Būvniecība un īpašums

Privatizācijas aģentūra atgriezusies peļņā

Žanete Hāka, 27.03.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

VAS Privatizācijas aģentūra ir izdevies būtiski uzlabot darbības rādītājus un pēc ilgāka pārtraukuma, kad PA strādāja ar zaudējumiem, šā gada pirmajos mēnešos guvusi pelņu.

Kā informēja PA pārstāvji, pretēji 178 tūkstošu latu zaudējumiem pērnā gada pirmajos divos mēnešos, šogad divos mēnešos PA sasniegusi 20 tūkstošu latu operatīvo peļņu. Valsts budžetā šogad jau kopumā no valsts īpašuma privatizācijas ir pārskaitīti 1,46 miljoni latu.

PA darbības rādītāju uzlabošanās saistīta ar veiksmīgu valsts īpašumu privatizāciju. Ieņēmumi no zemes privatizācijas šā gada pirmajos mēnešos veidoja 828,2 tūkstošus latu, no nekustamo īpašumu pārdošanas 277 tūkstošus latu, bet pārējie ieņēmumi 57,29 tūkstošus latu. Kopumā šogad noslēgti 36 zemesgabalu, nekustamo īpašumu pirkuma un nomas līgumi.

«Samazinot izdevumus un kāpinot privatizācijas tempu ir izdevies pēc ilgāka pārtraukuma atsākt strādāt ar pozitīvu finanšu darbības rezultātu,» stāsta PA Finanšu dienesta vadītāja Marina Kosareva.

PA galvenās darbība jomas ir valsts īpašuma objektu privatizācijas nodrošināšana. Kopš 2009.gada 1.jūlija PA veic arī valsts dzīvojamo māju privatizācijas pabeigšanas darbības, kā arī vairākas citas likvidētās Būvniecības, enerģētikas un mājokļu aģentūras funkcijas, tajā skaitā valsts dzīvokļu un dzīvojamo māju pārvaldīšanu līdz to nodošanai pašvaldībām vai dzīvokļu īpašniekiem.

PA īpašumā ir 84,15% AS Reverta akciju un 75% mīnus viena AS Citadele banka akcija.

Komentāri

Pievienot komentāru