un apvienošanās (M&A) darījumu jomā lielu aktivitāti tuvākajā laikā...

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...

Sekojot pieprasījumam, zivju pārstrādātāji maina paradumus un pielāgojas klientu prasībām, kas...

Pirms vairākiem gadiem raidījumu vadītājs un dabas pētnieks Māris Olte par 6000...

Lai arī esmu projām no lielā sporta, joprojām esmu tajā iekšā, tikai...

No šīs sadaļas
2018. gada 05. oktobris plkst. 7:31

Finanšu tehnoloģiju sektoram paplašinoties un augot finansējuma plūsmām tajā, aizvien lielākas...

2018. gada 01. oktobris plkst. 6:20

Cilvēki ir pieraduši pie papīra rēķiniem un laika ieguldījuma, apmaksājot katru komunālo...

2018. gada 26. septembris plkst. 8:04

Pērn Lielbritānijā bāzētās finanšu tehnoloģiju kompānijas «Revolut» ieņēmumi auguši gandrīz...

2018. gada 25. septembris plkst. 6:33

Finanšu tehnoloģiju kompānija SIA Nordigen Solutions piesaista 700 tūkstošus eiro no investoriem...

2018. gada 20. septembris plkst. 10:30

Šodien ar «fintech» mēs parasti saprotam finanšu tehnoloģiju kopumu, kas raksturo strauji...

2018. gada 20. septembris plkst. 9:35

Latvijā kopējais finanšu tehnoloģiju nozares apjoms tiek lēsts ap 793,9 miljoniem eiro,...

2018. gada 10. septembris plkst. 12:31

Finanšu tehnoloģiju kompānijas TransferWise apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā, kas beidzās...

2018. gada 06. septembris plkst. 8:03

Līdzīgi kā rentgens, SIA Graphdo ataino finanšu iestāžu klientu maksājumus vizuālā veidā,...

2018. gada 30. augusts plkst. 11:05

Latvijā dibinātais fintech jaunuzņēmums Mintos 3,5 gadus pēc starta tirgū sasniedzis 1...

2018. gada 22. augusts plkst. 8:31

«Revolut» iepazīstina ar jaunu metāla karti, ar kuru norēķinoties kontā būs iespējams...